Przesadzanie róż

ODPOWIEDZ
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Uważam że najlepiej i najbezpieczniej jest przesadzac w październiku. Teraz róże kwitną.Po przesadzeniu trzeba pilnować wilgotności podłoża - też wiosną.
Awatar użytkownika
JUSTI
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 sty 2007, o 12:48
Lokalizacja: TYCHY

Post »

Pisząc 50 cm miałam na myśli 3-4 oczka. krzewy tak wyrosły, że może to wyjść na tej wysokości.Tak jak pisałam wcześniej, zmieniam wygląd ogrodu i musze je przesadzić.Czyli krótko-przyciąć i przesadzić , pilnować wilgotności.Niech tylko deszcze przestaną to biore się za robote.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Chyba dołączę z "remontem" mojego ogródka do Ciebie,tak mi się chce coś zmienić. :D
Tylko te deszcze :(
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Czy można przesadzić róże która ma już pąki ?

Post »

Wszystkie liściaste przesadza się w stanie bezlistym, w stanie spoczynku.
Czyli albo późną jesienią, albo wczesną wiosną.
Przesadzanie teraz to operacja bez narkozy.
Może się udać, ale ryzyko - jest.
wanda509
50p
50p
Posty: 83
Od: 15 kwie 2008, o 16:34
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy przesadzać można różę,która ma już pąki?

Post »

Witam. Ja swoje dwie róże przesadziłam na początku maja...miały już piękne liście a jedna nawet pączek. ładnie się przyjęły.Możesz sprobować... W ubiegłym roku mąż mi przywiózł w lipcu kwitnącą pnącą różę z Holandii. Była w opłakanym stanie, ponieważ tam gdzie pracowali musieli usunąć wszystkie roślinki.. nie miał sumienia wyrzucić.. wiec ją przytargał do Polski i mówi...ratuj ją!! Przycięłam pędy, ponieważ przy takiej wysokości jak ona miała(ponad 2 metry) nie dała by sobie rady. No i w tym roku mogę cieszyć się jej licznymi kwiatami.. Zawsze warto sprobować!! życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie Wanda.
mao
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 maja 2008, o 10:50
Lokalizacja: Łask

Re: Czy przesadzać można różę,która ma już pąki?

Post »

Jezeli zrobisz to z całą bryłą korzeniową przykrytą ziemią, to powinno sie udać, bo to jest tak jakbysmy wysadzali z doniczki do ziemi, co mozna robić przez cały rok. Proponuję wykopać ja ostroznie i ułożyć na geowłókninie ( ale naturalnej) Najlepsze są takie stare brązowe worki, jakie kiedyś były na ziemniaki. Owinąć, zawiąć przy pedach i wsadzić do nowego dołka taki tobołek. Po posadzeniu, obficie podlać, żeby wytworzyło się " błotko". Albo poczekaj do jesieni i przesadź tak jak sadzi się nowe kupione róże. Jęśli Ci bardzo na niej zależy, to lepiej poczekaj do jesieni, bo daje wieksza gwarancje, a nawet pewność przyjęcia się jej w nowym miejscu. Ten jeden sezon w zacienionym miejscu na pewno jej nie zniszczy.
Pozdrawiam.
kejtrin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Przesadzanie róż

Post »

Szukam i szukam, ale o przesadzaniu róż znalazłam nie wiele. Dużo wątków o cięciu i sadzeniu... No ale przesadzanie chyba ma swoje zasady.
Przesadzać jesienią czy wiosną? A jak jesienią to można przyciąć? Trochę się pogubiłam :)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie róż

Post »

Ja głównie przesadzałem na jesieni.Przycinałem ,ale nie tak drastycznie jak wiosną ,pędy powiedzmy skrócone o 1/2 lub jak bardzo duże to o 2/3. Pamiętaj,że musi się jeszcze ona ukorzenić przed zimą.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
kejtrin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przesadzanie róż

Post »

Ale wstrzymam się jeszcze chyba ze 2-3 tyg aż zimniej będzie? Boje się zeby mi nowych pedow nie pusciła
tona
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 14 sie 2012, o 02:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przesadzanie róż

Post »

przesadzam róze dzis jest 19 pazdziernik chcę to zrobić 20 pazdziernika czy muszę je obciąć mają 50 cm wys. aliscie im opadły co to za przyczyna całe lato były takie i słabo kwitły:((
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie róż

Post »

Mogła to być czarna plamistość

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 7#p1728925

Wykopać i skrócić a jak mają 50 cm nie skracał bym wcale.
Powodzenia :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
xrob
100p
100p
Posty: 118
Od: 21 sie 2010, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Przesadzanie - róża

Post »

Witam posiadam 6 letnią krzaczastą różę, mam pytanko czy jak ją wykopie i przeniosę w inne miejsce czy mi się przyjmie? Kiedy najlepiej to zrobić jesienią czy wiosną? Dodam tylko, że róża jest duża, pędy osiągają nawet 2m wysokości. Pozdrawiam
Pozdrawiam Aga
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Przesadzanie - róża

Post »

Jest duże prawdopodobieństwo, że się przyjmie. Ja bym to zrobiła jesienią kiedy zakończy się okres wegetacji. No i oczywiście trzeba postarać się aby uszkodzić jak najmniej korzeni. A 6-cio letnia ma ich całkiem dużo i pędy są dosyć grube. Należy je skrócić. Na wiosnę wybije nowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”