Kolekcyjka Alusi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Ależ przepiękne okno...storczykowe :D Zazdroszczę takiej dużej przetrzeni...A na widok moich ulubionych sabotków zemdlałam z wrażenia, śliczne :shock:
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Super :) W jaki sposób masz zamocowane u góry doniczki?
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Mnie też powaliło z nóg to piękno . Witamy :lol:
Awatar użytkownika
Jorgosova
50p
50p
Posty: 69
Od: 27 wrz 2009, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Napiszę Ci, że z powodu braku miejsc na parapecie, też myślałam ostatnio o zamontowaniu jakiegoś poziomu w połowie okna :) Potem zaniechałam ten pomysł, bo uznałam, że będzie to wyglądać idiotycznie. Jednak z tego, co widzę na Twoich zdjęciach - wygląda to wszystko bardzo fajnie. Tyle roślin, to i pewnie wilgotność między nimi inna. Oprócz pojenia i karmienia coś dodatkowo robisz storczykom? :) Na przykład jakieś czary-mary? :P

Od jak dawna zbierasz taką kolekcję? Czy Twój M podziela Twojego storczykowego hopla? ;) Z tego co widzę, co czuję w kościach, możesz sporo ciekawych rzeczy napisać o swoich storczykach i poczynaniach z nimi. Zatem czekam...
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Witaj na fourm - Ty i Twoje storczyki :wink:
Piękne są, wpadł mi w oko najbardziej Phalaenopsis Leopard Prinz peloric - cudo, jeszcze takiego nie widziałam :shock:
A... i nie wiem, czy dobrze widzę, ale na górze są chyba takie sklepowe palety jako podstawki do storczyków - sklep obrabowałaś, czy co? :lol:
Alusia61
200p
200p
Posty: 386
Od: 11 paź 2009, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Halo bardzo dziekuje za tak serdeczne powitanie i tyle milych slow.
Wlasciwie to ja powinnam byc wam wdzieczna ze chcecie do mnie zagladac.
Bo czlowieka az rozpiera zeby sie z innymi wlasna radoscia podzielic. :heja
Faktycznie wykorzystuje każdy cm. przestrzeni jaka mam do dyspozycji.
W czasie tych wszystkich lat cos sie wiecznie ulepsza i zmienia zeby znalesc miejsce
do jeszcze jednej i jeszcze i jeszcze....
Czym wiecej roslin kolo siebie tym lepsze warunki same sobie stwarzaja. wilgotnosc powietrza jest tez wystarczajaca. Poza podlewaniem i nawozeniem wlasciwie nic wiecej nie robie.
Od maja do konca wrzesnia czesc jest na dworze m.in cattleye, cymbidium, niektore dendrobia, encyklia ale w zimie musza jednakowe warunki wytrzymac.
mój M wogole nie jest na tym punkcie "hopniety" ale musial tez przywyknac. :evil:
Od dluzszego czasu zbieram mutowane formy Phal. Mam we wszystkich kolorach i w roznej wielkosci. Od mini do wieklich.
Anuska- to sa naprawde palety. Pozwala mi to powiekszyc powierzchnie z jednej rosliny na osiem.
Storczykowa- botanicznych Phal. to wlasciwie nie mam. Moze jakas krzyzowke?
Ale na dzisiaj sie rozgadalam, czas zeby znowu cos pokazac.

Moj najnowszy nabytek: Rodriguezia secunda
Obrazek
Phal. Kaleidoscope Golden Treasure peloric
Obrazek
Brassia caudata
Obrazek
Laelia???
Obrazek
Paph.Maudiae
Obrazek
Phal.hybryde peloric
Obrazek

Zycze przyjemnego ogladania i do nastepnego razu ;:7
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Alusiu, masz tak wspaniałą kolekcję, że oczu oderwać nie mogę ...
Miliona kwitnień życzę i proszę, zaglądaj częściej :D


Pozdrawiam,
Ewelina
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Alusia,my przy Tobie oczopląsu dostaniemy!!Same cudeńka masz.Gdzie je zamawiasz?
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Naprawdę same śliczności :shock: A tym razem najbardziej spodobał mi się ostatni storczyk, Phalaenopsis, taki delikatny, ale z charakterkiem :wink:
I jeśli można się spytać, to czy masz jakieś maluszki w swojej kolekcji :?:
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Tylko ochają i achają, a ja bym chciała wiedzieć co takiego robisz, że tak pięknie Ci kwitną ;) Jaki nawóz? Jak je podlewasz? Chuchasz, dmuchasz - czy raczej odwrotnie? ;)
vitax
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 5 sie 2009, o 21:44

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Phal. Kaleidoscope Golden Treasure peloric bardzo mi się podoba :twisted:
kayah
100p
100p
Posty: 102
Od: 28 sty 2008, o 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Kolekcja naprawdę imponująca, największe wrażenie zrobiły na mnie pelorici- są naprawdę śliczne. Widzę, że posiadasz kilka paphiopedilum, ja mam jedno, ale chętnie wymieniłabym go na innego ponieważ jakoś nie chce u mnie kwitnąc. Czy mogłabyś nam zdradzic gdzie się zaopatrujesz w te cudeńka?

Pozdrawiam Kasia
Alusia61
200p
200p
Posty: 386
Od: 11 paź 2009, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Halo i dziekuje za odwiedziny. ;:7
Grazynko moje storczyki kupuje wlasciwie wszedzie.Jezdze duzo po sklepach i czasami w najgorszej dziurze znajdziesz jakis rarytas. Mam tez szczescie ze jakies 30 km odemnie jest duzy hodowca i jestem tam czestym gosciem.
Anuska- mam duzo mlodych roslinek. Niektore dorosle sa bardzo drogie, prawie nie do zaplacenia,to wtedy kupie mala roslinke i czekam pare lat na kwitnienie. W zeszlym roku kupilam Paph. rothschildianum, będę najprawdopodobniej jeszcze zu 4 lata czekac. Ale to bedzie uciecha :heja
Storczykowa- twoj watek przeczytalam, masz wspaniale storczyki. Najwiecej przyjemnosci sprawia uprawa roslin ktore najbardziej lubisz. Ja tez mam bardzo durzo Phal uwazam ze sa przepiekne i bardzo wdzieczne w uprawie.
Szamanka- trafilas w dziesiatke. Ja naprawde nie wiele sie zastanawiam. Stwierdzilam ze storczyki wytrzymaja lepiej jak sa lekko wilgotne hodowane niz za mokre i odpowiednie swiatlo. te dwa faktory w odpowiednich proporcjach i wszystko gra.No i oczywiscie troche nawozu dla storczykow w mniejszej ilosci niz podana.
Jezeli czyjes pytanie pominelam to bardzo mi przykro po prostu ten pierwszy okres bylo duzo pytan. Przypomnijcie sie jeszcze raz, postaram sie odpowiedziec na kazde.

Moje okno w kuchni, zeby bylo mi przyjemnie i zebym je miala zawsze na oku.
Obrazek
Psychopsis (nie wiem dokladnie ktory) wychodowany z mlodej roslinki. Pierwsze kwitnienie.
Obrazek
Zdjecie z dzisiaj
Obrazek
Cala roslina
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”