Tak daleko stąd....

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Asiu, widać jak dużo włoąyłaś pracy własnych rąk. Przy skromnych nakładach finansowych to i tak wyszedł przeuroczy zakątek. Pozwól, że zmałpuję pomysł na wieżę doniczkową ;:224
Jakie duże jest oczko wodne ? Są tam filtry czy woda ma zamknięty obieg ?
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Asiu, masz jak w banku że będę tu zaglądać :D i podglądać pomysły ;:196
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Asia, dobra robota ;:138 , muszę pokazać Twój ogródek córce
(60 km na zachód od Dublina), bo zaczyna coś przebąkiwać, że trzeba się zająć ogródkiem :wink: .
Do nawadniania upraw doniczkowych można użyć coś takiego http://www.blumat.pl/,
ogródka nawadniać u Ciebie nie trzeba :D , to już wiem, bo doświadczyłam.
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Tak daleko stąd....

Post »

AAleksandra pisze:Pozwól, że zmałpuję pomysł na wieżę doniczkową ;:224
Małpuj, małpuj :D Po to pokazuje żeby innym pomysły podpowiedzieć. Znalazłam też taką stronę: ta kobitka wykorzystuje wszystko żeby udekorować ogród, trzeba zejść na dół strony i będzie link z donicami jakie ona robi http://cindeesgarden.blogspot.com/ Te moje przy nich wysiadają ;:224
AAleksandra pisze:Jakie duże jest oczko wodne ? Są tam filtry czy woda ma zamknięty obieg ?
Oczko jest maluteńkie. Ma ze 3 metry długości ale tylko 1,50 szerokości w najszerszym miejscu. To miał być bagienny ogródek ale bardzo spodobało mi się odbicie jakie tworzy woda, tak że zostało oczko. Dosłownie oczko bo ma kształt oka :D
Tu jest zdjecia na samym początku jak powstało Obrazek
głębokie na 50 cm. Maleństwo. Nie mam żadnych filtrów bo nawet nie miałabym gdzie ich zmieścić.
Taki blaszany stwór pilnuje rybek Obrazek
Na imie mu Fredzio.
I lilia też tam mieszka
Obrazek
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Witaj ASIU-fajnie ,że chciałaś pokazać nam swój Irlandzki ogród. :) :) :)
Przynajmnniej nie musisz przykrywać roślin na zimę ,no i wcześniej cieszysz się wiosną. :)
Ciekawe odmiany bodziszków, jeszcze takich nie widziałam. :roll:
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Tajka pisze: Przynajmnniej nie musisz przykrywać roślin na zimę ,no i wcześniej cieszysz się wiosną. :)
Witaj Tajko cieszę się ze ogród się podoba. Trochę sie bałam że może nie będzie w temacie forum jeśli to za granicą, ale później się skusiłam na odsłonę.

co do okrywania roślin, no to niestety troche tej zimy popełniłam morderstw ;:199 Przykryłam większość moich ciepłolubnych roślin korzuszkiem z runa owcy. Zima była tu w tym roku bardzo sroga( :;230 ) w dublinie do -8 ( :;230 ). Moje banany które zostały w gruncie całkowicie umarły ;:145 Mam tylko jednego ocalonego przeniesionego do domu na wiosnę. Reszta delikatnych okazów jeszcze nie zaczyna wegetacji tak że nie wiem czy to wszystkie ofiary mojego okrutnego eksperymentu...

A takie miałam bananowce- rodzina ensete
Obrazek

Co do wcześniejszej wiosny to owszem, już jest. Ale wiem że około kwietnia wszystko się wyrównuje, tu i w Polsce.
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Świetny jest ten Fredzio ;:63 Skąd go wytrzasnęłaś? Bananowce w ogrodzie- oj, to już znęcanie się nad rodakami ;:14 Śliczne liście :P
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Zielona_Ania pisze:Świetny jest ten Fredzio ;:63 Skąd go wytrzasnęłaś? Bananowce w ogrodzie- oj, to już znęcanie się nad rodakami ;:14 Śliczne liście :P
Fredzia wyszukałam na ebay'u ma funkcje plucia wodą! Marzy mi się robienie takich rzeczy w przyszłości. Ze złomu rzecz jana :uszy . Ale mój przyszły mąż w obawy o moje i innych bezpieczeństwo nie chce mi pozwolić kupić spawarki ;:121

Co do bananowców ;:130 sama się nadziałam. Teraz będę grzecznie na zimę do doniczek i do domciu. W Polsce też chyba tak można :tan tylko dużo wody im trzeba latem i raczej z daleka od wietrznych przeciągów bo liście nie wyglądają ładnie po wichurze. Ale poza tym to całkiem niezła frajda - warta wypróbowania ;:108
I stanowczo bardziej polecam bananopodobne czyli rodzine ensete. Wytrają niższe temperatury i zniosą trochę więcej wiatru niż musa czyli prawdziwe banany.
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Asiu, zajrzałam na stronkę którą podałąś. Ale się uśmiałam z czółenek z rozchodnikową broszą. Zdaje się, że trzeba przetrząsnąć schowki z "przydasiami" (rzeczami, których nie można wyrzucić, bo się jeszcze mogą przydać) i zaprojektować nowe ozdoby ogrodowe :;230
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Elsi bardzo dziękuje za link do systemów nawadniających. Chyba widziałam coś podobnego w markecie to porównam sobie ceny. Jeszcze nie zdecydowałam jak rozwiążę ten problem ale dobrze mieć kilka opcji.
I oczywiście zapraszam córkę również :wit


A ja muszę się pochwalić moimi zakupami. Niestety nie mogę wkleić jeszcze zdjęć bo dopiero kupiłam internetowo.
Jestem szczęśliwą :heja posiadaczką eukomisów:
jesienny biały(autumnalis)
cętkowany(comosa)
miękkolistny różowy i żółty ebn - jeśli ktoś zna łacińską nazwe tych dwóch to poprosze o podpowiedź. Sprzedawca stwierdził że takowych nie posiada i że mam poszukać w google :roll: chociaż mam poważne podejrzenia, że żółty i biały to te same rośliny :evil:

A tu jest jeden który już u mnie kwitł w zeszłym roku, bicolor:
Obrazek Obrazek
i nasionka
Obrazek
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Witaj Asiu. :D
Pozdrawiam cieplutko i wiosennie z Rybnika :wit bo u nas dziś pierwszy dzień wiosny nastał.
Super sobie poradziłaś z ogródkiem....działka długa ale to też ma swoje zalety.
Pomysł z doniczkami wart odgapienia. :wink:
Serdeczności ślę i promyczek słonka śląskiego. ;:196
Alina662
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 9 lis 2009, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław...
Kontakt:

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Dziękuję za podpowiedz poszukam tych roślinek nasionka zawsze je w katalogu zamawiałam :( bo w sklepie nie spotkałam :( Ale zrobiłaś mi chciejstwa, a zraziłam się bo mi nie wschodziło. ;:196 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Tak daleko stąd....

Post »

Witaj Asiu piękny eukomis ja też ostatnio jeszcze dokupiłam bo pokazały się kolorowe .
A ogród cudnie urządziłaś , ja mam malutki ogród a oczko też zrobiłam , choć trudno mi go do wykończyć estetycznie bo jest na szambie i nie mogę wkopać głębiej .

Genia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”