Kalanchoe - stymulowanie kwitnienia, uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

Mało wody i zasolona ziemia do zmiany. :wink:
grikyl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 sty 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

No to pędzę do kwiaciarni po ziemię. Dzięki :)
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

Witam,
jakie są wymagania co do oświetlenia tej rośliny?

Niestety u mnie rosną na południowym parapecie, szybko wybiegają do góry, liście schną od dołu, brzydko to wygląda. Kiedyś nawet zakwitło, ale to był największy błąd, bo po kwitnięciu było jeszcze brzydsze.

Pozdrawiam,
Marek :wink:
grikyl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 sty 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

Jej to naprawdę podziałało! Kwiatek odżył, nabrał turgoru, dziś się świeci i jakby kolor zrobił się żywszy! Dzięki ;)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

Cieszę się grikyl :wink:

markpm poczytaj tutaj :wink:
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

Dzięki ;)

Niby może rosnąć na północnym oknie, więc mocno odstawię ją od południowego okna.
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

Witajcie;]
mam pytanko, dostałam kalanchoe, właśnie kwitnie ale...jest bardzo przelane..z doniczki kapie woda;/ czy mogę je przesadzić kiedy kwitnie? z zewnątrz nic złego się nie dzieje i wygląda dobrze (póki co;|) ale boję się, że korzenie zaczną gnić...załączam zdjęcie... Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

Kasiu warto coś z nim zrobić bo faktycznie może zmarnieć a szkoda.
Ja bym zrobiła tak - kwiat jest w fazie kwitnienia więc zbytnio nie można ingerować.
Proponuję wyjąc delikatnie z doniczki i usunąć dolna warstwę ziemi na ile się da nie naruszając korzeni.
Przy okazji sprawdzisz ich stan. Potem nasyp na dno warstwę keramzytu i wyrównaj ubytek ziemi a na to roślinkę z pozostałą bryłką ziemi.
Jeśli jest to możliwe wkładaj delikatnie coś cienkiego i staraj sie choć trochę rozluźnić zalaną ziemię aby szybciej wyschła.
Inny prostszy sposób to wyjęcie kwiatka z ziemią, owiniecie w kilka warstw gazet i pozostawienie tak przynajmniej na 2 doby. Większa szansa na przeschniecie niżby miał pozostać w doniczce.
Ja częściej stosuje ten pierwszy sposób bo każdemu może zdarzyć się zalanie kwiatka.
Powodzenia i daj znać jak sobie poradzisz.
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

Christin dziękuje za pomoc, zastosowałam pierwszy sposób, teraz poczekamy i zobaczymy....korzenie były w dobrym stanie ale znalazłam dwa zgniłe liście na spodzie;|
pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalanchoe - pytania

Post »

Mam pytanie co do kalanchoe. Czy teraz jak już nie kwitnie, to też należy na jesień tak z nią postępować i przykrywać kartonem ? I dlaczego kiedy została zakupiona to liście miała takie grube i duże a potem jak przekwitła liście zmarniały, po jakimś czasie doszły do siebie, jest ich bardzo dużo, ale są takie drobne ?
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Leta1000
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 23 lut 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kalanchoe - stymulowanie kwitnienia?

Post »

a powiecie mi co zrobić, bo moje kalanchoe zrobiło sie w krzaka a nie kwitnie. Wielkie jak prawdziwy krzak a zakwitło tylko jak przynioslam ze sklepu. Teraz tylko rosnie w sile. a takie było ladne małe i kwitnace... nie wiem, mam je drastycznie przyciąć?
Awatar użytkownika
julita20
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 29 lip 2010, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Złotoryja-Sędzimirów-Bolesławiec

Re: Ziemia do kalanchoe

Post »

Ja też moje kalachoe kwitło jak kupiłam teraz mimo przycinania nie kwitnie.
Awatar użytkownika
natalka_klb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 29 lip 2011, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemia do kalanchoe

Post »

poczytałam na internecie i się dowiedziałam: aby kalanchoe zakwitło ponownie należy je zaciemniać ok. 14 h dziennie przez okres 4-8 tyg (należy chronić także przed światłem żarówek wieczorem!) tak więc najlepsza opcja okrywać kartonem na te kilkanaście godzin dziennie lub jeśli jest zima i krótki dzień - wynieść do pokoju, którego się nie używa i niespecjalnie ogrzewa i postawić w miejscu jasnym ale najlepiej z dala od okna i bezpośrednich źródeł światła.

żeby przedłużyć kwitnienie trzeba oczywiście wycinać przekwitnięte kwiatostany wraz z łodygą :) no i nie przelewać bo to sukulent :)
moje roślinki (: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=46029" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”