Europejski Kongres Storczykowy

Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Europejski Kongres Storczykowy

Post »

W dniach 24-27 września 2009 roku odbył się Europejski Kongres Storczykowy - największa europejska wystawa orchidei oraz jedna z największych na świecie, organizowana co trzy lata (następna będzie w 2012r. w Budapeszcie :wink: ). Wrażenia niesamowite - w ogromnych halach drezdeńskich, położonych niedaleko centrum miasta, można było zobaczyć storczyki najróżniejszych rodzajów, przywiezione z całego świata. Dosłownie, bo były one wystawiane i sprzedawane przez Tajwańczyków, Chińczyków, Niemców, Brazylijczyków, Peruwiańczyków i wielu, wielu innych.
Były dwie hale: w jednej prezentowano storczyki, a w drugiej, oprócz kilku wysp z ekspozycją, była prowadzona sprzedaż. Samych stoisk ze sprzadażą było kilkadziesiąt :shock: Można było kupić niemal wszystko - chociaż niektórych poszukiwanych okazów nie było już podobno w czwartek rano :wink: Wśród sprzedawanych roślina można było znaleźć okazy nawet po 200€. Jednak najdroższy, jaki zauważyłam, kosztował "tylko" 180€ - było to Paphiopedilum, prawdopodobnie conco-bellatulum, liczące kilkanaście - może kilkadziesiąt - pseudobulw. Cała roślina zajmowała doniczkę wielkości ok. 0,5m :shock:

A teraz krótka fotorelacja - później wkleję jeszcze "kilka" zdjęć :) Przepraszam za jakość zdjęć - niestety, nie zdążyłam się jeszcze nauczyć obsługiwać nowego aparatu. Stary się popsuł w piątek i byłam zmuszona kupić nowy, w sobotę wieczorem - no bo jak to tak bez aparatu na wystawę... :roll:


Tutaj pogląd na halę z wystawą :P Na dwóch pierwszych fotkach wyspa PTMS :wink:

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek


A teraz zdjęcia poszczególnych roślin - a takich było wiele :lol: Na pierwszej fotce (wiem, jest niewyraźna :oops: ) widać Phal. lueddemanniana, a w tle kilka keiki do niej należące. A teraz wyobraźcie sobie, że miała ich około 20... ;:154


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek


I jeszcze krótkie odwiedziny w samym Dreźnie :) Na pierwszym zdjęciu widać meczet - naprawdę ogromna budowla. Na drugim widok z mostu nad Elbą na miasto. A na trzecim jeszcze tramwaje - zaskoczyło mnie, że z obydwu stron jest miejsce dla kierowcy, tak samo jak obustronne drzwi... :shock:

Obrazek Obrazek Obrazek


C.D.N. :wink:
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Byłam, widziałam i muszę powiedzieć, że wystawa była przepiękna i ogrooooomna ;:228 Ilość zaprezentowanych kwiatów oszałamiająca. Tak samo ilość stoisk sprzedaży przyprawiała o zawrót głowy. Żal tylko, że już po wszystkim, a na następną tak długo trzeba czekać :cry: Dobrze, że chociaż są zdjęcia, choć nie oddają w pełni tego co tam można było zobaczyć.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Na pewno piękna musiała być ta wystawa... Nasze pewnie nigdy nie dorównają wystawom zagarnicznym, niestety...
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dusiu, pewnie nie :roll: Trochę szkoda tego, ale... dzięki jechaniu na 'lepsze' zagraniczne wystawy można pozwiedzać świat :lol:
A w Polsce pewnie nie będzie też takich, bo na razie chyba nie ma rodzin, u których storczyki to tradycja i są przekazywane z pokolenia na pokolenie - a właśnie z takich starych okazów można zrobić piękną wystawę. Poza tym może się to nie opłacać wystawcom - np. na wrocławskiej wystawie było tylko 500 osób... :roll:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Anusska pisze:Dusiu, pewnie nie :roll: Trochę szkoda tego, ale... dzięki jechaniu na 'lepsze' zagraniczne wystawy można pozwiedzać świat :lol:
A w Polsce pewnie nie będzie też takich, bo na razie chyba nie ma rodzin, u których storczyki to tradycja i są przekazywane z pokolenia na pokolenie - a właśnie z takich starych okazów można zrobić piękną wystawę. Poza tym może się to nie opłacać wystawcom - np. na wrocławskiej wystawie było tylko 500 osób... :roll:
Na wystawie powinny być przede wszystkim stoiska ze sprzedażą, ale nie wiem, czemu nie mogą sprowadzić chociaż paredziesiąt botanicznych, tylko same denne, nieciekawe zwykłe domowe kwiatki i katusy. Chciałabym kiedyś zobaczyć prawdziwą wystawę...
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Post »

Pięknoty...zazdroszczę :) takich widoków...
A Budapeszt za 3 lata...hmm...to tylko ok. 200km ode mnie, moze się wybiorę ;)
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Pięknie tam było i ile roślin :shock:
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Aniu, zdjęcia z Drezna zostały zamieszczone tutaj - Dresden, 24 - 27 September 2009 i fajnie by było, gdybyś zechciała dołączyć tam również swoją fotorelacje :D - zapewni to porządek, ciągłość tematu oraz łatwiejsze wyszukiwanie :)


Pozdrawiam,
Ewelina
Awatar użytkownika
agata0806
1000p
1000p
Posty: 1343
Od: 11 lut 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Post »

Przepiękne storczyki :lol:
Szkoda tylko że portfele cienkie ;:113
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dziękuję za miłe słowa :)

Agatko, no właśnie... :roll: Tylko to ograniczenie powstrzymuje mnie przez zakupem wszystkiego, co możliwe na wystawie :;230

Justynko, z myślą o tym to napisałam ;:183




I kolejna porcja zdjęć z Drezna :)



.....................................Dendrobium laevifolium

Obrazek Obrazek


.........................Phalaenopsis lueddemanniana (?)....................................................Phalaenopsis hieroglyphica......................................

Obrazek Obrazek


..................................Doritaenopsis Purple Gem............................................................Phalaenopsis bellina............................................

Obrazek Obrazek


.....................................Phalaenopsis venosa...............................................................Ascocenda Strawberry Soda.................................


Obrazek Obrazek


.................................................................................................................................Ascocenda Royal Blue...................................

Obrazek Obrazek


......................................Phalaenopsis vioacea var. alba....................................Ascocenda Suksmaran 'Sunlight'.........................

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Ale cuda... A to co podpisałaś lueddemaniana, to może jakaś hybryda lueddemaniany z innym Phal., bo prawdziwej lueddemaniany nie przypomina. Ale bellina i violacea są niezwykle piękne. Vandowate i inne Phal. też.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dusiu, podpisałam Phal. lueddemanniana, bo tak było na fiszce, ale ze względu na wątpliwości dałam znak zapytania :)
Bo tak naprawdę nie jestem do końca przekonana co do pochodzenia tego storczyka, zresztą szefowa dolnośląskiego PTMS też nie :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”