W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Dzisiaj byłam z synem u okulisty i jest krótkowidzem , okulista powiedział że musi nosić okulary i to już na stałe :(
Niestety syn chce soczewki choć zapytałam okulistę co myśli o soczewkach to odparł że na ich temat się nie będzie wypowiadał
zapisał okulary a co będzie nosił to nasz wybór. Różne są opinie o soczewkach a moje wiadomości zerowe i tak sama sobie myślę o soczewkach że jak coś może być dobre jeśli jest bezpośrednio nakładane na oko.Mam z synem odmienne zdanie.
Ciekawe czy ktoś używał i soczewek i okularów - chciałbym przed zakupem coś się więcej dowiedzieć :wink:
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

111Agnieszko ile syn ma lat? Po pierwsze musisz wiedzieć, że okulary (ani soczewki) nie wyleczą mu wady wzroku. Działają doraźnie - pomagają lepiej widzieć kiedy je masz na nosie, ale po zdjęciu masz tę samą wadę. Jeśli ma wzrok poprawić, to nie powinien ich nosić i zacząć ćwiczyć, zadbać o dietę i odpowiednie "warunki pracy" dla oczu.

Używam soczewek od 7 czy 8 lat. Wcześniej przez jakieś 15 lat nosiłam okulary. Teraz nie wróciłabym na stałe do okularów za nic w świecie. Zakładam je w nocy, na spacer do łazienki ;) Nie zauważyłam żadnego negatywnego efektu używania soczewek. Okulary są o tyle upierdliwe, że jest to szybka, którą masz przed sobą... brudzi się, paruje, odbija i załamuje światło pod różnymi kątami... akurat mi to strasznie męczyło oczy. I masz ograniczone oprawką pole widzenia. Nigdy się nie przyzwyczaiłam do okularów. Przy soczewkach nie masz tych problemów. Ważne jest, aby były dobrze dobrane i aby przestrzegać higieny (nie zakładać brudnymi palcami, kąpać je w odpowiednim płynie wg instrukcji itd) oraz nie przedłużać terminu używania - bo soczewki są różne, do noszenia dzień, tydzień, miesiąc... Różnią się miedzy innymi zawartością wody, przepuszczalnością. To nie są już te soczewki, co kiedyś. Technika naprawdę poszła do przodu. Warto wybrać się do dobrego okulisty - dobierze odpowiednie soczewki, określi ile godzin w ciągu doby syn może je nosić. Bo to powinien dobrać okulista i okresowo kontrolować oczy.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Tula- syn dochodzi 18 lat :roll: rozmawiałam z okulistą i on akurat nie jest za noszeniem soczewek,wiem że wzrok synowi się nie poprawi ani od okularów ani od soczewek ale jak będzie nosił okulary to mogę Go upomnieć gdy nie założy ( ;:223 18lat i upominać) a z soczewkami to nawet nie zczaje czy ma czy nie- mimo że żle widzi i miał zapisane okulary 2 lata temu to sporadycznie nosił ,teraz chciałabym trochę Go przypilnować to może się przyzwyczai tylko On się uparł na soczewki :roll:
Zaszłam do optyka i polecił mi kupno okularów z takimi szkłami które pod wpływem słońca ciemnieją to by nie było widać że to okulary tylko nie wiem czy są dobre i tak samo działają jak normalne :wink:
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Witaj !

Te przyciemniające się okulary to " fotochromy "
Jeśli syn może nosić soczewki, to polecam / z doświadczenia /.

Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

hehehe mniej komputera :heja :heja :heja :;230 :;230 :;230 :;230 :;230 :;230
katttie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 mar 2009, o 19:11

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Jeśli syn otrzyma soczewki to zapewne będzie je nosił bez przypominania :wink: Z okularami za to różnie może być, jakby nie było to okres dojrzewania i chęć podobania się płci przeciwnej. A kto okularów dotychczas nie nosił, dla tego może stać się osobistym dramatem nałożenie ich właśnie w tym okresie życia.
Jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza to moim zdaniem jak najbardziej może nosić soczewki. Ja osobiście polecam, sama zrezygnowałam z okularów wiele lat temu i jestem bardzo zadowolona. A i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Można również dokonać korekty wzroku metodą laserową. Można też pomóc sobie ziołami - polecam napar z świetlika. Pomocne (lecz długotrwale) są wizyty u znanego w Polsce bioenergoterapeuty specjalizującego się między innymi w chorobach oczu. Polecam, gdyż mnie osobiście wyleczył z jaskry. Nie wiem czy mogę ujawnić tutaj jego nazwisko, dlatego w przypadku zainteresowania proszę o informację na PW.

A przy okazji - w moim przypadku fotochromy niestety okazały się wielką pomyłką.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Powiedz proszę, dlaczego ? Ja sobie chwale.

Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Co do soczewek również jestem za.Do 20 roku życia wzrok pogarszał mi się w tempie takim,że doszłam do -6.Wówczas dowiedziałam się o soczewkach,a że bylo to dawno/czego dowodem,że soczewki trzeba było wtedy gotować,by je wydezynfekować-w efekcie wiele razy je całkowiecie wygotowałam/ więc i lekarze podchodzili do tego sceptycznie.Mimo to zdecydowałam sie je nosić.Teraz mija już ponad 25 lat gdy je noszę i przez ten czas wzrok pogorszył mi się o jedną dioptrię.Poza tym mam astygmatyzm i tutaj lekarze wręcz powinni zalecać soczewki,bo tylko one potrafią wadę tę skorygować.Prowadząc samochód moim zdaniem zdecydowanie lepiej widzę w soczewkach niz w okularach.Oczywiście jestem pod kontrolą okulisty,który cały czas mi je zaleca.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Ja mam wadę minusową od piętnastego roku życia stwierdzoną przez okulistę, na lewym oku miałem -0,25 na prawym -0,75 i do tej pory czyli przez kolejnych szesnaście lat cały czas noszę okulary, zdejmuję je jedynie do spania i zaprzeczając wszystkim prawom działania na pogarszanie się wzroku mnie nie pogorszył się wcale, badałem ostatnio wzrok przy okazji innych badań i nadal mam taką samą wadę. :wink:
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Dostalam skierowanie na operację zaćmy. Wśród moich znajomych nie ma nikogo, kto miałby już ten zabieg. Trochę się boję i nie mam z kim porozmawiać. Będę wdzięczna za każdy odzew.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Osobiście nie miałem takiej operacji, ale moja babcia miała już operacje zaćmy w każdym oku w wieku ok 80 lat. Cała operacja na jedno oko zajmuje ok 2 godzin i zaraz jak odpuści znieczulenie ( miejscowe ) wyganiali do domu. Stresu z tym ( jak babcia mówiła nie było ) bo w sumie mogło tylko pomóc. Dla uściślenia zabieg polega na wymianie zmętniałej naturalnej soczewki oka na sztuczną. Babcia robiła obie operacje w szpitalu jednodniowym na ul. Kaczej w Warszawie i bardzo chwaliła sobie opiekę i sam szpital no i nie ma żadnych kłopotów z odnowionymi oczami a od zabiegu na pierszym oku mineło już ze 6 lat. W razie pytań wal jak w dym.
Tatuś od 24-12-2008
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Dziękuję, Karmad. Zbieram informacje, aby trochę oswoić się.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Nie ma za co. Rozumiem że to chodzi o oczy więc kwestia bardzo istotna ale poziom medycyny i specjalizacji lekarzy w tym temacie jest naprawdę wysoki. na pewno wszystko będzie dobrze.
Tatuś od 24-12-2008
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”