Mój ogródek - chatte, cz. 8, rok 2010/1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Witaj Izuniu!
Widać porządki Cię pochłonęły, a ja umyłam kilka okien i postanowiłam zajrzeć na Forum i tak już kilka godzin zleciało, przecież nie samą pracą człowiek żyje. :wink: Czekam na zdjęcia z utęsknieniem, czasem zaglądam ale tak "bezśladowo".
Pozdrawiam.
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Izuniu to normalne że musimy sprzątać na święta chociaż robi się to na bieżąco.Nie czułybyśmy że to święta.Dwa lata temu przywiozłam te dzwoneczki z Gdyni i rosną na działce a w tym roku też kupiłam w Kauflandzie drugą sadzonkę.Lubię ją ponieważ kwitnie bardzo długo i obficie.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Izuś a u mnie już kwitnie pierwszy tulipan a następne w kolejce do pokazania swojego uroku. :tan
U Ciebie też już pewno kolorowo się zrobiło.
Może pstrykniesz znów kilka fotek ? :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Izuniu pokaż troszeczkę wiosny na pewno i do Ciebie zawitała ;:108
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Witaj Kocio miedzy grządką a oknami[ do umycia] :D

U Ciebie już kwitnie!.......i krokus i życie towarzyskie a u smoków "ściana płaczu" polodowcowa :x

Z nasadzeniami czekam do maja bo dośc mam już wędrujacych cebul :) ...........Babisia jak zwykle trafiła w sedno

Izulka pokaż coś kwitnącego na Wielkanoc,prosi piknie ;:196
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Iza chyba nie dostaje powiadomień o swoim wątku i nie wie, ze my tu usychamy z tęsknoty za właścicielką i jej kocią wiosną :)

Iza pierwiosna jednego .. ale pokaż :)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Izulka dom to chyba na dziesiątą stronę wysprzątałaś? :wink:
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

O ja myślałam ,że jestem najbardziej zatyrana i mam mało czasu
na pisanie ,ale widzę ,że Ty chyba więcej tyrasz w ogrodzie :wink:
Co tam znowu za rewolucję robisz ,że Cie nie widać :roll:
Piwonię wyśle Ci dopiero po świętach bo się nie wyrabiam :oops:
Mam nadzieję ,że nie będzie za póżno i zakwitnie :roll:
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

To może oczko odnawiamy?? :wink:
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Izulka,
nie sprzataj tyle, tylko pokaż te krokusiki ;)
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

No tak! Przestały przychodzić powiadomienia, a ja wpadłam już w wir prac ogrodowych i ledwo mam czas trochę poczytać, więc sobie myslę: może i dobrze, ze trochę o moim wątku zapomniano, mogę nie pisać :P :lol:
A tu niespodzianka: Goście czekają! No to ja do roboty: najpierw zdjęcia (co rankiem szybko robiłam, bo wcześniej jakoś sposobności nie było :roll: ) do komputera przerzuciłam i poobcinałam gdzie trzeba, ale już dziś na serwer nie wrzucę, bo to za długo trwa. Jutro Wam pokażę - obiecuję! :D
A teraz postaram się odpowiedzieć wszystkim.

Izuniu, nie chciałabyś wiedzieć, jak ja przenosiłam ogródek z lewej na prawą i z prawej na lewą.
Wychodziłam do ogródka rankiem, wracałam tylko zeby przygotować szybko obiad i znów do ogródka. Przesadzałam jak nakręcona. Wraz ze zmrokirm, kiedy już nie byłam w stanie odróżnic roslin od siebie, wracałam do domu powłócząc nogami i ciągnąc za sobą obolałe ręce. Zaniedbałam dom, naciągnęłam kończyny i kręgosłup, ale dałam radę :lol:



Izuś/liska, mistrz to stanowczo za dużo powiedziane!
Nie wiem jak wygląda to, o czym piszesz ... Czy ten ukorzeniany przez Ciebie pęd ma boczne gałązki? Jeżeli tak i to jedna z tych bocznych jest z pleśnią, to ja bym odcięła tylko tę gałązkę, albo lepiej skróciłabym cały pęd, pozbywając się przy okazji spleśniałej gałązki.

