Ogród piofigla cz1.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Witaj Tomku :)
Ogród twój jest naprawdę interesujący . Posiadasz wiele dorosłych okazów :) .Ja czekam z niecierpliwością na ich wzrost .Piękne zdjęcia po prostu zapraszają do częstego odwiedzania twoich zakątków.Ciekawa jestem co masz jeszcze z zanadrzu i czym będziemy cieszyć swoje oczy :)

pozdrawiam cieplutko w smutny i pochmurny dzień nad naszym Krakowem :)
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Co to za cudeńka na fotkach 7,8 i 20 . :?:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Witaj Tomku znowu wpadłam do twojego ogrodu by podładować akumulatory pozytywną energią .
Spotkałam tu prawie wszystkie kwiaty które kwitną w moim ogrodzie , tylko że w Twoim mają one przestrzeń a u mnie muszą się cisnąć . Ogród piękny zadbany ,troszkę trzeba się napracować żeby to wszystko miało ręce i nogi . A ta szkółka bardzo imponująca .W moim nie ma już miejsca na warzywnik. Najwyżej kilka krótkich rządków pietruszki kilka sadzonek selera i pory, kępką szczypiorku i to wszystko
Pozdrawiam Genia :wit
Awatar użytkownika
asienka20
100p
100p
Posty: 155
Od: 29 paź 2009, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Witaj :D
Masz przepiękny ogród ;:224
Pozdrawiam Aśka

Roślinki asienka20
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Witaj, Tomku!
Masz bardzo ładny ogród, iglaki są dorodne i okazałe, kolorów też nie brakuję, bardzo mi się to wszystko w całości spodobało :D
Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Tomku to jesteś szczęściarzem.
Taka duża szklarnia :roll: moja tylko ma 6x3 m, ale dla mnie to i tak raj.
Też uwielbiam malinówki, ale nie mam własnych nasion a z kupnych nie zawsze mi wychodzą.
Ale mam kilka swoich starych odmian, które też wysiewam.
Mój warzywniak to zaledwie kilka metrów kwadratowych a u Ciebie to potęga.
Zazdroszczę Ci tych wszystkich własnych wspaniałości - pozytywnie oczywiście. :wink: :lol:
Masz mnóstwo wiosennych kwiatów z moimi ulubionymi konwaliami - też mam i uwielbiam ich zapach.
Czekam na dalsze zdjęcia. ;:108
I serdecznie pozdrawiam. :wit
Grażyna.
kogro-linki
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Wiesz Tomku ta "mała szkółeczka na własne potrzeby" i na dodatek, jak u każdego ogrodnika, to trochę mnie zaszokowała.
To ja chyba jestem wyjątkiem :roll: :roll:.
Ta część ogrodu, którą pokazałeś, to naprawdę piękny i dojrzały ogród.
W każdym prawie ogrodzie jest takie miejsce, które musi jeszcze trochę poczekać na "swój dobry czas".
Warzywnik super, do foliaka dążę i ja, jakoś bezskutecznie, jak na razie :wink:
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Jestem pod wrażeniem twojego ogrodu - piękny i zadbany. Widać , ze jego początki pochodzą już sprzed jakiegoś czasu, bo wiele egzemplarzy to dorosłe rośliny. Gratuluję pięknych kompozycji. A kto ten ogród prowadzi - plewi, przycina? Mama cz Ty?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Witam jesiennie odpoczywających ogrodników.
Halina według mnie jest to bylina, wiesiołek krzewiasty, ja niestety nie znam wszystkich roślin które u nas rosną, ale wszystkie lubię.
Katarzyna dzięki za wizytę u nas, iglaki rozmnażamy z sadzonek, wiosną lub jesienią obrywamy gałązki z piętką, do ukorzeniacza, do ziemi i do cienia. Większość iglaków bardzo chętnie się ukorzenia, niektóre jednak długo np. cis
Mariola też lubię sasanki, dwie mocno się rozrosły, szkoda że w tym samym kolorze, mamy jeszcze kilka mniejszych. Pokazuję na zdjęciach co sfotografowałem, często nie znam nazw.
Olga miło nam że odwiedziłaś nasz ogród. Co do Twoich marzeń to myślę że może jeszcze się ziszczą, my forumowicze chętnie pomożemy, na pewno radą,
Anna Guba nieraz kiedy siedzieliśmy sobie w ogródku i patrzyliśmy na coś co nam się podobało, chcieliśmy się tym podzielić z innymi teraz jest okazja, to robimy to. Myślę że każdy tutaj na forum, ma podobne odczucia i z tą myślą tu trafił, oraz w celu wymiany doświadczeń i podpatrzenia innych.
IWONAXP zdjęcia nigdy nie oddają całej prawdy, pewnie gdyby oglądać ogród na żywo, wypadłby blado, a może odwrotnie, na pewno inaczej.
Jolanta przepraszam czy Ty nie jesteś przypadkiem nauczycielką, znowu egzamin ha..ha.. 7-to wiesiołek krzewiasty bylina, 20-to rumianka roślina okrywowa, 8 i 12 to ta sama roślina ale nazwy nie znam, będę musiał zdawać poprawkę.
Genia witam, w warzywniku niestety będzie coraz mniej różnorodności, z braku czasu, pracodawcy by chcieli ,żeby człowiek nie wychodził z roboty, także będą tylko fasolki różnej maści, kabaczki co wymaga mało obsługi. Co do kwiatów, to gdzie by nie rosły wszędzie są piękne, Twoje już widziałem, rosną wspaniale.
Kalmia witaj dziękuję za odwiedziny i dobre słowo.
Asia również dziękuję za odwiedziny, chciałbym kiedyś zobaczyć Twój ogród.
Grażyna Kogra dzięki, pokażę inne zdjęcia, ale muszę je wybrać i pozmniejszać, ten fotosik mógłby wykończyć najwytrwalszych, bardzo wolno wkleja.
Elsi myślę że jednak każdy próbuje, sam coś wyhodować, choćby dla satysfakcji, a my nie tylko, raczej nie stać by nas było na takie ilości roślin,\ np. żywopłoty wszystkie z własnych roślin. Kiedy zaczynaliśmy, rośliny były dużo droższe, kupowaliśmy najmniejsze sadzonki, teraz w hipermarkecie na promocji można za 9 zł. kupić 1.5 m roślinę. Już nie wspomnę o roślinach szczepionych na pniu które kiedyś kosztowały krocie.

Pozdrawiam Wszystkich :wit
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Aniawoj dziękujemy, pracujemy wspólnie, ja wykonuję cięższe prace, koszenie, przycinanie, prace ziemne...
mama lżejsze oczywiście, chociaż w porównaniu sił jakimi dysponujemy, mama pracuje ciężej.
Byłem na twojej stronie, zainteresuję się nią bardziej :D


Pozdrawiam Tomek piofigiel.
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Przepiękny ogród. Wcale się nie dziwię takim tłumom zwiedzających. A na trawniku to kwiatki czy płatki z drzew? Wyglądają uroczo ;:63
Agata
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Witam Cię Agato, u nas w ogrodzie :D , na trawniku rosną stokrotki, okupują trawniki cały czas.

Obrazek


Pozdrawiam
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Witam bardzo ładny dojrzały juz ogród mam nadzieję,że uda mi się osiągnąć taki efekt :)
Chyba też poeksperymentyję z sadzonkami chciałabym sie poodgradzać a swoje sadzonki zawsze są troszkę tańsze i o wiele bardziej satysfakcujące :D a szklarna rewelacja ;:138
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”