Czereśnia i wiśnia - choroby i szkodniki część 1

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Zablokowany
Awatar użytkownika
elanutka
50p
50p
Posty: 72
Od: 12 lip 2006, o 17:12
Lokalizacja: Mikolajki

Post »

Trudno powiedzieć , ile ma lat - jakieś 5 do 6 . Nie jest to duże drzewko. Raczej za sucho nie powinna mieć , ale trudno to określić , prawda ? Specjalnie nie podlewalam jej , chociaż kwiatki , ktore mam w pobliżu podlewam teraz 2x dziennie. Po prostu nie znam się na drzewkach :(. :cry: Erazm , jeszcze raz bardzo dziekuje , ze starasz się mi pomóc. Serdeczności
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Zrób oprysk SCORE 250EC. Jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi. A co na to Janusz z PO, Nemo56 oraz ...? :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
elanutka
50p
50p
Posty: 72
Od: 12 lip 2006, o 17:12
Lokalizacja: Mikolajki

Post »

Spróbuję to zastosowac , chociaż po wczorajszej burzy na drzewku zostal 1 (jeden ! ) liść. Jesienią to nie razi , ale teraz smutno wygląda. dziękuję za pomoc
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Mimo wszystko wykonaj oprysk jednym z preparatów jak: DITHANE M-45 80WP, MIEDZIAN 50WP, KAPTAN 50WP, SCORE 250EC, TOPSIN 500SC, MIEDZIAN 50WP ... Wegetacja drzewa powinna ruszyć ponownie ...
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
elanutka
50p
50p
Posty: 72
Od: 12 lip 2006, o 17:12
Lokalizacja: Mikolajki

Post »

Bardzo , bardzo dziekuje , spróbuję którys zastosowac ( w zależności co dostanę w sklepie ). Serdeczności
Awatar użytkownika
milki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 cze 2006, o 23:22

Post »

Z moja czereśnią też coś takie było, zaraz po owocowaniu liscie zaczęły opadać, w moim przypadku podejrzenie padło na Turkućia Podjatka, więc na następny rok wybrałem rowek w koło czereśni jakieś pół metra od drzewka i zalałem rozrobionym obornikiem z wodą. Jeżeli to nie jest turkuć to zrobic orysk miedzianem. Moja czereśnia zieleni sie teraz do jesieni :D
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

przyjrzyj się ziemi pod czereśnią, czy nie ma wybrzuszeń.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

milki pisze:Z moja czereśnią też coś takie było, zaraz po owocowaniu liscie zaczęły opadać, w moim przypadku podejrzenie padło na Turkućia Podjatka, :D
Ja bym wykluczył turkucia. Czereśnia ma za potężny system korzeniowy by jej mógł zaszkodzić. Jest to według mnie drobna plamistość liści. Przy dużym nasileniu choroby wszystkie zaatakowane liście opadają. ;:194
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
elanutka
50p
50p
Posty: 72
Od: 12 lip 2006, o 17:12
Lokalizacja: Mikolajki

Post »

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Na dzień dzisiejszy kupilam - za rada Erazma- Miedzian , tylko na razie jest od 4 dni takie wietrzysko , ze oprysk na nic by sie zdał , więc cierpliwie czekam na spokojniejszą pogodę.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Kalap
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 13 sie 2006, o 22:40

Czereśnia choruje.

Post »

Na przyrostach młodej czereśni pojawiły się na gałązkach czerwone zgrubienia w formie brodawek( twarde) ,jaka to jest choroba? i czym to zlikwidować ?
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Spróbuj paznokciem oderwać jedną z "brodawek" ,jeśli wysypie się z niej biały proszek to misecznik.Czekam na odpowiedż i ewentualnie zdjęcie.
Pozdrawiam Adam :D
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Kalap
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 13 sie 2006, o 22:40

Post »

Nie jest to biały proszek tylko raczej jakiś mokry miąż. Poniżej zamieszczam zdjęcie . Sory że taki obgryziony ten liść ale jak zrywac to już najgorszy :P

Obrazek
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

To są właśnie komory lęgowe misecznika.W nich samice składają jaja.Po złożeniu jaj zamierają.. Zwalczanie rozpoczynamy gdy larwy zaczynają wychodzić spod tarczek.
Szkodliwość pluskwiaka polega na tym,że wbijając kłujkę do drewna wprowadzają jednocześnie ślinę.Ślina zawiera substancje powodujące zamieranie komórek.W końcowym efekcie prowadzi to do zasychania pędów.
Oprysk na wiosnę w fazie białego pąka kwiatowego.Larwy wtedy jeszcze żerują.Następny termin zwalczania w czerwcu (larwy nowego pokolenia wychodzą spod tarczek).
cdn.brak zasilania APC dlugo nie pociągnie :cry:
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”