Witaj Haniu!
Ja to już w ogóle w czasie się nie wyrabiam! Staram się czytać, ale na pisanie już czasu nie starcza, więc tak odkładam do naszępnego razu :roll:
Cesarska korona jest dziwna. U mnie nie było, a nagle jak wystrzeliła, to rośnie teraz, jak na sterydach! Szalona jakaś, czy co? :shock: U Ciebie też jeszcze może się pojawić, tak jak u Halinki :D
Halinko, dla Ciebie mam pewne zdjęcie - postaram się wstawić przy okazji wiosennych. Muszę Ci się pochwalić :D

Grażynko, dziękuję za link. Dzwoneczek jest przepiękny, ale to że u Grzesia przezimował, to jeszcze niewiele znaczy .... Przecież Grześ mieszka we Wrocławiu :?

Kasiu, odebrałam dziś paczkę, ślicznie dziękuję! ;:196
Żebyś Ty wiedziała ile ja sobie cebul pocięłam szpadlem! I wcale nie dosadzam tak wczesną wiosną, tylko przesadzam. Ale co to za różnica? Teraz boję się gdziekolwiek "kopnąć", bo wiem, ze pozornie puste miejsca mogą być aż nadto zapełnione ... Wypada czekać z przesadzaniem, aż zakwitną wszystkie cebulowe i będzie pewność, ze przynajmniej nic już nie czai się w ziemi :lol:
A porządki domowe ustąpiły miejsca ogrodowym ...
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Neluś, ja też zdecydowanie wolę metrowe :;230 Ten mikrus był chory. JHak wykopałam cebulę, to się okazało, ze jakaś pleśniejąca ... Chore części wywaliłam, co dało się oczyścić - zanurzyłam w Topsinie i posadziłam z powrotem. W tym roku zobaczymy, czy coś z tego będzie.

Dorotko, jak się cieszę, ze znalazłaś chwilę, zeby do nas zajrzeć! :D
Słusznie, nie samą pracą człowiek zyje!
Zarzuciłam porządki domowe, na rzecz ogródka, bo w domu można sprzątać także jak pada, a w ogródku nie ;) :lol: Ale zdjęcia dopiero dziś robiłam :oops:

Danusiu, czy jesteś pewna, ze to ten sam dzwoneczek? Podobny do niego jest dzwonek drobny, chociaż ma trochę bardziej dzwonkowate kwiatki.
Gdyby także u Ciebie ten dzwonek zimował, to jest szansa, ze będzie zimował prawie wszędzie :D

Grażynko, a u mnie będzie kwitł (może jutro?) smoczy tulipan! Chyba żółty - tak się zapowiada :D Jutro jeszcze dopstrykam kilka fotek, bo po południu otwarły się kwiatki ... chyba snieżnika? - które rano były jeszcze zamknięte :D I kto wie, jakie jeszcze znajdę niespodzianki!

Beatko, zawitała, nawet ciemierniki niektóre zakwitły! A 2 lata juz czakałam na nie :D
Wszystko pokażę :D

Smoku odnaleziony! Jaka ściana płaczu? Nie wypada, zeby Smok ronił krokodyle łzy ;)
Zaglądałam do Smoczej Krainy i sądzę, ze nie jest tak źle ;:333
Sadzenie w maju? Ano dobrze, może być w maju ;) :D
Do świąt jeszcze zdążę to i owo pokazać :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogródek - chatte, 2010r, cz. 8

Post »

Aniu, tylko półtora okna umyłam :oops: Ale ogródek 3 dni sprzątałam, aż nie mogłam się wyprostować :lol:

Bożenko, lepiej po świętach! Teraz jeszcze oczko muszę "rozkopać". Dobrze byłoby też choć trochę skalniak poprawić, a przesadzania mam huk!
Ale wymyśliłam już, gdzie będzie rósł głóg :heja W przyszłym roku zrobi się miejsce ;)

Ewulku, pokażę nie tylko krokusiki, ale jutro :D

Dziś jedno zdjęcie na dobranoc i uciekam, bo jutro trzeba wstać o przyzwoitej porze. Ogródek czeka! ;) :D

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”