Czym i jak usunąć pnie,korzenie i inne trudne krzewy ? Jaki środek pomoże?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Daj stężenie 50% i po problemie.
Pozdrawiam Andrzej.
backdraft
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 wrz 2007, o 21:13

Post »

No i faktycznie po kilku godzinach od oprysku padał przez sporą chwilę deszcz.
Ok, ale z opryskiwacza, malowanie listków niestety odpada.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Nie musisz malować wszystkich listków, wystarczy tylko niektóre :) Roundap przemieści się sam z pomalowanych liści do korzeni i wtedy róża padnie.

Ale i tak nie mogę wyjść z zadziwienia, wszyscy chcą mieć duże, piękne rośliny, szukają, kupują, rozmnażają, hołubią, a Ty taki właśnie piękny krzew kasujesz dla ... śmietnika :shock: :roll: :shock:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
zbyszR
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 sie 2007, o 10:00
Lokalizacja: katowice

Dzika róża

Post »

A ja proponowałbym po prostu przesadzić rózę w inne miejsce, choc jeżeli już zadziałeś Roundopem to może być po sprawie. Im bardziej zdrewniała roślina tym Roundup przenika wolniej ale przenika i to aż do korzeni.
Pozdrawiam
backdraft
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 wrz 2007, o 21:13

Post »

Bardzo wszystkim Wam dziękuję za okazaną pomoc.
Posłuchajcie, ja naprawdę lubię rośliny ale moja rodzina musi jakoś funkcjonować, wyobraźcie sobie sytuację, że kupiliście ciasną działkę a na niej jest dużo drzew (las), chcecie budować dom i co ... no przecież wycinacie, bo gdzieś trzeba postawić ten dom, potem urządzacie ogród i ok, no chyba że niektórzy uważają, że szkoda drzew, nie budujemy domu niech rosną, są najważniejsze, ta moja róża naprawdę nie jest taka ładna, to krzaki o wymiarach 10x10m, nawet w tym roku nie widziałem żeby ładnie kwitła, ale w ogóle o czym my tu mówimy. Rośliny niestety nie są najważniejsze w życiu a róż to moja żona sobie jeszcze nasadzi.
Pozdrawiam Was wszystkich.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

backdraft pisze:no i faktycznie po kilku godzinach od oprysku padał przez sporą chwilę deszcz.
Między opryskiem Raundapem a opadami deszczu musi upłynąć minimum 3 godziny by zadziałał.
Pozdrawiam Andrzej.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak sobie czytam o tej róży i dziwię się, że po prostu jej mechanicznie nie wyrugujesz , Backdraft ???

Niejedną dziką różę i niejedno drzewo (także kolczaste stare mirabelki) usuwaliśmy z ogrodu. :wink:
Ubierz coś co mniej się haczy i oczywiście najlepiej skórzane rękawice ; weź takie długie nożyce do gałęzi ..i do dzieła !
Najpierw powycinaj gałęzie, a potem przy pomocy wszelkich , dostępnych narzędzi (szpadel, siekiera , kilof itp..)
usuwaj pniak. Cel osiągniesz dużo prędzej, niż przy pomocy chemii.
A przy okazji wyrobisz mięśnie i na chemikalia oraz siłownię nie wydasz ani grosza.. ;:108

Powodzenia :D
backdraft
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 wrz 2007, o 21:13

Post »

Właśnie dzisiaj tak zrobiłem, wynająłem koparkę do wyrównywania terenu i przy okazji poprosiłem żeby przejechała łyżką po róży, choć wiem że koparka pewnie nie wyciągnęła wszystkich korzeni, poczekam i tam gdzie wyjdą to będę kopał ręcznie lub użyję dodatkowo Roundapu na listki. Dzięki. Teraz mam nowy problem czym wyrównać przywiezioną ziemię, koparka pojechała, grabiami już nie mam siły ale ten wątek wrzuciłem sobie do innego działu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

backdraft już kilka razy udzielałam takiej rady (u mnie ta metoda się sprawdziła na miskancie, który jest trudny do wytępienia): zetnij wszystkie pędy róży na wysokości, np. 10cm.
Świeże miejsca po ścięciu, takie jeszcze z sokami, posmaruj stężonym Randapem. Najlepiej zrobić to pędzelkiem.
Wydaje mi się, że powinno pomóc.
Wiem, że w ten sposób traktuje się nawet ścięte drzewa żeby nie wypuszczały odrostów i szybciej próchniały ich korzenie.
backdraft
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 wrz 2007, o 21:13

Post »

tak zrobię - stężonym, bez rozcieńczania. Dzięki.
xerq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 lut 2008, o 15:15

Jak usunąć pnie,korzenie i inne trudne krzewy ?

Post »

Witam !!!
Mam problem związany z pieńkiem.... Chodzi o to, że gdy kładłem kostkę brukową na środku podwórka została wierzba płacząca i tak się rozrosła, że zagrażała pobliskim budynkom. Drzewo zostało ścięte, a pieniek został.

Jak można się bezpiecznie pozbyć takiego nieproszonego gościa ?? słyszałem, że niektórzy wiercą dziury i sypia do środka sodę żeby pieniek szybciej zgnił, może są jakieś lepsze pomysły ?? Wypalanie chyba nic nie da. Pieńka oczywiście nie można wyrwać bo razem z korzeniami uszkodzi się kostkę :/
Proszę forumowiczów o pomoc.
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Ja zawsze gdy wytnę jakieś drzewo, odkopuję pień i odcinam go od korzeni. Takie usunięcie zapewni Cię, że drzewo nie będzie dalej się rozwijać, bo wierzby lubią wypuszczać nowe pędy z pnia. A jeśli go usuniesz korzenie powinny zgnić.
Nie wiem jak to wygląda z tą kostką ale zęby zrobić tak jak napisałem musisz pień odkopać, i minimalna szerokość dziury wynosi ok 0,5m co daje Ci swobodę odrąbywaniu korzeni.
xerq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 lut 2008, o 15:15

Post »

Właśnie jest problem bo kostka jest dookoła drzewa, a krańce dookoła drzewa, są otoczone krawężnikami na kształt kwadratu. Pieniek jest na tyle duży, że prawie wypełnia całą przestrzeń wyznaczoną przez te krawężniki :/ więc odkopywanie raczej nie jest możliwe :/

Jest problem bo nie ma mnie w domu (akademik). Ale usunięcie pieńka metodą mechaniczną bez uszkodzenia kosti będzie naprawdę trudne. Może jakieś chemiczne środki pomogłyby ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”