Piękne nieznajome na mojej działce - bartelsz

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Piękne nieznajome na mojej działce - bartelsz

Post »

W ten sposób chciałbym rozpocząć spacer po działce .Działkę mam już 6 lat (o pow. ok 1500m-powierzchnia działki uzależniona od moich możliwości przetwórczych ). Powstała w części ze starego sadu i kawałka pola ornego. Dopiero od 2 lat zaangażowałem się w jej rozwój nie tylko pracą fizyczną, lecz również chęcią poznania nowych gatunków roślin i ich zwyczajów. W kręgu moich zainteresowań poprzednio były drzewka i trawnik, a małżonka dosadzała zdobyte kwiatki (nie zważając na nazwy i odmiany).
W tym pięknym mokrym i ciepłym roku roślinki pokazały swoje prawdziwe oblicze. Oczarowały mnie swoim pięknem i stwierdziłem , iż muszę poszerzyć zakres wiedzy i zainteresowań.
Doszedłem do wniosku, że skoro już tu mieszkają to należy je jakoś nazwać po imieniu.
Do poznania nazw zostało mi jeszcze parę grup roślin największą z nieznanych stanowią lilie.
Proszę o pomoc w miarę możliwości w rozpoznaniu rosnących u mnie gatunków.

Część I


Zdjęcia w tym wątku zostały częściowo usunięte z hostingu.
bab...
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

i ja chetnie podlacze sie do poznania nazw tych kwiatow, myslalam ze to jakies odmiany liliowatych.., i ja od 6-ciu lat posiadam kawalek ziemi ze starym sadem i rowniez w "spadku" otrzymalam te roslinki ...
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj! Masz piękną kolekcję lilii :D Niestety nie pomogę Ci w ich identyfikacji bo nie znam żadnych nazw :(
Może pokażesz nam całą działkę? Trochę takich widoczków na rabaty i większe fragmenty ogrodu? Pochwal się, co jeszcze tam rośnie, prócz lilii :D
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Typowych rabat u mnie nie znajdziecie troszkę kombinacji sporo przestrzeni do zagospodarowania kombinacja traw sporo iglaków ponad 200 -ok 40 odmian, troszkę funkii, żurawek i pozostałości sadu.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Męczące jest to wstawianie zdjęć na dzisiaj musi Wam wystarczyć. Jutro do pracy.
Pozdrawiam
Bartek
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To się nazywa przestrzeń życiowa .. ;:111 . Śliczna posiadłość. Tyle iglaków to pewnie czujesz się jak w lesie?
Już wyobrażam sobie ten żywiczny zapach .. Bardzo mi się u Ciebie podoba. :D
W kwestii lilii z pewnością dużo dowiesz się od Lili.

Piąta od dołu to : Lilia azjatycka ' Pollyanna' - mam ją i tak została zidentyfikowana :









Obrazek
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

O, ten osobnik z pierwszego zdjęcia jest mi już znany, już mnie odwiedził. A na drugim zdjęciu co to za sosna? może Limba?
Zapowiada się piękny ogród. Jak pobędziesz dłużej na forum to dopiero zaczniesz działać.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Piękne lilie :P :P :P
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
arturro
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 28 cze 2007, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

kryska pisze: A na drugim zdjęciu co to za sosna? może Limba?
Oj nie, to mi wygląda na Pinus wallichiana.
Pozdrawiam.
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

Więc to są lilie...ale moje "lilowate" mają jednak inne listki, bo wyrastają z kępki takie zielone , dłuższe, jakby źdbła grubej trawy... a kwiaty są tylko w odcieniach pomarańczowo-czerwonym, ew. żółtym...więc to na pewno nie lilie.
Teren fajny, muszę przyznać, /uwielbiam zdjęcia z ogrodów forumowiczów/ , dużo bardziej i przyjemniej zagospodarowany niż u mnie... a ja na razie też nie umiem dołączać zdjęć, ale Twoja opinia o czasochłonności tego zajęcia wcale mnie nie zachęca...wolę chyba już bardziej poplewić. Pozdrawiam. ZU
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ZULA z twojego opisu wynika, że są to liliowce :D
Dawid
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

tengel27 dzięki za odpowiedź,
już sobie nawet poczytałam w międzyczasie o liliowcach, i już wiem, że mogę je łatwo rozmnażać i bardzo sie z tego cieszę, bo są pięknie ubarwione, nie mają wybrednych wymagań a u mnie ziemia piaszczysta i raczej kiepska...a i nic przy nich nie robię, przesadziłam z ogródka sąsiadów i mam , i to coraz więcej ....a one ładnie rosną i cieszą moje oko. Ja to mam szczęście!
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

arturro pisze:
kryska pisze: A na drugim zdjęciu co to za sosna? może Limba?
Oj nie, to mi wygląda na Pinus wallichiana.
Zgadza się to Pinus wallichiana.
Liliowce dołączę wieczorkiem mam ich niedużo z 5-6 odmian .
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Bartku, bardzo ładne są Twoje lilie, ale mnie zdecydowanie bardziej podobają się widoczki ogólne działki :D Bardzo urokliwe miejsce, piękne , by spędzać tam wolne chwile i odpoczywać, odpoczywać , odpoczywać...Wiem jednak, że na takiej działce więcej jest pracy niż odpoczynku. Ale przecież praca wśród roślin to prawdziwy relaks :D a "Ogrodnik odpoczywa przy pracy" :D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”