Też się pochwalę jo_lina

Zdjęcia naszych ogrodów.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja mlecze niszczę Raundapem i pędzelkiem. :lol: Syzyfowa praca... ;:113 ;:111
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

Erazm pisze:Ja mlecze niszczę Raundapem i pędzelkiem. :lol: Syzyfowa praca... ;:113 ;:111
dokładnie ;:192
ja się ostanio wymazałam po całej prawie działce, piękna pogoda, słoneczko, odjeżdżaliśmy i juz po drodze zaczęły sie zbierac potężne chmury deszczowe ;:222
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Przepiękne zdjęcia jo_lina ;:63 Szczególnie to pierwsze zaparło mi dech ;:184 a to jest działka "działkowa" czy budowlana- bedziecie tam się rekreować czy budować całoroczne ranczo :?: 8)
O glebach piaszczystych coś wiem... sam mam takie na działce... a działka też poza miastem... nie pytaj jak przy tych upałach wygląda trawnik...
A gdzie zdjęcie Twojego oczka :?: :?:
Broniusz
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

dzięki broniuszu :)
ta działka to właściwie działka rolna ;:191 teraz jako rekreacyjna, raczej jeszcze długo nie bedzie jako całoroczna ;:223

u mnie trwa to łyse placki
co do oczka to sie waham po obejrzeniu oczek na tym forum, może jakieś poszukam nieszkodliwe dla oczu, ale teraz to muszę położyc odnóża do łóżka bo jutro do pracki :lol: ;:192
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

No i gdzie to zdjęcie oczka jo_lino :?: :wink: Czekamy i czekamy a tu nic... :wink: Dajże jakieś nowe zdjęcia swojej działeczki :D Co Ci tam teraz kwitnie :?: :D Jak susza obeszła się z Twoimi włościami :?: :(
Broniusz
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

A powiedz Jo_lina czym mazałaś te chwasty też pęzelkiem? Całe 15a? Twoja działka bardzo mi sie podoba jest taka naturalna a że jestem początkująca to każda z działek na forum wydaje mi się super. Też bym taką chciała mieć ale do tego bardzo długa droga i dużo wolnego czasu potrzeba bo "łikendy"to za mało. Pozdrawiam chłodno. ;:213
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

:oops: jakoś omijałam z lenistwa swój wątek a teraz weszłam i niezły obciach :roll:
obiecałam i nic... no ale to przez ten upał, a powiem, że wolę upały od mrozów, z tym, że teraz to juz lekka przesada :?
powklejam dzisiaj co nieco :)

na urlopie jak bylismy to podlewalismy, ale niestety trawę szlag trafił :?
liscie lecą z drzew, liscie lecą z drzew :wink:

cos więcej popiszę przy fotkach ;)

jeśli chodzi o malowanie pędzelkiem chwastów to niestety trochę wybiórczo to robimy... za duzo tego jest :P
niektóre wyrywamy, te kłączowate tylko smarujemy i takie kończynki czerwone co niestety odrastaja tragicznie :evil:

postaram sie dzisiaj, naprawdę :lol:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

te gwiazdy, to rojnik pospolity.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

dzięki nemo :) niestety nie pamiętam połowy nazw jak są "pospolite" ;:183

i tak sie dziwię sama sobie, że zapamiętałam berberysy, mahonie, pięciorniki i bukszpany :wink:

troche wkleję, ale przejrzałam ostatnie zdjęcia i musiałabymn nas powklejać :oops: a suszy jakos nie miałam całkiem sumienia fotografować :evil:

jedna drobnokwiatowa różowa róża, czerwona rabatowa, choć też nie zbyt wiuelkich kwiatów
czerwona przekwitła, niestety nie ma nastepnych kwiatów na razie, co do tej drobnokwiatowej to polecam wszystkim :lol: kwitnie cały czas do przymrozków, jeszcze mnie nie zawiodła nigdy :) no może troszkę ubożej kwitła w zeszłym roku, ale chyba ją za późno podsypałam...


ooo, a z tyłu widać "trawę" jeśli można to siano tak nazwać :evil:


a tu kawałek, na którym tez widać, że susza nas nie oszczędzała :(

tu przy oczku wrzośce, na zdjęciu jeszcze nie, ale teraz zaczynają kwitnąć, zrobię w ten weekend fotki

tu na rabatce obok rutbekii , nie wiem jak to sie nazywa, podobne jest do doniczkowego beniamina :)

i jeszcze czerwona róża ta co obok tej drobnej :wink:

a teraz masakra... oczko, które wcale nie jest oczkiem :wink: , koniecznie musimy zmienić folie na czarną , zresztą i tak jest do przebudowy, planujemy to na drugi riok, ewentualnie na jesień tego


i jeszcze raz moja duma :lol:

a tu widok od szczytu baraku, malwy które juz właściwie przekwitły i bok werandy opleciony winoroślą :)



Zdjęcia usunięto z hostingu.
bab...
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Post »

Hej, jo_linko :) te podobne do wrzośców to wrzosy, bo to one teraz będą kwitły :D
a obok kamienia - trzmielina z zielono-białymi listeczkami, ale susza straszna :(
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

dzięki eus :)
te co roku kwitły dopiero koniec sierpnia chyba... wszystko mam wrażenie się poprzesuwało, no ale cóż... susza :(

a wiem, że są wrzosy i wrzośce, ale ni chusteczki dla mnie nie ma różnicy ;:112
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

ale oczka nie likwiduj. To jest potrzebne do wytwarzania mikroklimatu, w którym i my czujemy się lepiej latem.
Mój jest też do przemeblowania ale póki co nie ruszam bo tam jest naprawdę przyjemnie posiedzieć. Mam przy nim półcień.
Jakub . . . . .
Timka

Post »

Jo_linko
susza wszędzie ale masz piękny ogród
Róże ,oczko(czemu chcesz likwidować?)
No i te kamienie
są przecudnej urody,skąd Ty takie wzięłaś
same w sobie to ozdoba niebywała ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”