Mój niedawno kupiony ogródek działkowy - Onka37

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Mój niedawno kupiony ogródek działkowy - Onka37

Post »

Witam serdecznie!!!! oglądając zdjęcia waszych przepięknych ogrodów zapiera mi dech a tu coś takiego!!!! Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Nie mam jeszcze koncepcji co i jak zrobić, może uda mi się skorzystać z Waszej pomocy, będę wdzięczna!!
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

działka wygląda bardzo ładnie. jesteś w stanie określić jej wielkość? na pewno czeka Cię sporo pracy, ale efekt na pewno będzię tego warty. pozdrawiam i powodzenia!
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Działka ma 400m2 na razie trwa "odchaszczanie" z pokrzyw, chcemy też zrobić nowy trawnik tzn. przekopać całość (brrr) i posiać nową trawkę, nie wiem jeszcze jaki rodzaj!
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

zastanawiam się też czy zostawić tą alejkę czy wymyślić coś innego (ale małym kosztem finansowym) no bo jak zrobię trawnik a potem będę chciała zrobić coś z alejkę dosiewać nie wiem czy tak się da
Uff w ogóle jestem zielona!!! w tym temacie , nie mam żadnych roślinek i pomysłów może ktoś mi doradzić?
gdzie skalniaczek i ewentualnie inne roślinki (chciałabym trochę kwiatków) a przy ogrodzeniu (z lewej strony ogródka) chcę pomyśleć o jakimż żywopłocie, z różnych krzewów.....
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

mnie się ta alejka podoba, ale to zależy tylko od Ciebie. mozesz ją zrobić nie taką prostą, tylko np. bardziej pozakręcaną, albo mozesz tez zostawić taką :) wszystko to kwestia gustu...
Mój Ogródcz. 1 cz. 2
Zapraszam!
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

witaj!!to piekny teren, wcale źle nie wyglada. Ja juz oczyma wyobraźni widzę jaki pikny będzie z a dwa lata.zacznij od tego czego jestes pewna-npo. założenie nowego trawnika. Pochodź troche po działkach, poogladaj trochę forum, na pewno znajdziesz cos dla siebie, albo przekonasz sie czego na pewno nie chcesz mieć. Głowa do góry, ja sama mam działkę pierwszy sezon, a nauczyłam sie już bardzo wiele. jeśli chodzi o rosliny i kwiaty, to rozgłoś działkowiczom, że przyjmiesz kwiaty-ludzie często wyrzucaja, bo mają nadmiar, ja dostałam mnóstwo. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

przepraszam za literówki, mam tu takiego małego "pomocnika". Czekam na nowe zdjecia!!aha mi przypadł do gustu z forum:ogród Józefa, "młoda działeczka Aanuli". ;:80 ;:91 ;:92
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dziękuję bardzo za słowa otuchy mam nadzieje że się uda z tym coś zrobić!!!!!a forum oglądam cały czas, wiem jakie niektóre rzeczy bym chciała ale finanse!!!!
Pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

To jest właśnie największy dylemat... Chcieć mozna wiele ale finanse...
Gosia
Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać.

( Sigrid Undset)
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witaj
Działeczka spora... tak się Ci tylko wydaje :lol: Za jakiś czas okaże się za mała. Coś o tym wiem. Pracy sporo .. ale widzę tam jednak sporo ładnych roślin, które moga satanowic trzon nasadzeń. No i pomocników masz, widac silne chłopy ... to pewnie prace pójdą w ekspresowym tempie :lol: 8)
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Iwonko :) Z pierwszych zdjęć widać, że po przeróbce będzie to piękna działeczka :) Na pewno trzeba w nią włożyć sporo pracy, ale potem satysfakcja jest ogromna :D Wiem co to znaczy doprowadzić działkę do użyteczności jako takiej, ale pomocników masz ekstra :) to i tempo pracy na pewno będzie odpowiednie :lol:
Czy trawnik musisz zakładać nowy? ... a tego nie da się uratować? Mój też wyglądał fatalnie jak kupiłam działkę, ale doprowadziłam go stanu użyteczności w jeden sezon. Może wystarczyło by dosiać tylko a nie robić cały ....? Jaką trawę planujesz? Golfową, boiskową czy jakąś inną mieszankę?
O roślinki się nie martw :D Jak tylko przyjdzie wiosna, daj znać na forum, a na pewno dobre duszyczki podzielą się z Tobą nadwyżkami :D

Jeżeli masz jeszcze jakieś zdjęcia to wrzuć, chętnie obejrzymy Twoją działeczkę z każdej strony :)
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

onka37 pisze: na razie trwa "odchaszczanie" z pokrzyw,

Ciesz się dziewczyno, że masz pokrzywy ja przywoziłam niedawno sadzonki z gór żeby na Śląsku się namnożyły.
:D

Na wiosnę ruszysz z działeczką to jeszcze nam nie takie widoczki zaserwujesz.
Pozdrawiam seredcznie. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”