Jesienne barwy u Christy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Witaj, Krysiu :) Pokazałaś piękne jesienne zdjęcia i nie ukrywam, że czekam na więcej :)
Niestety, zima w październiku jest przerażająca...
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Agniesia
500p
500p
Posty: 521
Od: 31 sie 2009, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jeziorany

Re:

Post »

christinkrysia pisze:[

KaRo kolory piękne bo to MAZURY !!!
Płuca Polski więc roślinki maja rewelacyjne warunki.
właśnie - nic dodac, nic ując. tu u nas jesień ma najpiękniejsze barwy ;:2 ;:6
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Witam po małej przerwie, wielkich zmianach na naszym Forum i problemach z wstawianiem zdjęć też
- pewnie to nie koniec kłopotów ale my się nie damy ......
Po szaleństwach pogodowych wraca powoli ładna jesień a u mnie widać ją w liściach winobluszczu piecioklapkowego, który rośnie w kilku miejscach pełniąc rożne role. Lubie go bo jak rzadko która przechodzi jesienią wielką metamorfozę zmieniając drastycznie swoja szatę .
Obrazek

Obrazek

W promieniach słońca mienią się odcienie czerwieni, różu,żółtego i innych przejść ale to szczegóły dla malarza a my spacerując po ogrodzie " chwytamy w kadrze" te ulotne chwile aby zimą móc cieszyć oczy.
Poniżej zdjęcie tego samego miejsca latem (czyli jak dzieci ją nazwały "zielonej jaskini" ) a na ostatnim dla porównania wkleiłam zdjęcie liścia aby pokazać tą przeogromną różnicę kolorystyczną.


Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam życząc wszystkim powrotu pieknej złotej jesieni na bardzo dłuuugggggooooo.....
Awatar użytkownika
ursulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 2 paź 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Zielona jaskinia jest genialna! Cóz za wspaniały pomysł! Napisz proszę jak ją zrobiłaś. I poproszę o zdjęcie "en face" jaskini.
A w ogóle - cóż za wspaniały busz :mrgreen:
Czyżby fotosik już działał?!
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Ładnie opisujesz jesień z jej kolorami .Jesienią wszystko się dopełnia....Ja dodam jeszcze zapachy,takie ciepłe jak jesienne kolory.Zimy nie lubię-jest monotonna.Dominują dwa,trzy kolory i po kilku dniach mam dość.
Mietelnik kiedyś miałam ale jakoś o nim zapomniałam.trzeba gdzieś zanotować,że warto kupić i wysiać.
Podobno po niedzieli ma być znowu ładnie ale straty jakie zrobiła pogoda już nie do odrobienia :(
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

ursulka witam u siebie i postaram się znależć inne ujęcia. każdy z nas robi sporo zdjęć ale często są na nich jakieś twarze więc na Forum publiczne nie zawsze się nadają.... Robiąc zdjęcia poza działką z wyjazdu czy też jakiegoś tematu pod potrzeby prezentacji (albumu itp ) pamiętam o tym aby było jak najmniej osób bo mogą sobie nie życzyć. Przy zamieszczeniu zdjęcia dla Ciebie postaram przybliżyć jej powstanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Znalazłam zdjecia
-pierwsze zrobione z oddali i ledwo można się domyśleć istnienia "jaskini" bo wejście do niej jest pod jabłonią na końcu stawu
- na drugim widać już ja dobrze
- trzecie ukazuje wejście gdzieś w 2/3 bo do pnia tej jabłoni, którą widać na pierwszym zdjęciu.
Zrobiłam ją głównie z potrzeby głębokiego cienia, którego latem w upalne dni wszyscy pragniemy.Jest przy wodzie więc to tez duży atut bo mikroklimat. Mieści sie tam swobodnie ława i 2 fotele ale w sierpniu musiałam tam nasypać trochę piasku dla dzieci bo niemiłosiernie paliło słońce
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję,że widząc zdjecia bedziesz w stanie zrobic cos takiego u siebie. Na pełen efekt czekałam 3 lata bo winobluszcz często przycinałam w celu rozkrzewiania się aby był gruby płaszcz lisci.
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Śliczna ta jesień u ciebie, chociaż widać równie piękne lato. "Zielona jaskinia" jak z bajki, rewelacyjny pomysł. Mam nadzieję, że wkleisz zdjęcia z wiosny i lata?
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Piękne jesienne widoki u Ciebie .
Miałam poprzednie lata mnóstwo mietelnika,ale w tym sezonie przerabiałam rabatki i dość dokładnie pieliłam i niestety już go nie mam. :(
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Widzę,ze pomysł jaskini na mojej działce podoba sie wielu osobom - możne ktoś powieli ten pomysł.
A ... muszę się przyznać że w moich pierwotnych zamierzeniach miało to być coś na kształt zadaszenia takiego jak spotyka sie w amfiteatrach do występów prawie w plenerze. Lubię siedzieć w cieniu i obserwować stada zielonych żab w stawie (szczególnie w czasie godów) cudowny spektakl.
Jak juz miałam podhodowane tak do 1m wys. sadzonki zmieniłam kształt i jestem zadowolona,ze tak sie stało bo jaskinia bardziej praktyczna.

Frido "wpadłam" do Ciebie ale ... zamiast do ogrodu to za przepisem na naleweczkę bo wiesz ... pora taka,ze trzeba by pomyśleć o czymś co rozgrzewa nie tylko mysli ale i ciało prawda?

JolantaGraj mietelnik to wdzięczna i urocza roślinka i do tego sama sie wysiewa ale ja zbieram nasiona bo ma rosnąć tam gdzie ja chcę. Lubie u niej nie tylko tą zwiewność czy też jesienne super przebarwienie ale za jej idealny kształt - każda jak przez kalkę odrysowana stad urok w alejkach z niej robionych lub soliter i cos niskiego wokół bo tez tak sie bawię
Awatar użytkownika
ursulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 2 paź 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Krysiu - dzięki wielkie za wspaniałe zdjęcia jaskini. O to mi szło - teraz widzę jaki to fantastyczny pomysł! A przy okazji pokazałaś piękny widoczek wodny! Jak wspaniale zarośnięty staw :shock: ! Eeee, kochana, teraz się nie wykręcisz :D Przy okazji zimowego wieczoru poprosze o pełne info - jak jest ten staw wybudowany? Mam chciejstwo na oczko wodne i zbieram informacje o cudzych doświadczeniach, żeby jakiejś głupoty nie popełnić.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jesienne barwy u Christy

Post »

Faktycznie warto mieć na działce trochę wody o ile to możliwe ale czy oczko ... to nie wiem bo dużo w tym sztuczności ale jak sie odpowiednio brzegi zaaranżuje to może być ładnie.
Moja działka ma 540m kw. a staw ponad 70 m kw w takim nieregularnym kształcie zbliżonym trochę do prostokąta.Staram się aby był jak najbardziej bliski naturze stąd tatarak, pałka wodna, sitowie to zwykłe i dosadziłam to wysokie i grube bo lubię wyroby z niego. Sa tez inne potrzebne do równowagi biologicznej.
Nie mogę Wam przesłać koncertu moich zielonych żab - wierzcie mi że jest wyjątkowo głośny ale ich spotkania, zaloty a potem .... ? ? ? ;:166 ;:166 zamieszczam poniżej na zdjęciach

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sama natura ... prawda?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”