Peperomia - przebarwienia na liściach

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Peperomia - przebarwienia na liściach

Post »

Dlaczego dolne liście peperoni tracą kolor?
Obrazek Obrazek

Czy związane jest to z niedoborem lub może nadmiarem światła? A może zła pielęgnacja? Cały czas stoi w tym samym miejscu, regularnie nawożę i nie mam z nią żandych problemów.
Poza tą utratą kolorów w dolnych partiach oczywiście...

Pozdrawiam
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

To chyba tak ma być? Może to odmiana pstrolistna? Np. Peperomia obtusifolia
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ciekawa sprawa, wszystkie moje peperomie tak wyglądają, lecz wcześniej nie zwracałam na to uwagi... Ale młode listki są zawsze lepiej i intensywniej wybarwione od tych starszych... Pod tekstem jest zdjęcie mojej dopiero co ukorzenionej peperomii - stare liście ściemniały, a wyrastające młodziutkie mają śliczne, jasne kolorki:
Obrazek
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Kari a jak rozmnażałaś peperonię? Przez pędy wierzchołkowe? Dawałaś do ukorzeniacza?

Obrazek Obrazek Obrazek

Moja peperonia właśnie kwitnie. Ta na trzecim zdjęciu, dopiero co skończyła kwitnąć. O dziwo, przesadzałam ją podczas kwitnienia, mimo to nie zareagowała na zmianę środowiska :)
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A wiesz... tak... czysta amatroszczyzna ;) Po prostu ucinałam za długie pędy, cięłam je na kawałeczki (a na każdym 1-2 listki) i... do wody :D Ukorzeniały się w przeciągu dwóch tygodni.
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Moja peperomia wygląda dokładnie tak samo. Starsze listki ciemne, młode ładnie ubarwione. Roślina mateczna podobnie.
Peperomie łatwo się ukorzeniają, moje nawet w wodzie nie stały, tylko w ukorzeniacz i do ziemi :lol:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

To jest taka odmiana :)
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

kari pisze:A wiesz... tak... czysta amatroszczyzna ;) Po prostu ucinałam za długie pędy, cięłam je na kawałeczki (a na każdym 1-2 listki) i... do wody :D Ukorzeniały się w przeciągu dwóch tygodni.
Karinko czy po cięciu rozkrzewiły Ci się :?: :?: :?:
Moje już są takie wysokie że obwiązałam je nitką :arrow: i tak właśnie się zastanawiałam czy nie lepiej je ciachnąć :?:
Mam 3 różne w jednej doniczce > ale o nazwy nie pytajcie :oops:
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
jardin
1000p
1000p
Posty: 1265
Od: 7 sie 2007, o 14:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

u mnie rozkrzewiła się sama
Pozdrawiam
Aśka
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

A mnie się wydaje, że to od braku światła. Może spróbujcie przestawić w inne miejsce.
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
KarinaX
200p
200p
Posty: 300
Od: 8 mar 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Peperomia - przebarwienia na liściach

Post »

Witajcie! ;:7

Kupiłam kilka dni temu w bierdonie peperomię. Tylko martwi mnie kolor jej liści. Jeden ma takie brązowe punkciki, ale to nie żaden nalot, bo chciałam powycierać. Inny jest taki zczerniały.. To jakaś choroba, czy po prostu taki jej urok?

I mam jeszcze pytanie :)
Czy mogę ją przesadzić do innej doniczki? Jeśli tak to do o ile większej? Przeczytałam na naklejce, że peperomie mają stosunkowo mały system korzeniowy, więc może dobrym rozwiązaniem byłaby doniczka w typie misy?


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Peperomia

Post »

Co to punkcików to nie potrafię Ci pomóc, a jeśli chodzi przesadzenie - zrób to jak najszybciej. Ziemia z Biedronki nie jest najlepsza.
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
KarinaX
200p
200p
Posty: 300
Od: 8 mar 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Peperomia

Post »

Dziękuję, za podpowiedź! W takim razie jutro ją przesadzę! Jak myślisz, lepsza będzie doniczka w typie misy, czy zwykła może być?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”