Działka nad Drwęcą - Christin

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Witam wszystkich "zielono zakręconych " i zapraszam do nowego wątku.
Moje jesienne perypetie z roku 2009 są pod tym adresem
jesienne barwy u Christy


Kilka dni temu przyszła kalendarzowa wiosna więc czas podsumować poprzedni sezon i zacząć nowy 2010.

Dla przypomnienia moja działka leży na terenie ROD i była typowo warzywnicza.
Po przejęciu jej stopniowo zmieniam ją na rekreacyjną z niewielka częścią warzywnika i małej folii.
Działka ma 540 m kw. - jest na niej stawek ponad 70m kw.
Leży w pasie nadrzecznym ( rzeka Drwęca ) i stąd wysoki poziom wód gruntowych i po deszczowych okresach dość mokro, tym bardziej, że to czarnoziem więc wolniej schnie.

Ubiegły rok był bardzo pracowity - potrzeba miejsca do odpoczynku z głębokim cieniem zmusiła nas do budowy "otwartej altany " a że lubię naturalne materiały wtapiające się w krajobraz to postanowiłam, że dach będzie kryty trzciną a zamiast eleganckich słupów ociosane pnie drzew.
Oryginalny plan producenta wyglądał inaczej ale troszkę go uprościłam.
Obrazek

Obrazek
Okrągły dach miał być zwieńczony kopułą pokrytą przezroczystym materiałem ale drewniane łuki spodobały się złodziejom i zakończyliśmy inaczej ? trudno na złodziei nie ma mocnych.

Kolejnym zadaniem było odnowienie starej altany.
Wcześniej zakładałam jej wyburzenie i wybudowanie nowej ale koszty okazały się spore i po 3 latach małych remontów stwierdziłam - niech jeszcze postoi ale trzeba wierzch odnowić.

Obrazek


Obrazek

Następne zadanie to powiększenie trawnika a zmniejszenie części uprawnej.
Przygotowanie ziemi w połowie sierpnia graniczyło z cudem bo rosły tam rośliny jednoroczne ale i byliny więc wielka przeprowadzka.
Siew był 18 sierpnia
Obrazek

Zdjęcie poniżej to stan po 10 dniach - widok dość zadowalający ale tak naprawdę to okaże się po okresie zimowym.

Obrazek

Bliskość wody z racji rzeki i małego stawu sprawia,że odwiedza nas sporo gości a zielone żabki opanowały staw i traktują go jak własny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po ostatnim mokrym lecie woda z rzeki podeszła pod sam płot - taki widok miałam ze swej działki od strony rzeki.

Obrazek
Tuz przy płocie, za którym stała woda leży duża opona, która kiedyś służyła jako piaskownica.
Chciałam ją zagospodarować więc nasypałam ziemi, wsadziłam cebulki oxalis - środek zostawiłam pusty dla wymiany roślin w donicach i wygląda to tak.
Mimo wysokiego poziomu wody tuż za płotem oxalis miał sie dobrze i powstał kolejny plan ...
Zakładając nowe rabaty podnoszę ich poziom - wymaga to sporej ilości ziemi więc robię to sukcesywnie. Uważam ,że warto bo straciłam sporo bylin i dalii.

Obrazek
Te zadania udało mi się zrealizować.
Mamy rok 2010, nowe marzenia i plany ale większość tego zależy od pogody i naszego zdrowia.
Życzę wszystkim cieplutkiej wiosny, pięknego słonecznego lata i naszej polskiej jesieni z tradycyjnym "babim latem".
Dziękuję za dotychczasowe odwiedziny i zapraszam na kolejne
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka nad Drwęcą - Christin 2010r.

