Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

A te mieszanki w białych torebkach, to skąd się bierze?
Agata
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Stasiu- jesteś niesamowita ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
gorzata76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6503
Od: 2 cze 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Grażyna Widera pisze: -Spotkało się kilku informatyków i jak to zwykle bywa,rozmowy szybko zeszły na tematy komputerowe.Wreszcie którys z nich zaproponował:
-Panowie,porozmawiajmy o czymś normalnym np.o dupach.
-Nastapiła bardzo długa cisza,a po niej jeszcze więcej krępującego milczenia.Wreszcie ktoś odpowiada:
-Słuchajcie,moja karta graficzna jesy do dupy....
A teraz 100krotka niech nam powie, o czym rozmawiają żeńscy informatycy :;230
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Stasiu, za ptasią stołówkę 6+, bo 7 nie ma. ;:138 ;:138 ;:138
Się wpiszę, jak już trafiłam, żebym Cię nie musiała po forum szukać. Zasuwasz jak odrzutowiec, ale nie ma się co dziwić. Widocznie to pozowanie w kosmosie dało Ci takiego powera. :;230
Poczytałam i obejrzałam, no i mi się poprawiło. Od powrotu z chorobowego mam roboty po kokardy. Nawet nie mam czasu szperać w necie.
Pozdrawiam, Danuta ;:167
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Jaki sprytny pomysł na ptasią stołówkę ! Odgapię i też podokarmiam ptaszki :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Moje kochane Gwiazdy i Gwiazdeczki!
Dziękuję bardzo za pamięć i że do mnie zaglądacie. W taki pochmurny dzionek, to balsam na moje zbolałe serce.
Katarynka, Halinko, iwa27, Pestka, Mała Rybko ;:167 - dziękuję bardzo.
Gosiaczku ;:167 - podobają się?
Grażynka ;:167 - róbta u syna, co chceta, będzie trochę wesoło. Dziękuję bardzo za dawkę humoru. Dowcip poszedł dalej.
Spróbuj zrobić ksero i podziel się z nami swoimi wynikami.
100krotko ;:167 - wczoraj wieczorem słyszałam jak idąca ulicą para śmiała się, a chłopak powiedział, że fajny pomysł.To chyba nie jest tak źle.
Ewa2204 ;:167 cieszę się bardzo, że mnie odnalazłaś. Lekarstwo stosuj codziennie. Wiesz jak działa nasza służba zdrowia. Dziś aby chorować, to trzeba być zdrowym jak koń.
Beatrice ;:167 - ptaszki bardzo dziękują.
Lorrie ;:167 - ja mam prawie same młode drzewka i do tego małe. Staram się wieszać jeszcze na krzakach, pergolach, gdzie się tylko da. W zeszłej zimie miałam w jednym czasie...51 karmniczków. M patrzył gdy je robiłam, czy mi palma nie odbija. Roślinki swoje musisz ubrać. Jak to by było żeby stały gołe w taką zimnotę, prawda?
roslynn ;:167 =smalec, to rzecz najważniejsza.
iwa27 ;:167 - taką porcję w kubeczku ptaszki jedzą około 1,5 do 2 tygodni. Ja je wywieszam już w listopadzie, a jak jest zimno to i w październiku. Ptaki bardzo szybko się przyzwyczajają i przylatują ciągle. Sąsiadki moje się śmieją, że ptaki we wzi można zobaczyć jak w ZOO, czyli tylko u mnie. Ptaki boją się kotów i wyczuwają niebezpieczeństwo. Jak masz kota a chcesz ptaki dokarmniać, to powinnaś wieszać karmniczki na "rzadkich" gałązkach, wysoko. Ja np. biorę grabie, naciągam delikatnie wysokie gałązki papierówki a M wiesza słoninkę lub karmniczek. Kot nie ma szans tam wejść, choć po kotach można się wszystkiego spodziewać. Ja sama chcę wziąć dwie kotki na nornice, ale Ty mi uświadomiłaś, że to nie takie proste.
AVE ;:167 - tak trzymać.
grazka2211 ;:167 -Witaj Kochanienka!
riane ;:167 zdziwisz się bardzo. Oprócz sikorek, najwięcej przylatuje wróbli. Wiesz, że w mieście wróbla prawie się już nie spotyka? Przylatują także: kowaliki, gil, kwiczoł, sroki, gołębie pocztowe i cukrówki, w zeszłym roku przylatywał nawet zimorodek. No i oczywiście zdarzają się szpaki. Ja sypię ziarno na trawę, w małych porcjach przez cały rok. Mam stałe dwa miejsca i tam ptaki przylatują. Jak już wspominałam, wieszam pokarm dla ptaków jak zrobi się bardzo zimno, ale nie czekam na śnieg i mróz. Ale niektóre osoby tak robią. Prawdę mówiąc nie wiem kto robi lepiej. Nigdzie nie pisze od kiedy dokarmiać ptaszki.W zimie, jak jest śnieg, to go odgarniam i sypię również. Trzeba też pamiętać o czystej wodzie. Ja mam ok. 5-6 misek, najlepiej niklowanych (w większych, w środku szorstki kamyk) i wymieniam dwa razy dziennie wodę, na czystą letnią. Na noc wodę wylewam. Ceramiczne i plastikowe pojemniki nie zdają egzaminu, bo... pękają.
cdn.
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Qurcze, uciekło mi....

