Ogródek pod górkę

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
AgaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 wrz 2009, o 23:15
Lokalizacja: Duszniki Zdroj
Kontakt:

Ogródek pod górkę

Post »

Witam wszystkich serdecznie:) Nazywam się Agnieszka.
Czytam i czytam to forum od paru tygodni i najbardziej interesujące są dla mnie tematy powstawania ogrodów od początku (jak rosło zielsko) do tego już prawie ukończonego dzieła:) Widziałam tu wiele ciekawych koncepcji, ale nie potrafię jeszcze ich właścicieli tutaj wymienić:), bo czytam kilkanaście postów na raz i mam ogromny mętlik "who is who". Pewnie z czasem poznam Was lepiej...
Chciałabym też przedstawić swój ogródek, który jeszcze nie jest skończony i jeszcze trochę upłynie zanim to nastąpi. Dopiero w tym roku zaczęliśmy w nim coś poważnie robić, bo jak to bywa w życiu, w zeszłym roku ważniejszy był dzidziuś:), w tym roku już sam(a) chodzi, więc przyszedł czas na lepszy czas dla ogródka.
Zapraszam do komentowania i proszę o Wasze doradztwo, co też zrobić, aby było w nim jeszcze ładniej :idea:
Awatar użytkownika
AgaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 wrz 2009, o 23:15
Lokalizacja: Duszniki Zdroj
Kontakt:

Post »

Już piszę dlaczego nazwałam ten wątek "Ogródek pod górkę". No bo tak jest w rzeczywistości:), aby wejść do naszego ogródka, musimy iść pod górkę niestety, nawet stromą:) i dlatego dość ciężko było mi wymyślić, jak tez to miejsce zagospodaruję. Jestem zwolenniczką dużych trawników i tak też chciałam ukierunkować prace w moim ogródku. Trawa, trawa i dookoła krzaczki i iglaczki, aby jak najmniej roboty z pielęgnacja było 8) , ale oczywiście, aby dojść do tego momentu, że kiedyś będę tylko trawkę kosić, to jeszcze muszę się sporo napracować.
Ale do rzeczy, czyli do ogródka.
Awatar użytkownika
AgaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 wrz 2009, o 23:15
Lokalizacja: Duszniki Zdroj
Kontakt:

Post »

Taki dom z ogródkiem po prawej stronie kupiliśmy:
Obrazek

tutaj jeszcze z krzaczorami przed oknami, które wycieliśmy i ziemię wybraliśmy do fundamentów:
Obrazek

i tu jeszcze z żywopłotem przed domem, który też poszedł na straty:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Witam, Ładny dom, taki z duszą, ogródka niewiele widać, ale widać, że trochę pracy przed tobą, życzę powodzenia :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

No teraz trochę widać, dom ogromny :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

AgaZet pisze: Trawa, trawa i dookoła krzaczki i iglaczki, aby jak najmniej roboty z pielęgnacja było 8) ,
Dziewczyno - uciekaj z tego forum póki jeszcze masz możliwość !
Bo zaraz załapiesz bakcyla który każe nam wszystkim co chwila zmniejszać trawnik pod nowe zachciewanki :D
Awatar użytkownika
Agniesia
500p
500p
Posty: 521
Od: 31 sie 2009, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jeziorany

Post »

ha ha, trawnik, żeby w ogrodzie jak najmniej się napracowac? porzuccie wszelką nadzieję, Wy, wstępujący na to Forum! ;:113 ;:112 ;:113

Agnieszko - imienniczko - witaj wśród nas!

na pewno znajdziesz tu sporo podpowiedzi i inspiracji, oraz konkretnych porad, brac forumowa jest wspaniała i życzliwa, o czym niejednokrotnie się już przekonałam, będąc tu raptem od miesiąca.

napisz, jak duży jest teren pod ogród, i w którą stronę świata skierowany?
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Agnieszka ma rację - jeśli chce się mieć mało pracy w ogródku, to nie można zakładać trawnika. Trawnik wymaga najwięcej pracy. Być może jest go najprościej założyć, ale później - systematyczna, cotygodniowa praca, z której satysfakcja nie dorasta tej pozostalej (z normalnego ogrodu) do pięt.