Post »

Krysiu - mnóstwo pracy włożyliście w zeszłym roku w działkę. Jedna i druga altana prezentują się super. 70 m kw. stawu - to pływać chyba w nim można. Działka ma spory metraż jak na ROD. Gości, a właściwie chyba lokatorów masz fajnych.
Pięknie się prezentuje całość. Jestem pod wrażeniem i czekam na kolejne odsłony Twych włości.
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Krysiu ale cudnie masz na tej działeczce. Podoba mi sie strasznie altanka bo sama planuje w tym roku budowę swojej na wyspie. Czy to gotowy produkt czy sami zrobiliście? jeśli gotowy to podaj koszt i skad masz jeśli to nie tajemnica. Pięknie masz juz u siebie.Kiedy u mnie tak będzie? chyba za 10 lat.....Pozdrawiam cieplutko w deszczowy poranek
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Piękne streszczenie waszych zmagań :D .
Krysiu ciekawi mnie jak wygląda teraz ta altanka kryta strzechą.
Zrobisz fotkę?
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

O witaj :wit
zaglądam a tu nowy wątek :shock: ale jaki piękny początek ;:138
ta altanka super jest.... ;:138 tez chciałabym ja zobaczyć teraz....masz zdj???
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Krysiu ale zmiany aż mnie zatkało ...nie wiem co powiedzieć ...muszę złapać oddech ... ;:138 ;:138 ;:138
Anna Guba
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1836
Od: 23 lut 2008, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Krysiu , bardzo mi się podoba ta odkryta altana kryta strzechą.Szkoda tylko , że złodzieje się dobrali do jej elementów.Z tymi złodziejami to wszędzie plaga, że też nie ma na nich sposobu ;:124
Pozdrawiam cieplutko Anka
Mój ogród na wsi
Moja działka w ROD
Awatar użytkownika
maryla-56_56
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3382
Od: 16 kwie 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Witaj Krysiu
Ślicznie zagospodarowałaś działeczkę, masz fajnych gości i śliczne zdjęcia robisz :D
Altanki obydwie śliczne.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Ale mnie zaskoczyłyście - buszuję po watkach na forum aby nabyć wiedzy a tu tylu gości.
Witam wszystkich wiosennie, dziękuję za pochlebne słowa i ;:196 ;:196 ;:196
Na brak pracy to nikt z nas w sezonie nie narzeka ale taka praca cieszy nas i daje dużo przyjemności.
Takie altany czyli otwarte i kryte oraz wiele innych mebli , łuków i elementów do aranżacji w ogrodach robi firma w miejscowości Susz.
Nie wiem, czy tu na forum mogę dać namiary na nią aby nie było, że reklamuję.
Mam adres, stronę internetową i stronę z projektem tej altany - nazywa się z hiszpańska SENADORE a po naszemu "kolacyjnik - ten wyrób idzie na ich rynek.
Lubią mieć przy domach miejsca gdzie wieczorem siadają do posiłków na wolnym powietrzu.
Poszukam u siebie altany już pod trzciną ale większość jakie znalazłam to gromada gości więc niezbyt się nadaje na forum.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasia_Tomek
500p
500p
Posty: 575
Od: 23 mar 2010, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Pięknie wygląda na Twojej działeczce.
Czy masz może zdjęcie ukończonej drewnianej altany z dachem z trzciny, jest bardzo pomysłowa.
Widać ze sporo pracy już za Tobą.
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Piękna Altanka się zapowiada. Działeczka piękna a ten trawniczek wygląda pieknie jak po 10 dniach mam nadzieję, że przetrwał zimę dobrze.
Pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Kasia_Tomek i martinez_82 witajcie w moich progach i dzięki za miłe słowa.

Byłam kilka dni temu na działce i trawnik przetrwał dość dobrze - nawet krety go nie znalazły i całe szczęście.
Jest kilka miejsc gdzie muszę dosiać nasionka trawy ale to niewielki plamy.
U nas wiosna przychodzi z opóźnieniem ale w domu pierwszy raz w życiu pędziłam cebulki hiacyntów
- jedną zmarnowałam, resztę sadziłam w rożnych terminach - stopniowo zakwitają i przypominają o wiośnie.
Obrazek

W mieszkaniu zbyt krótko kwitną więc postawiłam za oknem w skrzynce na parapecie
Obrazek
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Działka nad Drwęcą - Christin

Post »

Kochana Krysiu :wit :wit
Jestem pod wielkim wrażeniem Twojego nowego wątku. Czytałam i oglądałam z wielkim zachwytem.
Kawał dobrej roboty włozyłaś, ale efekty super ;:138 ;:138
Pieknie ;:3 ;:3
i jeszcze masz czas, żeby takie opracowane fotki wstawiac na forum podziwiam Cię ,
pozdrawiam cieplutko i czekamy na dalsze zdjęcia papa ;:196 ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”