Roślinki pingu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
APe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 21 wrz 2009, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Fajny nabytek-no to myk do wody :lol:
Pozdrawiam, Anna
-------------------------------------
Moje kwiatki:)
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Post »

Dzięki Aniu, tak właśnie przypuszczałam, że to zroślicha, tylko u nas to ona wygląda, jak jeden wielki żal. Jeszcze muszę oderwać kawałek z drugiej, też chyba zroślichy, z listkami w plamki.

A ja ją włożyłam do ziemi, bo miała takie jakby korzonki czy coś. To ją do wody dać?
Ta nasza w pracy, to jest taki jakby badyl bez liści, chyba ponad 15 cm i na końcu badyla są pędy z listkami. Z tych pędów wychodzą własnie takie jakby korzenie, jak w epi. I właśnie się zastanawiałam czy by nie odciąć tego badyla i wywalić z korzeniami (tym bardziej, że coś liście zaczęły żółknąć), a te pędziki z listkami włożyć do ziemi czy do wody, bo już nie wiem. Czy to raczej taki urok tej rosliny - badylek z listkami? Nawet nie wiem ile ona ma lat, bo to ktoś przytachał, takie mizerne.
Patrycja Moje doniczkowce
"I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
"Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie - depczesz moje sny." W.B.Yeats
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Nie dawaj już do wody. One muszą mieć stale wilgotną, ale nie mokrą ziemię. Jak już miała cosie przypominające korzonki, to już sobie poradzi :D

Ta w pracy może na słonku stoi? One tego nie lubią, światło rozproszone musi być
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Post »

Na oknie stoją, ale tam słońce jest krótko, rano. Jak stały wcześniej oddalone od okna, to tylko kilka listków im dyndało i wyciagały się do tego okna. Teraz trochę im odrosło i wszystkie liście odwróciły na stronę szyby. Wyglądają jak przyklejone do okna. :lol:
Patrycja Moje doniczkowce
"I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
"Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie - depczesz moje sny." W.B.Yeats
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

no to nie wiem o co chodzi... jak swoje syngonium zdjęłam z okna (dowiedziałam się co to jest), to ruszyło z kopyta...
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Post »

Mutanty jakieś mamy ;:129 :lol: Ale u was one są fajne, takie gęste od samego dołu, a nasze właśnie badyl i dalej pędy z listkami, a liście takie wielke. Może to od okna. Chociaż, może ten bezlistny dół, to od tego, że one naprawdę były marniutkie kiedyś. Tylko, że za bardzo to nie ma gdzie ich przenieść, bo miejsce dalej od okna zajął skrzydłokwiat. ;:210 Jak nie będzie lało jutro to jedną pobcinam.
Patrycja Moje doniczkowce
"I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
"Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie - depczesz moje sny." W.B.Yeats
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

U mnie też zroślichy nie stoją na parapecie tylko na półce albo segmencie i jakoś sobie radzą :wink: Poczekaj aż zacznie rosnąć :P
Awatar użytkownika
Angeluss999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 cze 2009, o 11:36
Lokalizacja: Pieniny :)

Post »

Grubosz jest prze śliczny. :lol: Zamierzam nabyć sobie takie cudo :)
,,Jeśli naprawdę chcesz do czegoś dojść w życiu, musisz na to zapracować. A teraz cisza! Będą podawać wyniki totolotka..."
Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Post »

Moja zroślicha stoi na parapecie wschodniego okna i widze jak szybko zaczyna wypuszczac kolejne listki :D
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Post »

Potwierdzam zroślicha sobie poradzi w ziemi gdy ma odrosty boczne :roll:
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
Awatar użytkownika
m@jk@
500p
500p
Posty: 828
Od: 9 wrz 2009, o 03:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post »

ładne zdjęcie Ci wyszło tej zroślichy :) a z tyłu wypatrzyłam taką samą osłonkę, jaką mam :)
Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?
Poszukuję Calatea crocata i Calathea wavestar, rufibarba
Zapraszam do mnie
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Post »

m@jk@ nasypałam w osłonkę kamyczków, bo dobrałam tak bardzo dopasowaną do doniczki, że gdy później przy podlewaniu chciałam wyjąć doniczkę, żeby obadać czy nie przelewa się już, to mało szału nie dostałam. Nie mogłam jej wyjąć. Dlatego teraz doniczka wystaje. :lol:

Angeluss999 dziękuję w imieniu grubosza. :)

A tu nasza zroślicha, jak widać (jako tako widać - fotki z komórki) wszystkie liście "przykleiły" się do szyby. Nawet ją kiedyś odwróciłam, ale ona za jakiś czas znowu zaczęła do szyby się przekręcać:

Obrazek

I jeszcze anginka z naszego trawnika. Wkopana do ziemi jakoś na początku czerwca jako nieduża roślinka. Trawnik - patelnia, słońce od około 11.30 do chyba 18 latem. Oczywiście trawka podlewana i jeszcze był nawozik do zachwaszczonych trawników. I urosła sobie taka kula (ponad 50 cm):

Obrazek
Patrycja Moje doniczkowce
"I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams."
"Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie - depczesz moje sny." W.B.Yeats
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Śliczny okaz zroślichy i anginki :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”