A w kwestii technicznej - staraj się nie pisać jednego postu pod drugim. Lepiej edytuj poprzedni z dopisz w nim.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

hoho, ale pracy przed wami :D
ale teren ekstra ! cuda można tam zrobić :) tylko uważaj by nie wprowadzić zbyt dużo chaosu - bo cały efekt urozmaiconego terenu zniknie :(

duży trawnik to dobry pomysł, szczególnie że u Was można zrobić niezłego LandArta
tylko pracy ogrom ! koszenie, areacja, nawożenie, wałowanie...
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj na forum,
Ciekawe wyzwanie dla planu ogrodu...
A czemu dokonaliście takich właśnie zmian?
Awatar użytkownika
AgaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 wrz 2009, o 23:15
Lokalizacja: Duszniki Zdroj
Kontakt:

Post »

O dziękuję Wam pięknie za odwiedziny!!!
No tak, z tym gadaniem (pisaniem) o mniejszej ilości roboty z trawnikiem, to faktycznie trochę przesadziłam:)
Właściwie to chodziło mi raczej o to, że wolę jeździć z kosiarką co tydzień, niż chwasty na rabatkach plewić, stąd te krzaczki i iglaczki mają się kiedyś tak rozrosnąć, aby już spośród nich nie wystawały chwaściory, a ja sobie z kosiareczką będę dawać w te i we wte:) Ile roboty z trawnikiem, to już wiem, bo właśnie zasiałam jego przedostatnią cześć, aj uż pierwsza sadzona w zeszłym roku wymaga poprawek.
Awatar użytkownika
AgaZet
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 wrz 2009, o 23:15
Lokalizacja: Duszniki Zdroj
Kontakt:

Post »

agape pisze:Witaj na forum,
Ciekawe wyzwanie dla planu ogrodu...
A czemu dokonaliście takich właśnie zmian?
W domu, który kupiliśmy mieszkały 2 rodziny, kłócili się okropnie i nic nie było dookoła zagospodarowane. Jak kupiliśmy mieszkanie po jednej z tych rodzin, to z drugą doszliśmy do porozumienia, że podzielimy dom na pół dla nas piwnica(do połowy w gruncie) i parter, dla nich piętro i poddasze. W związku z tym musieliśmy przebudować klatkę schodową, bo była wspólna i przenieść wejście do domu na drugą stronę budynku (bo było we wspólnym wejściu), aby się uniezależnić od sąsiadów. Aby zrobić wejście z drugiej strony budynku-czyli po naszej, musieliśmy tę furę ziemi wywieźć, aby dojście do domu było, no i jakiś plac przed domem na auto i ogrodzenie. Tak więc dom podzieliliśmy w poziomie a ogródek w "pionie"(bo pod górkę, to prawie w pionie;)
tak było jak kupiliśmy: a tak było rok temu we wrześniu 2008:
Obrazek Obrazek Obrazek

tu widać fundamenty nad ognikiem ile tej ziemi wybraliśmy:
Obrazek

A tu widok od strony wejścia:
Obrazek Obrazek

Po całej Ziemi Kłodzkiej jeździliśmy w poszukiwaniu starych kamieni z piaskowca, aby zrobić schody i murek oporowy, takich kamieni, żeby nie były nowe i pasowały do starego piaskowca - podmurówki, która była dookoła budynku. Nowy raczej źle by wyglądał no i kosztowałby fortunę!!! Jak byliśmy w kopalni piaskowa, to przyjechał stary pan wywrotką po kamień - piaskowiec i mówi do mnie: "Pani, kiedyś to były czasy! Tona piaskowca kosztowała 5zł i jeszcze ci załadowali na auta i do widzenia powiedzieli, a teraz to ich porąbało, takie ceny..." No a ja się kiedyś zastanawiałam, jak to kiedyś właśnie robili, że wszystkie mury oporowe w okolicy, w miastach i w korytach rzek są z piaskowca. No ale widać kiedyś to grosze kosztowało...
No i tak nam to wyszło:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witaj. Trawniczek to i ja miałam, ale systematycznie wykradałam ziemię, żeby badylki posadzić, więc wybij sobie z główki trawniczek, bo tak się tu napatrzysz i na oglądasz, że odechce Ci się trawki, a zachorujesz na chciejstwa :;230 :;230 jak wiele tu osób. Pozdrawiam Bogumiłka :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”