Dawidbanan ;:167 -ale nam Chłopcze zrobiłeś powtórkę z rozrywki. Ale może to i dobrze. Jak ktoś poczyta z dwa razy to na pewno zapamięta. Przepraszam Cię bardzo, że zapomniałam, że tę instrukcję nam zrobić dla Ciebie. Nie gniewaj się, dobrze?
eveluk ;:167 - ja, wydaję się tak tylko. Ja dużo podpatruję, czytam książki, oglądam "Maję w... Tam jest bardzo wiele propozycji, tematów do wykorzystania. I sama Maja jest bardzo sympatyczna. I w wspaniały sposób przekazuje nam nowości w ogrodzie. Oj, jakie cuda w Jej programie można zobaczyć.
Gosiaczku ;:167 - dziękuje Ci bardzo za kawał, oczywiście poszedł dalej na n-k. Teraz czekamy na zapowiedzianą ripostę od 100krotki.
Frido ;:167 - cieszę się bardzo, że jesteś zdrowsza, czy aby na pewno wyleczyłaś się do końca. Praca nie zając, nie ucieknie. A robota i tak będzie na Ciebie czekać. Moja córcia wróciła w poniedziałek z L4 (9dni) i nie wie gdzie ręce włożyć. Pracodawcy, jacy by nie byli, chcą z pracowników zrobić maszyny do zbijania dla siebie pieniędzy, nie czujesz tego?
Jak będziesz miała czas, to zapraszamy na FO. Czekamy tu na Ciebie i myślimy o Tobie.
Ewelina ;:167 - proszę bardzo.

