Rewolucja w naszym ogródku - Iwcia&Patyrek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Rewolucja w naszym ogródku - Iwcia&Patyrek

Post »

Witam Was serdecznie.
Chciałem się podzielić naszymi dokonaniami w przydomowym ogródku. Dostaliśmy w spadku dom łącznie z zaniedbanym ogrodem. Postanowiliśmy w nim coś zmienić.Chcemy podzielić się z Wami naszymi osiągnięciami i ciekawi jesteśmy co o tym wszystkim sadzicie?
Oczywiście prace ciągle trwają :).
ps. na marginesie muszę dodać od siebie że w niedalekiej przeszłości NIENAWIDZIŁEM DŁUBANINY W ZIEMI (ogrodzie). Powoli moja kochana żona budziła we mnie głęboko skrywane zdolności ogrodnika ;). Na dzień dzisiejszy kocham te dłubanie :)... no to zapraszamy
Proszę pisać poprawnie! Poprawiono literówki / DorkaWD

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witajcie na forum. ;:100
Bardzo miło, że będzie następny ogród w naszym albumie i następni ogrodomaniacy na forum.
Wklejajcie zdjęcia i opisujcie swoje rośliny.
Wszyscy chętnie poczytamy i pooglądamy. :D


PS. Duża prośba, jeżeli macie klawiaturę bez polskich liter, to napiszcie to w stopce.
Wtedy moderatorzy będą poprawiać post, i nikt się Was nie będzie czepiał.
Jeszcze jedno. Napiszcie gdzie leży Wasz ogródek, taki panuje zwyczaj na forum.
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Hej
Nasz ogródek znajduje się w Jankowicach koło Rybnika na Śląsku. Jeśli chodzi o klawiaturę to .... mąż z przyzwyczajenia nie używa polskich liter co i mnie się też zdarza :?
To był stary ogród.. a teraz prace remontowe przy nowym.... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

Witajcie na forum ;:7
Muszę przyznać, że powstaje bardzo ładny ogród- świetna kompozycja: kostka-żwirek-kora -taka uporządkowana a zarazem ekspresyjna.. i roślinki też śliczne choć jeszcze malutkie (ale za to jak przyjemnie będzie obserwować ich wzrost :wink: )
Z niecierpliwością czekam na więcej zdjęć (może coś z lotu ptaka?)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21683
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witajcie na forum!
Zapowiada się fantastycznie.
Czy sami tworzycie ten ogród???Skąd pomysły?
Czekamy na więcej informacji i zdjęć. :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Jeżeli chodzi o pomysły do naszego ogrodu... to powstawały same w naszych głowach... tysiące pomysłów... nie wspomnę już o kłótniach... co ze starego ogrodu wyrzucic.. a co ewentualnie przesadzic w inne miejsce... (teraz musimy gdzieś upchnąc róże bo nam nie bardzo pasują...) .. mąż chce wszystko wywalac ... a ja bronię biedne roślinki .... i zapełniam inne części ogrodu....
wszystko co tu widac.. łącznie z nawierzchnią robiliśmy sami... muszę wspomniec, że mąż pierwszy raz w życiu kładł kostkę brukową i siał trawę... heheh mam nadzieję, że tej kostki nam nie wysadzi zima w powietrze...
Zdjęcia z lotu ptaka.... a owszem pojawią się już niedługo. Pozdrawiam
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Ciekawa koncepcja :D
Bardzo mi się podoba nerkowata rabata oraz kontrast kolorystyczny jasnych kamyków z korą.
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

;:138 ;:138 ;:138 fantastyczne te esy floresy. Czekam na dalsze relacje z prac i zdjęcia.Pozdrawiam.
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Grzegorz B

Post »

Cieszę się, że zdecydowaliście się zaprezentować Wasze ogrodowe dokonania. Naprawdę bardzo mi się podoba ta metamorfoza ogrodu. Efekt wizualny fantastyczny. Wszystko takie zadbane czyściutkie. Chwasty widzę, że się zdala trzymają od Waszego ogrodu :wink:
Wszystko robione z pomysłem i do tego samodzilnie. To dopiero satysfakcja popatrzeć na rezultat swojej ciężkiej pracy.

Życzę, aby ogród nadal Was inspirował i czekam na kolejne widoczki :wink:
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Bardzo ładnie zaprojektowany ogród, powiedziałabym nowocześnie, bardzo jestem ciekawa jak sprawdzi sie w praktyce to połączenie kory z kamieniami, u mnie wiatr nie pozwoliłby na utrzymanie takiego porzadku, no i liście sukcesywnie wwiewane z pobliskiego lasku. Czy pod korą i kamykami macie położoną folie?

Serdecznie Pozdrawiam

Anu-La
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

my też się zastanawiamy jak to się sprawdzi. Szczerze to chodziło nam i o wygląd estetyczny i o to żeby się za bardzo nie narobic przy plewieniu :lol: 8) Pod żwirem mamy agrotkaninę zaś pod korą nic nie ma, bo tam chcemy posadzic kilkadziesiąt sztuk ładnych krokusików :)
Na marginesie dodam, że plewienie jest, tylko że jednym paluszkiem od czasu do czasu jakieś ździebełko.
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

No, no, tylko pogratulować takich efektów. Roślinki zadbane, że aż błyszczą :D nie widać ani jednego chwaścika. Dużo pracy włożyliście w ten śliczny ogród. A jak długo trwała ta zmiana ze starego ogrodu? Teraz od tej wiosny czy jeszcze wcześniej? Kostka połozona idealnie. Gratulacje dla zdolnego męża ;:63 Te różowe kwiatuszki są prześliczne - oczywiście ich nazwy nie znam ;:171 ;:171
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Prace trwały od kwietnia. Zaczęło się od przesadzenia ogromniastych tui. Dzięki nim odgrodziliśmy się od ulicy (stały się on drugim płotem) i o dziwo się przyjęły. Potem wywózka gruzu... kopanie.. zdzieranie starej trawy... znowu przesadzanie... ufff sporo tego było... te esy floresy powstały bo zostało nam i kamieni i kamyków, więc wymyslilismy takie coś, potem żałowaliśmy, że nie mamy jeszcze trochę bo mamy nowe pomysły. No cóż na ten rok funduszy już brak. Trzeba sobie coś zostawic na potem.
Ten ładny różowy kwiatuszek.. to azalia. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”