Moi zieloni współmieszkańcy - AlfaXIII

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

:D przecudna foteczka...błogie lenistwo na fotelu......zwierzaki są tak wdzięczne do fotografowania.. :P
Regulamin zabrania linków bez zgody
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

["AlfaXIII"]Rezydenci salonu :)
Obrazek Obrazek
Wedle mnie dracena. Ale to już Przemo się wypowie bo może juka :) Co mnie zdziwiło to fakt iż z pnia wyrasta młoda odnóżka. Cieszy mnie to bo pień mocno łysy jest.
Powiedziałbym że to dracena deremensis compacta tyle że zaniedbana i wydziczała jakaś taka, miała zdecydowanie za mało światła i brak jej odpoczynku powegetacyjnego.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dzięki Przemo :)
Odkupiłam ją od jakichś meneli. Stoi u mnie gdzieś od maja-czerwca, nie pamiętam dokładnie. Prawdą jest, że nieco jest pokiereszowana ale mam nadzieję, że u mnie odżyje. Już zaczęła wypuszczać młode listki.
Przemo... powiedz mi jak o nią dbać. Mam w planie przesadzenie jej. Jaką jej dać doniczkę? Bo jaką ziemię to już wiem ;)

Ewciaks... mnie też to zauroczyło i leciałam w te pędy po aparat. Taka kocia sjesta :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Widzę Alfa, że masz duże okazy draceny! A w Twoim mieszkanku nie zauważyłam chaszczowiska o jakim kiedyś wspomniałaś. Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Leo... na razie to parę roślinek pokazałam. Ale proszę, następny kawałek.
Obrazek Obrazek Obrazek

Na starej maszynie do szycia stoją begonie o ozdobnych liściach. Jedyna jaką zidentyfikowałam to begonia tiger. Spora sanseweria i posadzone razem: szeflera drobnolistna, dracena marginata, zroślicha i coś z gruboszy ale nie wiem który. Na parapecie ... bilbergia, cereus (hodowany od malucha wielkości małego palca) i ledeburia kępiasta widoczna i na ostatnim zdjęciu. Ostatnie rozsadzanie dało dwie doniczki plus parę kubków. Został jeden, resztę rozdrapali znajomi :) Widać też kawałek plektrantusa.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Masz bardzo ładną kompozycję na tej maszynie. Zadbane kwiaty i ciekawie zestawione. Gratuluję.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dziękuję Leo :) Miłe to co mówisz. Mnie się ciągle wydaje, że są zaniedbane, zakurzone i w ogóle źle skomponowane. Ciągle grzebię i coś przesadzam. No i powinnam mieć zakaz wstępu w miejsca gdzie sprzedają roślinki ;) Ostatnio pojechałam do cerfura po listewki... no i przywiozłam krotona, marantę i rafidoforę. Więcej w koszu nie wylądowało tylko dlatego, że mi chłop na ręce patrzył. Cud, że nie zapomniałam o listewkach ;)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

O to poszalałaś nie ma co... A nie mogłaś wziąć drugiego koszyka pewnie znalazłabyś jeszcze kilka ładniutkich roślinek? żartuję oczywiście, ale masz taki sam syndrom jak ja. Tylko ja staram się z tym walczyć choć z różnym skutkiem jak wiesz... :lol:
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jej, jakie ładne... Widzę, że oprócz dobrej ręki do roślinek, masz także sporo oryginalnych pomysłów - te koszyczki i inne doniczki są super! Nigdy nie widziałam tej ledeburii, jest bardzo ciekawa i podoba mi się ;:128 Gratuluję, Alfa, miło jest zaglądnąć do domku, w którym rosną takie ładne roślinki, a właścicielka ma tyle trafionych pomysłów na kompozycje z nich ;:228

PS. A kwiatków w sklepie sobie nie odmawiaj - w końcu "raz się żyje" ;:109
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witaj Kari :)
Ledeburgię wywęszyłam jakieś 10 lat temu. Najpierw w książkach a później trafiłam gdzieś. Nie pamiętam już czy wyżebrałam u kogoś czy też kupiłam w kwiatkowni. Nigdy później ich nie spotkałam w handlu. A jest przeuroczym sukulentem. Ta rosnąca w kubeczku jest już Twoja :)
Lubię roślinki... jedne rosną lepiej inne gorzej a niektóre wcale mnie nie lubią :( Zauważyłam, że właściwie wcale nie mam roślin ozdobnych w kwiaty. Jakoś tak zawsze liście moje oko przyciągają. Co nie oznacza, że one nie kwitną. Tyle, że kwiaty mają niepozorne. Jutro powrzucam jeszcze parę fotek.
Wcale nie mam zamiaru odmawiać sobie kwiatków :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Fantastyczne roślinki :roll: , jak Ty to mieścisz w mieszkaniu toż to cały ogród. Świetny ten bluszcz pnący się po gałęzi, pozwolisz, że odgapię. :wink: :?: A eucomis również mnie zauroczył, powiedz jak należy go przechowywać :?:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

["AlfaXIII"]Dzięki Przemo :)
Odkupiłam ją od jakichś meneli. Stoi u mnie gdzieś od maja-czerwca, nie pamiętam dokładnie. Prawdą jest, że nieco jest pokiereszowana ale mam nadzieję, że u mnie odżyje. Już zaczęła wypuszczać młode listki.
Przemo... powiedz mi jak o nią dbać. Mam w planie przesadzenie jej. Jaką jej dać doniczkę? Bo jaką ziemię to już wiem ;)
Doniczka o 10 cm większa w średnicy, na dno z 2-3 cm drenażu, podstawek większy o 4cm od podstawy doniczki na 1,5 cm wysoki, te zasychające końcówki liści trzeba poprzycinać zostawiając 3 mm suchej tkanki przy liściu, zraszać letnią wodą w godzinach rannych a reszta w dziale Encyklopedie - dracena .


:D :D :D
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Piku... to dopiero początek zdjęć :) Na parapetach już nic nie mieszczę. Ale mam jeszcze mnóstwo ścian :)
Eukomis zimuję w domu. Nie mam odpowiedniej piwnicy. W najchłodniejszym miejscu i ciemnym. Po przekwitnięciu i obumarciu liści obcinam wszystko. Zostawiam cebule w doniczce. Bardzo sporadycznie wleję nieco wody. Ok. marca-kwietnia wyciągam cebule z doniczki i sadzę do nowej ziemi. W tym czasie można oddzielić cebulki przybyszowe. Zaczynam podlewać. Jak tylko zrobi się ciepło wystawiam na balkon i czekam, czekam i... czekam aż wylezą liście i pęd kwiatowy. Później już rozrasta się szybko :)
To co sie pnie po gałęzi to rafidofora nie bluszcz. Ale bluszcz również wygląda na takiej gałęzi świetnie. Odgapiaj ile chcesz :) Najtrudniej jest znaleźć odpowiednią gałąź. Ale to już każdy wedle swojego gustu szuka.

Przemo bardzo dziękuję :) Jak już zrobię z nim porządek to wkleję zdjęcie.

Pozdrawiam serdecznie
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”