Ogrody botaniczne, parki, itp.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Wisienka pisze: zobaczyć na własne oczy lawendowe i słonecznikowe pola i zatracić się w tych kolorach, w tych zapachach...
A jechałaś z biura podróży czy indywidualnie? I jak długo tam byłaś? W jakim miesiącu?
Sorki, za takie szczegóły, ale marzeniom trzeba zacząć dawać jakieś konkretne informacje, żeby nabrały trochę realności :wink:
Masz rację ,Wisienko, marzenia trzeba starać się realizować. Ja marzyłam o Prowansji parę lat...ale jakoś się nie składało. Wreszcie przyjaciółka, która znała te marzenia podarowała mi książkę Petera Mayle'a "Dobry rok" , o Prowansji właśnie i wtedy plan zaczęłam realizować. Zaopatrzyłam się w przewodniki, zaczęłam czytać , pytać , wertować...Pojechaliśmy w lipcu ,z mężem ,autem na trzy tygodnie, 2 spędziliśmy w środkowej Prowansji, tam , gdzie cisza, spokój, małe miasteczka, lawendowe pola, słoneczniki i cykady, tydzień zaś na wybrzeżu ( jadąc od Marsylii po Monako), tam , gdzie Lazurowe Wybrzeże, Riwiera Francuska, plaże-ale to już inna Prowansja.... Kwatery wynajęliśmy za pośrednictwem biura Inter Home(sprawdzone), reszta- we własnym zakresie.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Fantastyczne zdjęcia. Przepiękną wycieczkę mi zafundowałaś Ewelino.
Powiało wakacjami, słońcem i leniwym wolnym czasem.....by się przydało.
Nawet gościłaś w ogrodach samej Hrabiny Rothschild...pozytywnie zazdroszczę..

Jeszcze raz dzięki :D i pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Ogród dendrologiczny w Przelewicach - http://www.ogrodprzelewice.pl

Jest to park o powierzchni 22 ha zaliczany do najwartościowszych placówek dendrologicznych w Polsce. Wyróżnia się dużymi kolekcjami drzew i krzewów. Występują tutaj prawie wszystkie gatunki iglaste, które można uprawiać w naszym klimacie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
basiakam
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 112
Od: 17 sie 2006, o 18:48
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Basia
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Stronka taka sobie, widoczki takie sobie :twisted: :twisted:

A tak na poważnie - najpiękniej jest w porze wiosennnej, gdy kwitnie całe pole tulejników, rozkwitają azalie i różaneczniki, a bielą obsypie się dawidia chińska :) Jesienią najpiękniej prezentuje się ogród japoński, gdzie liście drzew przybierają barwy od odcieni żólci przez pomarańcz do ognistej czerwieni :)

No dobra, ci którzy byli wiedzą jak jest, więc nie będę więcej ględził :D

Agnieszko - fajne zdjęcia ;:113
Dawid
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Ewelinko! Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź! Na zdjęcia z Prowansji nie umie się napatrzeć :wink:
No ale jak widzę, w Polsce mamy - wprawdzie inne - ale również ciekawe zakątki !
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Bo te Przelewice są naprawdę piękne... Kto jeszcze nie był może się wybrać, choćby w najbliższą sobotę lub niedzielę . Zresztą w Polsce jest jeszcze wiele takich miejsc, w których miłośnicy parków, ogrodów i w ogóle przyrody mogą spędzić niezapomniane chwile ! Lato sprzyja takim wycieczkom.
Diaga- zrobiłaś piękne zdjęcia !
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Wystawa roślin mięsożernych.

Post »

Dla zainteresowanych roślinami mięsożernymi. W dniach 24-26 sierpnia 2007 odbywa się wystawa i kiermasz roślin mięsożernych w Krakowskim Ogrodzie Botanicznym.
Nie wiedziałam gdzie wpisać tą informację ale myślę, że dział dobry :)
Pozdrawiam
Marta
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

A czy można będzie karmić eksponaty? :lol: Jeśli tak, to zabieram pół kilo mielonego i przyjeżdżam :wink:
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ha ha ha.... nie zapytałam :oops: :wink: Naprawdę nie ja to wymyśliłam. Też się zdziwiłam, bo znam jako rośliny owadożerne. No ale skoro w ogrodzie botanicznym piszą, że mięsożerne to są mięsożerne i kropka, chyba wiedzą co piszą :)
A swoją drogą to przyjeżdżaj... razem pokarmimy roślinki. Ogród biedniutki to pewnie bidule głodne ;)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

AlfaXIII pisze: A swoją drogą to przyjeżdżaj... razem pokarmimy roślinki.
Szczerze mówiąc żartowałam z tym przyjazdem, jakoś owado- czy mięsożerne rośliny nie budzą mojej wielkiej sympatii :oops: :( A może się ich boję po prostu, jak by mnie tak która złapała, to by miała niezłą wyżerkę i jeszcze konserwy by mogła porobić :wink:
AlfaXIII pisze: Ogród biedniutki to pewnie bidule głodne ;)
:;230 :;230
A w okolicy pewnie już od dawna nie ma bezdomnych psów i kotów, co? :wink:
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

To jeszcze prosimy o sesję fotograficzną :D
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”