REGULAMIN ORGANIZACJI PRACY
§ 1.
UBIÓR
Radzimy ubierać się zgodnie z wynagrodzeniem, jeżeli pracownik jest widziany w butach za 1.500 zł i z teczką za 5.000 zł pracodawca zakłada, że pracownikowi bardzo dobrze się powodzi i nie potrzebuje podwyżki.
§ 2.
DNI CHOROBOWE
Pracodawca nie będzie dłużej tolerował zwolnienia lekarskiego jako dowodu choroby pracownika. Jeżeli pracownik jest w stanie iść do lekarza, jest też w stanie iść do pracy.
§ 3.
OPERACJE CHIRURGICZNE
Operacje są zakazane. Jak długo pracownik pozostaje zatrudniony, pracodawca potrzebuje wszystkich jego organów. Pracownik nie powinien nic usuwać. Pracodawca zatrudnił pracownika nietkniętego. Usunięcie jakiegokolwiek organu będzie stanowiło naruszenie warunków umowy o pracę.
§ 4.
DNI WOLNE
Każdy pracownik otrzyma od Pracodawcy 104 dni wolne od pracy rocznie. Dni te są nazywane sobota i niedziela.
§ 5.
URLOP
Wszyscy pracownicy będą wykorzystywali swój urlop w tym samym czasie. Urlop jest udzielany na dni: 1 stycznia, 25 grudnia i 26 grudnia.
§ 6.
ŚMIERĆ OSOBY BLISKIEJ
To nie jest przyczyna do opuszczenia stanowiska pracy. Pracownik nie może już nic zrobić dla zmarłego przyjaciela, osoby z rodziny lub współpracownika. Pracownik jest zobowiązany do dołożenia wszelkich starań, aby wszelkie sprawy związane ze śmiercią osoby bliskiej były załatwiane przez osoby niezatrudnione przez Pracodawcę. W rzadkich przypadkach, gdy pracownik jest zmuszony do uczestniczenia w takich sprawach, pogrzeb powinien się odbyć bardzo późnym popołudniem.
§7.
ŚMIERĆ PRACOWNIKA
Pracodawca akceptuje ten fakt jako przyczynę opuszczenia stanowiska pracy. Jednakże wymagane jest przedłożenie stosownego oświadczenia, co najmniej na 2 tygodnie przed śmiercią pracownika i przeszkolenie przez pracownika osoby, która zastąpi pracownika.
§ 8.
KORZYSTANIE Z UBIKACJI
Stanowczo zbyt dużo czasu pracownicy poświęcają na korzystanie z ubikacji. Od chwili wejścia niniejszego Regulaminu w życie, pracownicy będą korzystali z ubikacji w porządku alfabetycznym. Na przykład, wszyscy pracownicy, których nazwisko zaczyna się na literę A będą korzystali z ubikacji od 8 do 8:20, pracownicy, których nazwisko zaczyna się na literę B od 8:20 do 8:40 itd. Jeżeli pracownik nie jest w stanie skorzystać z ubikacji w wyznaczonym czasie, musi poczekać na swoją kolej do następnego dnia. W wyjątkowych wypadkach pracownicy mogą wymieniać się swoim wyznaczonym czasem z innymi pracownikami. W takim jednak wypadku, stosowne oświadczenie musi zostać podpisane przez Zwierzchników obu pracowników.
§ 9.
PRZERWA OBIADOWA
Chudzi pracownicy mogą wykorzystać na przerwę obiadową pół godziny w celu najedzenia się w stopniu wystarczającym, aby wyglądać zdrowo.
Pracownicy o normalnych rozmiarach mają 15 minut na przerwę obiadową w celu zjedzenia zbilansowanego posiłku utrzymującego ich normalne rozmiary.
Grubi pracownicy mają 3,5 minuty na przerwę, które są wystarczające na wypicie Slim Fast i wzięcie pigułki odchudzającej. Pracodawca z przyjemnością zezwoli pracownikowi na pracę podczas przerwy obiadowej i wyjście z pracy wcześniej o tyle czasu, ile pracownikowi należy się na przerwę obiadową, pod warunkiem, że pracownik wykonał już absolutnie wszystkie swoje zadania na dany dzień.

Dziękujemy za lojalność wobec naszej firmy.
Jesteśmy tu po to, aby dostarczyć pozytywnego doświadczenia w pracy.
Życzymy miłej pracy.

Pozdrawiamy, Zarząd :;230 :;230 :;230

I tyle na dziś, miłego spanka, pa, pa :wit ;:196 ;:19
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Super Stasiu! Widzę, że jesteś lepsza ode mnie jeśli chodzi o czas chodzenia spać. Teraz pewnie jeszcze śnisz ;:19 ;:19 ;:19 a mnie już zerwał bezwzględny budzik ...
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Kochanienka Lorrie, ;:167 a właśnie, że nie śpię już od godz. 7,40.
Ale i tak przebiłaś mnie godzina wstawania i pisania. Co to , spania nie masz? Depresja Cię łapie? A może coś innego....
Teraz siedzę przy kompie i szukam Twojego adresu. Ale się złożyło. Co? Myslimy o sobie w tym samym czasie. Lorrie, a może to telepatia??? Idę zrobić dla Ciebie paczuszkę i na pocztę, bo jest czynna tylko do 11,00. Potem do mięsnego, następnie szybki obiadek (może mieleńce) i jazda do Mamuśki do Opola. Za pewnie wrócę późnym wieczorkiem do domeczku i psiureczków. Aha, ;:196 :wit ;:196
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Stasieńko te kubeczki z nasionkami dla ptaszynek to bardzo ciekawy pomysł. Ja do tej pory wieszałam takie gotowe kulki z ziarnem w siateczce...
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Stasiu, uważaj na przejściach dla pieszych w Opolu, bo sąsiadkę okrutnie poturbował jakiś samochód u nas na Chabrach. Tak, na przejściu dla pieszych.
Waleria
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

