Mój azyl na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Mój azyl na ziemi

Post »

Witam...
Jestem tu "nowy" więc jeszcze dokładnie nie wiem jak powinieniem sie poruszać ale mam nadzieję, że wy drodzy Forumowicze mi pomożecie.
Posiadam małą działkę i trochę jest nizagospodarowana, gdyż nie mam pomysłu zbytniego na to co mogę tam posadzić...
Chodzię i "szperam" w poszukiwaniu inspiracji i jestem pod wrażeniem waszych Zielonych Zakątkóe :)
W miarę możliwośći jak będę w stanie (jeżeli mnie się uda) to dożuce fotki mojego ogródka abyście mogli podpowiedzieć co można było by z niego wykrzesać.
Czasami siedzie i rysuje projekty, ale nie wiem czy są poprawne więć może w wolnej chwili dorzuce trochę abyście swoim "oczkiem" zerkneli i powiedzieli czy coś jest nie tak i jakieś sugestie wprowadzili...
Bedę wdzięczny za rady...
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

:wit Witaj , więc czekam na fotki , chętnie zobaczę twój powstający ogród . :)
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Witaj jako nowonarodzony :wit :wit , nie przejmuj się - każdy z nas tak zaczynał , jeżeli będzie coś nie tak nikt Cię nie wyśmieje wręcz przeciwnie podpowie więc głowa do góry i do przodu :D :D
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Mój azyl na ziemi

Post »

Oto projekt mojego skalniaczka ...
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Obrazek

może teraz zobaczcie ... :)
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Witaj :wit
To ci podpowiem kila rzeczy związanych z naszym forum.
Zwracamy uwagę na poprawną pisownię. Ja wiecznie przestawiam literki dlatego korzystam z przeglądarki Mozilla Firefox bo mi sprawdza pisownie :P
W profilu napisz skąd jesteś, może być miasto lub region. To z kolie pomaga jeśli trzeba coś doradzić.
Pewnie będziesz miał kłopot ze wstawianiem zdjęć ?
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Mój azyl na ziemi

Post »

Mam nadzieję ze wszystko jet czytelne, gdyż rysowałem to tak od reki, a zbytnie się na tym nie znam, może uda mi się jeszcze (dziś) dodać zdjęcia aby pokazać ja w rzeczywistości się to klaruje...
Niestety jak wyszedłem na ogródek obadać stan moich roślinek po zimie to troszkę się zmartwiłem, bo zima przymroziła niektóre okazy ale mam nadzieję ze jak poodcinam te przemarźniete pędy to się zagęści i odbije...
Więc biorę aparacik i lece pstryknąć parę fotek aby się wam pochwaliś moimi dokonaniam he he
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Oto kilka zdjęć zdjęcia pochodzą jeszcze z tamtego roku... później wstawie tego roczne więć proszę się nie przejmować... :) Obrazek
Tu chciałem przedstawić kontrasty całej mojej roślinności, może nie jest to zbyt dobrze widoczne, ale postaram się jak co dodać inne...
Obrazek
Obrazek
To natomias trochę z oddali, aby można było zobaczyć jak to się wszystko rysuje w perspektywie...

Mam nadzieję, że zdjęcia są dobrej jakości..
I co o tym sądzicie może to tak pozostać czy do przbudowy się coś nadaje ... ?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Zdjęcia na pewno dobrej jakości :P
Pisałeś że jest trochę niezagospodarowana ale wcale na taką nie wygląda :P
Zwlaszcza pierwsze zdjęcie mnie zachwyciło...

Rób odstępy między zdjęciami żeby się nie zlewały - lepiej wszystko widać.
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

A zeby było łatwiej coś powiedzieć na ten temat to może ja przybliżę trochę historię tego ogródka:

Ogródek na samym początku jak każdy wie (lub się domyśla) wyglądał jak jedno gołe pole, zarośnięte chwastami... podczas budowy domu, na działkę trafił mały niepozorny orzech włoski, którego dostaliśmy od dziadka... (aby nie było tak smutno). W trakcie budowy domu ogród wyglądał jak pobojowisko, dużo kamieni (tylko nie użytecznych, gdyż to odpadki z betonu były), prętów i desek drewnianych. Budowa potrwała pare lat, więc nie było sensu sadzić jakiś roślinek, bo było by szkoda gdyby się zmarnowały. Drugim minusek który tu znajduję niestety jest gleba (GLINA) nic innego nie można było tu spotkać, więć po skończeniu budowy, aby uatrakcyjnić posesję zaczołem saić trawnik ... hym i tu zaczynały się schody, dgyż teren był tak przerośnięty perzem, że to głowa mała. Więc zaczołem od przekopania całej działki, odchwaszczeniu oraz nawiezieniu czarnoziemu. Wysiałem trawkę i patrzyłem jak z tygodznia na tydzień wschodzi. W pewnym momencie pomyślałem sobie, że sama trawka to jest za goła brak kolorów, i życia w ogrodzie. Postanowiłem rozrysować projekt skalniaka (chociaż to nie było łatwe dla amatora) ale coś powstałoco mogliście obejrzeć w pierwszym zdjęciu które dodałem.

Teraz po cięzkich pracach można zaobserwować ZARYS ogrody (przynajmniej tak mi się wydaje)...
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

coma 95 dziękuję za miłe słowa to dla mnie ważne gdyż własnymi rękoma wszystko od podstaw budowałem.
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

A tu jeszcze takie znalazłem to też wam pokaże... :)
Obrazek
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój azyl na ziemi

Post »

Wiecie co można by było zrobić na kawałku ok 2x4 m, przekopałem ten teren pod płotem, jest on do godz. 10-11 w cieniu natomias później do godz 18:00 na słońcu pomyślałem sobie, że dobrze było by ta, użądzić jakąś małą kwiynącą rabatkę, (i tu brak pomysłu) zaczołem rozrysowywać sobie projekt lecz nie jestem do końca pewien czy zda mi to egzamin. Gdyż moja żona chciała by mieć tam kwitnącą oazę od wiosny do jesieni..
Gdyż uważa, że na działce jest już za dużo iglaczków, a za mało roślinek kwitnących wczesnym i późnym latem...
Więc może ja przedstawie wam mój pomysł (prosiłbym o korekte jeżeli coś bedzie nie tak)...

Obrazek

Co wy o tym myślicie ...??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”