Jak zamawiać rośliny z zagranicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Jak zamawiać rośliny z zagranicy?

Post »

a musi być tamta strona :idea: :?: bo mam taką http://www.hortensien.net/index.php?osC ... 6a0a0b7920 :wink:
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Jak zamawiać rośliny z zagranicy?

Post »

Powiem tak , te hortensje sa nie na polskie warunki.
Przywiozłam kilka ( 5 szt ) pięknych okazów - mamci do ogrodu w Chorzowie i wszystkie zmarzły.
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Jak zamawiać rośliny z zagranicy?

Post »

Greta pisze:Powiem tak , te hortensje sa nie na polskie warunki.
To jest to, o czym pisałem odnośnie Francji, czy Holandii. Niby Niemcy nie daleko, ale jednak tam jest "troszkę" cieplej. Ktoś to gdzieś kiedyś mówił, że arboretum w Wojsławicach było dla Niemców najmroźniejszym, najbardziej wysuniętym na wschód ogrodem do testowania roślin w "skrajnie mroźnych" warunkach... A dla nas Wojsławice są jednymi z najcieplejszych w kraju ( o ile nie najcieplejsze), więc o czym my tu mamy dyskutować :?: :roll:

Faktycznie, może nie wszystko jest u nas dostępne, w takich ilościach i z rozmachem, jak na zachodzie. Byłem na kilku targach niemieckich, widziałem, jaka jest różnica między nami, a nimi. Jednak nie popadajmy w skrajności! U nas dostanie powiedzmy 90% tego, co na zachodzie. Nie liczę roślin, które u nas nie zimują, bo to oczywiste, że nie powinny być oferowane ( ale z tym jest ostatnio bardzo różnie :? ) Porównując z tym, co było u nas powiedzmy 10 lat temu, dzisiaj naprawdę mamy pełen luksus. Dla przykładu powiem, że obserwując alledrogo w tym roku, przewinęło się przez oferty większość hortensji z ostatniego linka. Kwestią 2-3 lat jest, by dotarła do nas reszta. Jest sens cudować, by o te 2 lata mieć szybciej roślinkę?
Nie zrozumcie mnie proszę źle, ja też siedzę na amerykańskich, holenderskich i jakich tam jeszcze stronach i dostaję ślinotoku na klony palmowe i inne rośliny ;:224 . Jednak dana odmiana musi się najpierw przyjąć i zaaklimatyzować. Dopiero po tym powinna trafić do sprzedaży.
Co nagle, to po diable, szczególnie przy takich zimach, jak ta za oknami :|
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak zamawiać rośliny z zagranicy?

Post »

Z naszymi sąsiadami wygląda to trochę inaczej jeśli chodzi o rośliny szczepione - mam tu na myśli róże. Mamy szkółki które pracują na zlecenie takich firm jak Kordes albo Rosen Tantau, mamy też kilka szkółek pracujących dla pośredników. Nie wiem jak wygląda to przy innym materiale ale od znajomego słyszałam, że niektóre centra zaopatrują się u naszych producentów. Tak więc nie wiadomo nigdy czy przypadkiem nie kupujemy od nich naszych roślin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zamawiać rośliny z zagranicy?

Post »

Bardzo prawdopodobne.Kiedyś we Wrocławiu w Botaniku był kiermasz roślin,hortensje
były takie,że oczy bolały.W OBI trafiają się cudeńka hortensjowe.
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak zamawiać rośliny z zagranicy?

Post »

Dzięki za odpowiedzi ;:63 , będę czekać- i szukać u nas- może allegro? ;:180
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Jak zamawiać rośliny z zagranicy?

Post »

Odświeżam wątek. Chciałbym zamówić w zagranicznych szkółkach krzewy owocowe . Skąd można bez problemu zamówić ? W jakich krajach zamawiacie , tylko unia ? Kto zamawia za wschodniej granicy ? Ile czasu idzie paczka , jak wygląda to cenowo ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”