gorzata76 pisze:
Grażyna Widera pisze: -Spotkało się kilku informatyków i jak to zwykle bywa,rozmowy szybko zeszły na tematy komputerowe.Wreszcie którys z nich zaproponował:
-Panowie,porozmawiajmy o czymś normalnym np.o dupach.
-Nastapiła bardzo długa cisza,a po niej jeszcze więcej krępującego milczenia.Wreszcie ktoś odpowiada:
-Słuchajcie,moja karta graficzna jesy do dupy....
A teraz 100krotka niech nam powie, o czym rozmawiają żeńscy informatycy :;230
Historia prawdziwa (byłam tam :)): Na wydziale informatycznym ogłoszono konkurs. Poważna sprawa, eliminacje, potem finał gdzieś w Azji. Dla każdego finalisty wyjazd sponsorowany do tejże Azji z osobą towarzyszącą. Zamiast gromkiego "hura", na sali konsternacja. W końcu ktoś z końca: "A jak ktoś nie ma?" :;230
Agata
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Re: Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.2

Post »

Wkleję tu szybciutko co koleżanka napisała mi na naszej klasie - ja tak rzadko piszę coś śmiesznego, ze muszę się koniecznie zrechabilitować :;230 :;230
Twój regulamin przeczytam wieczorem bo teraz goni mnie czas :pogon

Tak jasno i precyzyjnie powinny być pisane wszystkie przepisy dla panów:
1. Z lodówki weź 10 jajek - połóż na stole ocalałe 7, wytrzyj podłogę, następnym razem uważaj!

2. Weź sporą miskę i wbij jajka rozbijając je o brzeg naczynia.

3. Wytrzyj podłogę, następnym razem bardzie uważaj! W naczyniu mamy 5 żółtek.

4. Weź mikser i wstaw do niego skrzydełka i zacznij ubijać jajka.

5. Wstaw od nowa skrzydełka do miksera, tym razem do oporu. Zacznij ubijać.

6. Umyj twarz, ręce i plecy. W naczyniu pozostały 2 żółtka, a dokładnie tyle potrzeba na szarlotkę.

7. Oklej ściany i sufit kuchni gazetami, meble pokryj folią, będziemy dodawać mąkę.

8. Nasyp 20 dkg mąki do szklanki, pozostałe 80 dkg zbierz z powrotem do torebki.

9. Sprawdź czy ściany i sufit są oklejone szczelnie, przystąp do miksowania.

10. Weź szybciutko prysznic!

11. Weź 4 jabłka i ostry nóż.

12. Idź do apteki po jodynę, plaster i bandaże. Po powrocie zacznij obierać jabłka. Przemyj jodyną kciuk!

13. Potnij jabłka w kostkę pamiętając, że potrzebujemy 2 jabłek, więc nie wolno zjeść więcej niż połowę! Przemyj jodyną palec wskazujący i środkowy.

14. Jedyne pozostałe jabłko pocięte w kostkę wrzuć do naczynia z ciastem, pozbieraj z podłogi pozostałe kawałki i przemyj wodą.

15. Wymieszaj wszystkie składniki w naczyniu mikserem, umyj lodówkę bo jak zaschnie to nie domyjesz!

16. Przelej ciasto do foremki, wstaw do piekarnika.

17. Po godzinie, jeśli nie widać żadnych zmian włącz piekarnik.

18. Po przebudzeniu nie dzwoń po straż pożarną! Po prostu otwórz okno i piekarnik.

19. Po tych traumatycznych przeżyciach pozostaje tylko schłodzona żubrówka i sok jabłkowy
Życie jest jak bajka, nie ważne żeby było długie, ale ważne żeby było ciekawe
Mój kawałek świata.
część 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”