Tak daleko stąd....

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tak daleko stąd....

Post »

A to ciekawe zakupy eukomisowe. Życzę żeby zakwitły zgodnie z oczekiwaniem. Znalazłam taką informację w ofercie jednej z firm, że E.comosa to eukomis miękkolistna, a E.punctata to eukomis cętkowana. Zrobił się niezły mętlik z tymi nazwami...
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Witaj Aniu, piękny ogród nam Pokazałaś. Bardzo podoba mi się ten pomył na wiszące piętrowo doniczki,przydały by się u mnie żeby moje dzieciaczki nie mogły dosięgnąć roślinek bo wszystko co rośnie w ich zasięgu rączek to obrywają.
pozdrawiam Marzena.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Asiulo buszując po wątku zrób to sam dostrzegłam Twoje doniczki na pręcie metalowym,który to pomysł bardzo mi się spodobał ,tym bardziej ,że dobrze się sprawdza w małym ogrodzie... :D Po nitce do kłębka ...i trafiłam do Twojego ogródka.Powierzchnie mamy identyczne...trzeba dużo inwencji ,aby takie maleństwa doprowadzić do stanu miłego dla oka ...Tobie sie udało. :uszy Gdy zobaczyłam Twój rodochiton,żal mi serce ścisnął,że tym razem go nie posiałam,a robię to rokrocznie...Nawet raz próbowałam go przezimować w domu i o dziwo do wiosny było z nim wszystko w porządku,a gdy go przesadziłam ,to oklapł... :( Twój jest naprawdę piękny ;:180 Ośmiał spodobał mi się na torebce z nasionami...,gdy go wysiałam i urósł do wielkości pokaźnego krzaczka ,stwierdziłam ,że potrzebuje on więcej miejsca ,ja go miałam w donicy.Jest dosyć ciekawym kwiatem...lubię różne nowości i sprawdzam je we własnym siewie Miło u Ciebie było...będę zaglądać częściej... :D
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Elizabetka pisze:Serdeczności ślę i promyczek słonka śląskiego. ;:196
Dziękuje badzo za promyczek, złapałam i mam w słoiku na biurku. Będzie mi otuchy dodawała jak będę tęsknić ;:3 do was. Miło poznać kogoś z rodzinnego miasta.

Alino nie zrażaj sie! Roślina jest tego warta. Trzymam kciuki :D

Gieniu a jak u ciebie z czystością wody? Bo ja muszę przyznać że co jakiś czas trzeba wylewać zgnitą wodę bo sie nie da. A u mnie lata nie ma, tak że boję sie nawet pomyśleć co by było przy upałach! Ale jak juz kiedyś wyczytałam każdy ogród nawet najmniejszy powinien mieć akcent wodny. Choćby to miała być ocynkowana miska z wodą i roślinkami posadzonymi w niej, na balkon w sam raz :uszy

Aniu dzięki za podpowiedź, nie byłam pewna co do tego cętkowanego wynalazku. Ale super że to jest punctata. Kupiłam jeszcze żółty, ale nigdzie nawet na najbardziej zaawansowanych stronach o tym gatunku nie było wzmianki o takim kolorze kwitaów. Chyba zamienię go na coś innego, mają geranium 'splish-splash' :D


magnoliu witam serdecznie :wit
radziłabym jednak bardzo uważać z bezpieczeństwem przy tych donicach i dzieciach. Jeśli maluch postanowi się na to wspinać, a wiadomo że pomysłów im nie brakuje, to może być katastrofa. Mimo wszytko, życzę powodzenia i mam nadzieje zobaczyć wktótce wasze rozwiązania. ;:138

Witam także Alinouszkę Ja też polubiłam wątek 'zrób to sam' :D . Nie próbowałam przezimować rodochitonu bo mam nasion z zeszłego roku a domek za malutki żeby w nim tyle kwiatów trzymać, na zimę, oczywiście. Szkoda słyszeć że oklapł jak już całą zimę udało się go utrzymać przy życiu. Czy on ci w domu normalnie rósł czy raczej był w stanie spoczynku? Może nie był do końca zahartowany przy przenoszeniu? Nie wiem. To są meksykańskie rośliny i wiem że w dzień smażą się na słońcu ale nocą temperatura spada bardzo... Bedziem eksperymentować!
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Pokażę wam jeszcze pare moich powodów do dumy :wink: :
Primula Vialii Obrazek Obrazek
Nie mogę się na tą roślinę napatrzeć. Ma przecudne kwiaty i baaardzo długo kwitnie.

