Tulipan

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
sławik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 sie 2009, o 15:43
Lokalizacja: częstochowa

Re: Tulipan

Post »

Pawle dziękuje za poradę postaram sie zastosować ten sposób (mam nadzieje że będą dobre efekty). Bo ten sposób z obornikiem będzie trudny do zastosowania (żeby cebulek nie wykopać)Pozdrawiam wszystkich.Sławek.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Tulipan

Post »

Chodzi o marzec , wiec może chodzi Ci tez o to , żeby zakwitły na dzień kobiet ? Ja robiłem tak , ale przed Wielkanocą , że w suchym chłodnym miejscu po 3 cebulki tulipanów , hiacyntowów i narcyzów przechowałem sobie i 2 tyg. przed świętami , wsadziłem do ziemi , do doniczek w domu , ale tylko lekko je wbiłem w ziemię i pędziłem za 2 tyg. akurat zakwitły pięknie na stół wielkanocny :wink: . Ale to wszystko zależy od światła i temperatury !
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Adrianos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 13 lis 2009, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Tulipan

Post »

Musze sie pochwalic że moje tulipanki zaraz po doradzeniu, że moge je juz sadzic zasadziłem i 11/16 tulipanów wykiełkowało i mysle że po nowym roku juz wszystkie wykiełkują..
A najlepszy okaz ma juz 1,5-2cm. ;:138

_________________
Pozdrawiam:
Adrian :lol:
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Tulipan

Post »

Moje tulipany wyglądają już tak Obrazek.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tulipan

Post »

No to przed wiosną będą cieszyły twoje oko ;)
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Tulipan

Post »

Taką mam nadzieję, choć w drugiej donicy nadal nic się nie pojawiło. Jak myślicie za ile pojawią się kwiaty??
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tulipan

Post »

Do gruntu teraz sie nie nadają bo nie wytworzą w takim mrozie korzonków!!!

Wsadź do doniczki i podlej. Po dwóch kilku dniach j- ak masz możliwość to włóż do lodówki naokoło 3 tygodnie ;)
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tulipan

Post »

Wkładając do lodówki istnieje szansa że coś zakwitnie a pozostawiając cebulki same sobie na pewno będziemy mieli same liście!
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Tulipan

Post »

fox pisze:Niestety, pąk kwiatowy tworzy się w tulipanach rok wcześniej a więc lodówka nie ma tu nic do rzeczy :(
Jacusiu,myślę ,że jednak lodówka ,a ściślej niska temperatura ma coś "do rzeczy" bo jak wytłumaczysz fakt ,że cebulki zasadzone do doniczek nie przeszedłszy wcześniej okresu schłodzenia, wypuszczają same liście?
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Tulipan

Post »

No to się zgadzamy co do jednej rzeczy ,co zaś tyczy się wypuszczania przez cebule sadzone w gruncie samych liści ,to według mojego doświadczenia ( mogę się mylić, więc jeśli ktoś bardziej doświadczony uważa inaczej -chętnie przeczytam argumenty) przyczyną może być zbyt głębokie posadzenie cebul.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tulipan

Post »

A mnie przez niedopatrzenie zostały aż 2 torby cebul nie tylko tulipanów,ale i żonkili,krokusów, czosnków,cebulic,przebiśniegów ,szafirków i właśnie je mrożę,przemrażam raczej na strychu czy mogę na coś jeszcze liczyć ,czy mam sobie dać spokój?
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
Sunrise
200p
200p
Posty: 227
Od: 25 sty 2010, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Tulipan

Post »

U mnie to samo, znalazłam wczoraj w wiaderku w garażu troche cebulek tulipanów i innych. Garaż jest zimny więc okres schłodzenia już przeszły, mam zamiar wsadzic je teraz do doniczek i na okno. :D
Kiedyś też już tak zrobiłam i pięknie mi kwitły tulipany i narcyzy. Po przekwitnięciu na wiosnę wysadziłam całe towarzystwo do gruntu i w następnym roku kwitły juz normalnie na ogródku.
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Tulipan

Post »

Ja tak zrobiłam w tym roku z szafirkami. Zostało mi kilka cebulek. Leżały dość długo na balkonie niczym nie okryte. Dokładnie 04.01 wsadziłam je do doniczki a jakis tydzien później zaobserwowałam, że wychodza. Jeden ma juz "szyszkę".
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”