Gerbera w doniczce,porady

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Ja gdzieś na początku kwietnia wysadziłem gerberę miniaturową do ogródka. Do niedawna stała sobie w miejscu i nie rosła, ale ostatnio zauważyłem dwa pąki kwiatowe oraz nowe listki wyrastające z rośliny, więc chyba się przyjęła :D
Rośnie sobie pod krzewem róży, może dlatego deszcz nie pada bezpośrednio na jej liście, czego, słyszałem nie lubi. Umieszczę następne zdjęcia, jeśli kwiat się rozwinie :)

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
Roksana1107
50p
50p
Posty: 63
Od: 28 kwie 2008, o 18:16
Lokalizacja: Koło:)

Post »

Ja już nie wiem :? Gerbera do domu czy do ogrodu?? Chciałam sobie zakupić jednego, ale troszkę jestem zdezorientowana.
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Raczej do domu. Ta w ogródku to taki "eksperyment", zobaczymy co z tego wyniknie ;)
Pozdrawiam, Marcin ;)
arahja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 cze 2008, o 12:46
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witam wszystkich :)
Z postu KaRo wynika, ze gerberze nie przeszkadza przesadzanie w trakcie kwitnienia? Wprawdzie koniec maja już minął, ale dostałam w kwiaciarnianej, plastikowej, małej doniczce gerberę i mam ochotę ją przesadzić do większej, ceramicznej, zwłaszcza, że kwiatek się ładnie rozrósł.
Ten sam problem mam zresztą z hibiskusem. Chciałabym oba przesadzić w ciągu tego tygodnia. Mam właściwie zerowe doświadczenie z kwiatami, przez co moje pytania mogą wydawać się naiwne - za co przepraszam z góry.

Pozdrawiam!
Igulinka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 kwie 2009, o 17:02

Post »

Pomocy... 2 dni temu kupilam gerberka i już nie mówiąc o tym że kwiaty mi opadają to jeszcze liście! co mam zrobić? Kwiatek stoi na oknie południowym, ziemie ma wilgotną, zraszam liście. Czy powodem może być zbyt duże nasłonecznienie? Albo brak nawozu?
Bardzo lubie gerberki i nie chciałabym tracić kolejnego :(
asia7139
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 lis 2009, o 18:53

Re: Gerbera w doniczce

Post »

Mam to samo :-( tydzień temu kupiłam gerberę miniaturkę z jednym kwiatkiem w supermarkecie i po przywiezieniu jej do domu w ciągu doby kwiatek ochlapł (właściwie to ochlapły płatki bo łodyżka do tej pory się trzyma).

Co mam zrobić? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, dlaczego tak się dzieje? Oczywiście podlewam gerberę (nie przelewam) więc o co chodzi?

Czy wpływ na to może mieć zacienione stanowisko (pomimo, że stoi na parapecie to zawsze jest tam cień), czy może roślinka przeżyła wstrząs podczas "transportu" autobusem? Czy może jeszcze coś innego?

Nie mam żadnego doświadczenia z gerberami. Piszcie, pomocy!
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Gerbera w doniczce

Post »

Widocznie kwitł już jakiś czas i był w końcowej fazie, a nagła zmiana warunków podczas transportu przyspieszyła przekwitnięcie.Jak ma jędrne liście, to wszystko w porządku, miejsce powinnaś zapewnić mu bardzo jasne.
Krolka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 mar 2010, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Gerbera - porady

Post »

Witam wszystkich
Kilka dni temu dostałam na dzień kobiet śliczną gerberę w doniczce. Stała sobie na półce przy ścianie i wszystko było dobrze. Dzisiaj przestawiłam ją, żeby była bliżej okna, bo czytałam, że lubią światło. No i niestety po kilku godzinach kwiaty zaczęły opadać. Co robić?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gerbera - więdnie! ;(

Post »

Też otrzymałam w prezencie gerberę, pięknie kwitnącą begonię, różyczkę miniaturową, eustomę i wszystko, mimo moich usilnych zabiegów, padło.
Zaznaczam, że nie jestem etatowym uśmiercaczem roślinek ;:170 , mam pełne parapety, w tym kwitnące hippeastrum, kaktusy wielkanocne, różę chińską i wiele innych.
Te otrzymywane pochodzą ze szklarni, inne warunki i nie dają rady w mieszkaniu.
Waleria
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Gerbera - więdnie! ;(

Post »

Dostała za dużo lub za mało wody, zetnij kwiaty nic z nich nie będzie. :wink:
Gerbera dobrze reaguje na zraszanie a nie że żeby zraszać, trzeba to jednak dostosować do panujących warunków otoczenia, padającego światła/promieni słonecznych, wilgotności powietrza i zasady, że nie zrasza się nigdy kwiatów.
Krolka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 mar 2010, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gerbera - więdnie! ;(

Post »

Ale jeszcze kiedyś urosną nowe? Nie wiem czy za mało czy za dużo wody. Gdy ją dostałam, od razu podlałam, bo miała dość sucho i następnego dnia nalałam wody do podstawki i od razu wszystko wypiła. Nie wiem co zrobiłam źle. Tak mi go szkoda
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Gerbera - więdnie! ;(

Post »

Powinna zakwitnąć o ile ja utrzymasz.
Krolka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 mar 2010, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gerbera - więdnie! ;(

Post »

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Więc mam uciąć zwiędłe kwiatki, dbać o niego i czekać na nowe kwiatki?
Mam nadzieję, że urosną :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”