Gosiny ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

gosia22 pisze:Założyłam watek o gnojownikach, dekokcji, itp...

Jeśli robicie sami gnojowniki z pokrzyw, skrzypu itp. Chcecie się podzielić swoja wiedza , bardzo mnie interesuje co robicie, z czego kiedy i do czego.

Uważacie ze są one skuteczne a może wręcz przeciw, zapraszam do dyskusji.

Wyczytałam też że zioła jak bazylia czy pietruszka też "leczą" ogród, napisze o tym w wątku !


http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=33992
Zawalilam sprawe, okazalo sie ze watek isnieje, ale wstyd. jest tam bardzo duzo informacji. Podaje link

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=253
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Gosiny ogród

Post »

Gossiu ,ale widoczki ;:224 ;:224 ;:224 po prostu cudowne. RH będę podglądać , ja się poddałam ;:180 u mnie nie rosną.
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Igorze I Mirko dziękuje ze zaglądacie do mnie ;:196 .

Do piątku była piękna pogoda, teraz mamy ok10° a w domu 14° !!! Musiałam włączyć ogrzewanie bo zimno brrrr. Tyle co dobrze bo pada i nie muszę podlewać ogródka, zasiałam pełno kwiatków jednorocznych w mieszance, zobaczymy czy coś mi z tego zakwitnie.

Rh mam nadzieje ze mi naprawdę zakwitnie, bo posadziłam na wiosnę bez wielkiego przekonania, no ale dmucham na zimne. Wieje strasznie, mam nadzieje ze wiatr mi nie powyrywa kwiatów, ze dwa lata temu tak wiało ze kabaczki znalazłam w tujach, powyrywało z korzeniami ! teraz jak mocno wieje to je przymocowuje śledziami od namiotu :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Gosiny ogród

Post »

Zazdraszczam Ci takich spacerów. :D

U Ciebie już piwonie mają olbrzymie pąki :shock:
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosia :wit u nas też brzydka pogoda.Jedyny plus że nie trzeba podlewać.Azalie i rh są piękne :D Ja w tym roku kupiłam sobie jedną azalie która już kończy kwitnienie.Mam ją jeszcze w doniczce.Podobno dla nich najważniejsze jest dobre kwaśne podłoże i chyba tak jest bo jak kiedyś wsadziłam azalie do zwykłej ziemi to ją zamordowałam jednego rh zresztą też :oops: Bogatsza o wiedzę z forum postaram się poprawić :D
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

U nas ciągle wieje i tak ze mi wywiało namiot dzieci z ogrodu ;:98. Pol wieczora spędziłam u sąsiadów , bo może ktoś znalazł aj aj. Do ogrodu idę tylko podlewać i uciekam szybko bo wytrzymać nie się nie da .
Za to latam po sklepach, kupiłam sobie fuksje opadające, geranium, i petunie. mam nadzieje ze wiatr mi ich nie zepsuje i będą ślicznie kwitły.
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Gosiny ogród

Post »

Tak silnie u mnie nie wieje, ale też wiatr jest chłodny. Cieszę się, ze kupiłaś nowe kwiatki, będzie co oglądać. Sama kupiłam daturę i echium. Tę ostatnią roślinę bardzo lubię. Chciałabym Cię nią zainteresować. W zeszłym roku kupiłam piękną o rzadkim pokroju drzewka, niestety, nie przetrzymała zimy. W tym roku kupiłam tanie echium w postaci jednołodygowej rośliny jednorocznej. Są teraz w sklepach. Przyjżyj się może Ci się spodoba.
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Witam wszystkich, u mnie w ogródku wielki postój, niby coś rośnie ale jak dla mnie za powoli ;:65 ;:65. Ciągle tylko pele przygotowuje nowe miejsca by zasadzić kwiatki na jesień no i "produkuje" gnojówki ;:132 ...

Tak więc w ten szary dzionek, wybrałam się z rodzinką do parku botanicznego Trévarez , Fela opowiadała o nim w swoim wątku. Okazja się znalazła gdyż był zorganizowany "Festiwal rododendronów". Moje oczekiwania przeszły same siebie. Park jest przepiękny, 85 hektarów zieleni.

Nasza przechadzka trwała prawie 4godz a i tak wszystkiego nie widzieliśmy. Rododendronów i azalii jest ok 700 odmian we wszystkich kolorach i rozmiarach. Olbrzymia kolekcja kamelii, (jedna z największych we Francji) niektóre mają ponad 100 lat, są tez hortensje, dęby, klony w tym 60 japońskich. Urwanie głowy...

Niestety rodo nie kupiłam, ale za to kupiłam fuksje "caramel bleu" "blacky" "voodoo"

Dalie karłowate(?) takie malutkie maja mieć ok.30cm, i na koniec jednego Lysa lilium speciosum "Regale"

Obrazek

Niestety zdjęcia nie pokażą całego uroku parku, ale pokażę kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moj ulubiony "rodo" niestety nie był w sprzedaży... :cry:

ObrazekObrazek



ObrazekObrazek



W tyle widać te stuletnie kamelie, ja tez bym tak chciała się trzymać w ich wieku :;230 :;230 :;230

ObrazekObrazek



Obrazek

Obrazek

Były tez w sprzedaży róże, te dwie są na mojej liście zakupów:
"Fox Trot"

Obrazek

i '"Thér?sobie de Lisieux" przepiękny zapach i duże śnieżno białe płatki.

Obrazek

Musze poczekać aż do jesieni, gdyż muszę przygotować ziemie... :?
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu wycieczka była pewnie super, tam na żywo to musi być festiwal kolorów ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Gosiny ogród

Post »

O mamo, co za cudne dalie i róże :shock: :shock:
Wspaniałe ;:63 ;:63 ;:63
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gosiny ogród

Post »

MI bardzo dalia się spodobała taki żywy kolor, ten czerwony z różowym świetnie współgrają
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu rozumiem że na pierwszym zdjęciu to twój nowy nabytek piękna dalia? A taki najpiękniejszy kwiatuszek co tam stał to Twoja córeczka?
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gosiny ogród

Post »

Witak Gosiu. U mnie też jest zimno i wieczorem piec włączamy, bo wysiedzieć się nie da :twisted:
Ja już mimo zimna posadziłam pomidorki do gruntu, niech się hartują, ale wieczorem zakładam im czapki z wiaderek :;230
Ciekawe czy ta miniaturowe dalie będzie można przechować :?: a róże piękne pokazałaś. Ja mam jedną jedyną, którą traktowałam po macoszemu, ale w tym roku przesadziłam ją i zasiliłam, bo jest na prawdę ładna.
Mieszkasz w pobliżu morza i stąd te wiatry- chyba, ale radzisz sobie dzielnie z nimi używając śledzi do namiotu :;230
Gnojówkę to ja sobie zrobiłam z pokrzyw i teraz pryskam jabłonkę, bo mszyca ją zaatakowała. Jak to nie pomoże to będę te małe zielone świństwo rękami ściągać i nie oddam im mojej jabłonki. Nie mogę nigdy skosztować jabłek ,bo zawsze mi jakieś robactwo pierwsze się wepcha a dla mnie nic już nie zostaje ;:223
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”