Primula Capitata Obrazek
Zdobycz z targów ogrodniczych. Niesamowicie komponuje sie ten biały osad na łodyżce z ciemnoniebieskim kwiatostanem. Tylko trzeba uważac z dotykaniem jej :) bo osad schodzi, i jak bardzo mocno pada.


Coś bardziej romantycznego, wiem że nie są rzadkością w ogrodach ale i tak milutko zawsze jak się na nie patrzy ;:167 serduszka:
Obrazek Obrazek
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Piękne pierwiosnki, ale zdjęcia serduszki - ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Re: Tak daleko stąd....

Post »

o jej, jak u Ciebie pięknie... Wykonałas kawął dobrej roboty, a efekt jest powalający!
mam nową listę chciejstw przez Ciebie ;) doniczki - pomysł przedni, siedzę i myślę, gdzie by można je było wetknąć u mnie ;)
Pozdrawiam
Iwona
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Tak daleko stąd....

Post »

A tu mała ciekawostka. Czytałam niedawno, że serduszka ma w angielskim języku jeszcze inną potoczną nazwe - "lady in the bath" kobieta w kąpieli, wytłumaczono że zrozumie się tę nazwę wtedy kiedy pojedyńczy kwiatek chwyci za te dwie odstające części, pociągnie w przeciwnych kierunkach i spojrzy do środka :D próbowałam... i ten ktoś miał rację :D
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Reva
500p
500p
Posty: 837
Od: 11 gru 2009, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Jakie cudaaaa ;:138 :shock: :wit
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Nie mam serduszek... :? nie mogę sprawdzić kobiety w kąpieli. :wink:
A jak idą prace w kierunku stołu mozaikowego?Podoba mi się pomysł...,już w tamtym roku mialam wymozaikować jakieś maleństwo do ogrodu przynajmniej na 2 kawki,ale nie zdążyłam,w tym roku muszę się :) za to wziąć.
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
foggia
500p
500p
Posty: 516
Od: 25 lis 2008, o 21:43
Lokalizacja: Szkocja

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Witaj Asiu :wit Bardzo ładnie urządziłaś swój ogródek. Mój jest trochę mniejszy ale też "zagraniczny" :D Spróbuję wykorzystać pomysł z donicami, bo bardzo mi brakuje miejsca :roll:
Takiej angielskiej nazwy serduszki nie słyszałam, ale że mam obie, to sprawdzę :D Pięknie je pokazałaś.
Pozdrawiam serdecznie.
Maria
Miiniaturowy ogród
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Witam wszystkich nowych ogści cieszę się że do mnie zaglądacie.

Mario widziałam twój ogródek, powalający. Wiem po sobie jaka to metamorfoza ale i tak jak patrzę na twoje zdjęcia to ZA KAZDYM RAZEM mówię łaaaał ;:138

Nelu dla ciebie up-date w budowie stołu:
Obrazek
tyle bo mi kleju zabrakło, a już mi wstyd w umorusanych ciuchach tak do marketow jeździc... chyba ze muszę. Jakby kto nie poznał to jest róża wiatrów.... hmmm nie wiem czy udana, cóż to moj pierwszy raz ;:53

Moja broń
Obrazek
butelkę wypełniam teraz moim drogocennym sokiem z pokrzyw i powoli zaczynam wspierać moje rosnące cebule.

A żebym nie była gołosłowna, to naprawdę mam już rosnące cebule
korony cesarskie stan na dzisiaj! Obrazek Obrazek
Moje hiacynty jak tylko zakwitły to od razu na okno kuchenne powędrowały
Obrazek

No i nowe zakupy wsadzałam dziś do ziemi!
Obrazek
wiem że to nie nowość dla zacnych forumowiczów, że jak się ma jeden z taych złych dni to jedyną kuracją są zakupy ;:65 I humor sie poprawił :tan
Ps. te cebule to u nas w Lidlu kupilam :shock: , ciekawe czy mi ta glorioza wyrośnie...
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Asiu, jaki fajny stół będzie! Bardzo ładna róża wiatrów :D .Pomysłów Ci nie brakuje :D No i ta wiosna u Ciebie na całego...
Zaintrygowała mnie ta ciekawostka o serduszce -niestety nie sprawdzę, bo nie rośnie u mnie :( .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”