Lantana pospolita (Lantana camara)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stokrotka12311
500p
500p
Posty: 800
Od: 18 gru 2006, o 00:43

Re: Re:

Post »

Jak mocno tj. ile dni/tygodni stoi bez wody , i w jakiej temp. ?
Jak w chłodnym pomieszczeniu to będzie wszystko ok. :wink:
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Re:

Post »

Stoi w ciepłej piwnicy-ziemia w doniczce jest wilgotna ale pędy ususzone.
Chyba się rozstaniemy.
Awatar użytkownika
stokrotka12311
500p
500p
Posty: 800
Od: 18 gru 2006, o 00:43

Re: A co to za roślinka??? (Lantana pospolita)

Post »

Lantana zimą powinna mieć w miarę suche podłoże / podlewamy raz
na ok . 10-14 dni niewielką ilością wody i stać w chłodnym miejscu , może być nawet ciemne .
Może jeszcze ją uratujesz :?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: A co to za roślinka??? (Lantana pospolita)

Post »

Raczej nie, jest zalana :?
kasia_072
50p
50p
Posty: 77
Od: 15 maja 2010, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chicago

Re: A co to za roślinka??? (Lantana pospolita)

Post »

Czy hodowaliście może lantanę z nasion? posiałam nasionka jakieś 4 tygodnie temu i niestety nic nie kiełkują,wszystko zrobiłam zgodnie z załączoną instrukcją siewu,moczyłam ,delikatnie przysypałam ziemią,czy mam jeszcze czekać,czy są szanse że jeszcze coś wyrośnie? Już na pocieszenie kupiłam sobie dwie sadzonki w różnych kolorach:),ale szkoda mi tych nasionek:(co myślicie doczekam się swoich lantanek?
kasia_072
50p
50p
Posty: 77
Od: 15 maja 2010, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chicago

Lantana

Post »

Przszukałam forum i troszkę jestem zdziwiona,że tak mało info jest o lantance.Moim zdaniem jest to urocza i nie kłopotliwa roślinka,cudnie zmieniająca swoje kolorki.Codziennie gdy na nią patrze wygląda inaczej,dla mnie jest cudna.Chętnie zobaczyłabym wasze lantanki,jakie mają kolory.Sama mam dwa kolorki i zastanawiam się nad zakupem kolejnego,tyle że jak stoje nad nimi w sklepie to już sama nie wiem co wybrać kolorowy zawrót głowy odcienie od bieli po malinę,ciężko wybrać.Najchętniej kupiłabym po kolorku,ale sama już sobie obiecałam że koniec w tym roku zakupów kwiatowych ;:14.Zamarzyła mi się donica z samymi lantankami w różnych kolorach,a obserwując te które mam to czuję że efekt będzie powalający.Lantanki mam pierwszy raz,i troszke boję się że nie uda się przezimować,a to wiąże się z tym że nie chcę wyrzucić za dużo pieniędzy,napiszcie proszę jakie macie doświadczenia z przezimowaniem lantany.Czy udało wam się wychodować z nasion,kupiłam mix 50 nasionek,zanim kupiłam sadzonki,kilka posadziłam niestety nic nie wyrosło a mineło już dużo czasu,wszystko robiłam zgodnie z instrukcją,w tej kwesti również proszę o porady,szkoda żeby leżały.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Lantana

Post »

Kasiu, tez uprawiam i to od lat. Mam 4 rośliny, trzy z nich prowadzę w formie drzewka. Wszystkie wyprowadziłam z maleńkich sadzonek kupionych na targu. Tym samym nie mam nazw odmianowych. Nie ma z nimi kłopotu, odwdzięczają się burzą kwiatów. Oczywiście wszystkie przechowuję przez zimę w temperaturze około 16 stopni.
Trzy z nich pokażę, czwarta natomiast -żółta jeszcze nie zakwitła

Obrazek

Obrazek

Obrazek
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Lantana

Post »

Kasiu, Iwono - piękne te Wasze lantany.
Ja mam tylko jedną ciemno-czerwoną z żółtym prowadzoną w kształcie niskiego drzewka ale za to udaje mi się ją przechować już kilka lat.
W zeszłą zimę zrzuciła wszystkie liście i myślałam, że już padnie, ale dałam jej szansę nadal minimalnie podlewając, na wiosnę dość mocno przycięłam, wypuściła nowe liście, zgęstniała i zrobiła się jeszcze ładniejsza niż wcześniej a całe lato mogłam się cieszyć jej kwitnieniem.
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lantana

Post »

Jesienią ubiegłedo roku przeglądając rózne wątki trafiłam na ta roślinkę spodobała mi się więc w tym roku zaczęłam na nia polowanie :P jedną z nich chciałam spróbować poprowadzic w formie drzewka, oto ona, nie jest specjalnie duża - roślina ma około 25 cm

Obrazek

Obrazek

myślałam tak ja podciąć , ale nie wiem do końca czy to dobry pomysł :roll: wszelkie sugestie mile widziane

Obrazek
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Lantana

Post »

Musisz usuwać wszystkie boczne odrosty i niech pnie się w górę aż osiągnie odpowiednią wysokość. Wtedy możesz już uszczykiwać pęd główny. Mam nadzieję że wiesz że do tego trzeba trochę cierpliwości 8-) Zauroczyła mnie taroślinka jak byłam w Chorwacji i z tego wyjazdu przywiozłam sadzonki. Tamtych już nie ma ale na szczęście są już u nas. Z moim drzewkiem mam taki kłopot że lubi też je mój pies :evil: i obskubuje jej listki ;:223 Nie mogę go tego oduczyć i nie bardzo mogę postawić drzewko poza jego zasęgiem.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lantana

Post »

Ja kupiłem 3 szt na wystawie kwiatów wczoraj, szt. 4-6zł, przechowywać nie wiem czy warto za taką cenę
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Lantana

Post »

Jak masz gdzie zimować to zawsze warto spróbować - za rok będą jeszcze raz takie...
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lantana

Post »

Pierwsze skubanko :P :P - biednie teraz wygląda , ale mam nadzieje ze kiedyś będzie piękna :uszy

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”