Mini Szklarnia, na balkon,okno

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Mini Szklarnia, na balkon,okno

Post »

Zastanawiam się nad zakupem mini szklarenki bo widziałam takie w leroy merley tylko zastanawiam się czy jest odpowiednia pora na to żeby siać warzywka już??? Myślałam, że po zimnej zośce dopiero wsadzę do gruntu żeby nie umarzły. W zasobie nasionek mam na razie tylko : seler naciowy zefir, sałatę głowiastą lodową ludwine, pomidory koktajlowe z polana i pomidor karłowy gruntowy Awizo (F1- czyli plenny i wyrównany :D; zobaczymy) terminy mam wysiewu od marca. Może jeszcze sobie coś dokupię. Tylko zastanawiam się czy nie jest za wcześnie. Wydaje mi się, że warunki w szklarni miałyby optymalne, ale z warzywkami nie mam tyle doświadczenia jeszcze dlatego poproszę o jakieś wskazówki.
Tak wygląda mini szklarnia na parapet
sionia
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 maja 2009, o 13:22
Lokalizacja: Radom

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

możesz wkleic jeszcze raz stronę z tą szklarenką - na podanej nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

nie wiem czemu ale nie chce się zrobić tak żeby było pokazane od razu po kliknięciu. Jest to aukcja pt. SZKLARNIA MINI SZKLARENKA
Skopiowałam adres obrazka to się dało :)
Obrazek
marti19
50p
50p
Posty: 77
Od: 4 gru 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pow. Radomszczański

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Mini szklarnię najlepiej zrobic samemu, taniej wyjdzie a i jaka radość będzie...
pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

no a jak zrobić takie coś plastikowe na górę???
marti19
50p
50p
Posty: 77
Od: 4 gru 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pow. Radomszczański

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Wystarczy folia :wit
pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

możne faktycznie kupie sobie tylko takie foremki w sklepie i sama coś wymyśle :) zobaczę co mam w domu i pobawię się w Mcgiwera :) hehe. A czy w takim razie mogłabym robić jakieś rozsady już???? tylko jak pisałam chce wsadzić do gruntu po zimnej zośce i nie wiem czy jeszcze nie czekać żeby coś z tego wyszło.
marti19
50p
50p
Posty: 77
Od: 4 gru 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pow. Radomszczański

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

To zależy co chcesz sadzić, niektore warzywa już trzeba a niektóre jeszcze nie
pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

seler naciowy zefir, sałatę głowiastą lodową ludwine, pomidory koktajlowe z polana i pomidor karłowy gruntowy Awizo (F1- czyli plenny i wyrównany :D; zobaczymy) terminy mam wysiewu od marca.
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Witam,
ja w tym roku część rozsady posiałam w pojemnikach po jajkach i przykryłam folią. Wysiałam właśnie selera naciowego, przeczytałam, że do 20 marca powinno się go wysiać, paprykę i kapustę ozdobną. Pomidorki będą szły do gruntu i doniczek i będę je siała jutro :)
pozdrawiam
Carterka
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Mam już pomysł na szklarnię :tan :tan :tan - pojemnik po jajkach z tego sobie powycinam na na górę dam takie plastikowe co znalazłam po ciastkach pudełka i będzie extra. Jak zrobię to się pochwalę :) A te pomidory gruntowe co sobie kupiłam karłowy gruntowy Awizo to myślicie że mogę potem do gruntu wsadzić i nie muszą być pod tunelem foliowym, żeby mi pomidory wyrosły??? Czy koniecznie muszę je dać pod folię. Prosze o wyrozumiałość bo w tym temacie to jeszcze się dokształcam :uszy
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Ja stosuję na szklarenki opakowania po pakowanym np. w plastry mięsie - takie wysokie na 7-10 cm. Do jednego takiego opakowania trafia po zrobieniu dziurek ziemia, drugie staje się podstawkiem a trzecie z podobnymi dziurkami jak pierwsze staje się wieczkiem - można zrobić z jednej strony dziury naprzeciwległe w pudełku nr 1 i 3 i wsadzić tam druciki np. ze spinaczy celem zautomatyzowania całości i utworzenia możliwości zamykania :)
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Zulka pisze:możne faktycznie kupie sobie tylko takie foremki w sklepie i sama coś wymyśle :) zobaczę co mam w domu i pobawię się w Mcgiwera :) hehe. A czy w takim razie mogłabym robić jakieś rozsady już???? tylko jak pisałam chce wsadzić do gruntu po zimnej zośce i nie wiem czy jeszcze nie czekać żeby coś z tego wyszło.
Sklep ogrodniczy PNOS Ożarów Mazowiecki sprzedaje gotowe mini-szklarenki za 10 i 12 zł w dziale wysyłkowym: http://www.epnos.pl/?d=inn_ogr
pozdrawiam, Gunnar
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”