Roślinki pingu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Roślinki pingu

Post »

Postanowiłam pokazać moje roślinki. Nie mam ich za wiele. :)

Pierwszy - umęczony grubosz ;) Mam go niecałe 5 lat, przywiozłam taką malutką gałązkę, przez te lata rósł jak chciał. W tym roku go umęczyłam, bo poskracałam mu gałązki, zrobił sie łysy, no i zobaczę co z tego wyjdzie. ;).

Obrazek



A to grubosz potomek od tego dużego.

Obrazek

Epipremnum, kupiłam zimą małe, w wiszącej doniczce. I z tą doniczka biegałam po pokoju, bo ciągle mi gdzieś zawadzało. W końcu, w czerwcu przesadziłam, bo miało już ciasnawo, a że podobały mi się na paliku, to moje też wylądowało na paliku. Wtedy sięgało nieco ponad połowę palika.
Teraz jest takie:

Obrazek

Po nim mam znowu wiszącą doniczkę: :roll:

Obrazek

A tutaj kolejne, bo żal wyrzucić po cięciu :lol:

Obrazek

Odmiana N'joy, kupiona na przecenie. Mocno umęczona, z plamami na listkach, dosłownie wykopałam doniczkę, bo była zakryta innymi kwiatami, nieśmiało wystawało kilka listków. Część pędów padła, ale 2 pędy trochę odbiły, a przy ziemi zaczęły rosnąć młodziutkie listki, więc może coś z niej będzie. :)

Obrazek

Kordyliny, też przecenione 8) jedna odmiana kiwi, druga odmiana nieznana:

Obrazek Obrazek

Później wrzucę pozostałe. :)
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Witaj ;:100
Zapowiada się ciekawie :D Piękna kolekcja roślinek a epiki wspaniałe :shock:
Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :wink:
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Post »

witaj ;:7 Piękne epi duże i takie wybarwione, ja tez tak mam że szkoda mi wyrzucać jak przycinam czy przesadzam a potem rozdaje bo miejsca brak :wink:
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Post »

Witaj na forum :)
Śliczne roślinki posiadasz i też czekam na więcej :roll:
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
Awatar użytkownika
m@jk@
500p
500p
Posty: 828
Od: 9 wrz 2009, o 03:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post »

witaj :)
niezły początek :)
śliczne roślinki masz, z ciekawością czekam na kolejne :)
Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?
Poszukuję Calatea crocata i Calathea wavestar, rufibarba
Zapraszam do mnie
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Post »

Witam. :)
Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Oj, z tym epi... następne ptomstwo chyba do pracy ze mną pojedzie. Tam jeszcze nie ma tej roślinki. :lol:

To następne, juz za wiele ich nie ma.
Anturium, kolejne z marketowych przecen. Długo u nich stało, chodziłam, oglądałam, ale cena za wysoka. Aż w końcu obniżyli. Po przywiezieniu do domu cały dzień czyściłam listki i kwiatki z białego osadu. Po czyszczeniu odpadł jeden kwiatek.

Obrazek druga fotka anturium , trzecia fotka

Dwie jacarandy, od nasionek. Ogółem mam ich cztery.
Obrazek Obrazek

Kalanchoe, ostatni nabytek. Mam jeszcze pomarańczowe, ale na razie w pączkach jest. :)
Obrazek Obrazek

Skrzydłokwiat (na oknie tylko do zdjęcia stał)
Obrazek
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

I kolejne piękności :shock: Anturium i kalanchoe ślicznie kwitnie :D
Ja w zeszłym roku siałam jacarandę ale niestety nic mi nie wzeszło....widoczne coś było z nasionami nie tak albo ja znowu coś pokręciłam :roll:
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Witaj.
Masz bardzo ładne roślinki.Epi poprowadzone na kiju świetnie Ci rośnie.
Anturium też pięknie wygląda.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Śliczne masz okazy. Też choruję na anturium, ale u mnie nie przeceniają. Zwłaszcza gruboszki mi się podobają, mały jest uroczy ;:86 Ja też swoje uparciuchy męczę co by się wszerz nie wzdłuż rozrastały, ale kiepsko mi idzie bo zaczyna mi go być żal... Epi faktycznie cudo, kiedy mój taki będzie :( Gratuluję sukcesów :)
Awatar użytkownika
pingu
1000p
1000p
Posty: 1096
Od: 23 maja 2009, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: aktualnie łódzkie

Post »

Dziękuję pięknie.
Andziax007 przyznam się, że przy siewie jacarandy nie posłuchałam sprzedwcy. Miałam trzymać te nasionka w kilku stopniach, w ogóle nie wiedziałam o co chodziło w tej instrukcji, więc je w szklarenkę i na okno :) Z pięciu nasion wzeszły cztery. A jacarandy tak w ogóle to rosną jak szalone, musiałm dwie 3-miesięczne już obciąć, bo pół parapetu zajmowały. One dużo miejsca na szerokość zajmują.

Chciałam dorzucić ostatnią serię fotek, ale fotosik nie działa. :(
To ewentualnie 2 linki do moich adenium: adenium1 , adenium2

Edit
Fotosik już działa :)

To dalej moje adenia:
Obrazek Obrazek Obrazek


Pomarańczowe kalanchoe pokazało pierwszego kwiatka:
Obrazek

Teraz dwie draceny. Ta mniejsza kupiona zalana, jak ściskałam plastikowa doniczkę, to wyciskałam z ziemi wodę. :? Żal mi się jej zrobiło. Listki jej pożółkły, ale mam nadzieję, ze odżyje, bo pojawia się nowy listek. :) Większa dla odmiany, kupiona zasuszona, ziemia to był pył, jeden liść od razu obcięłam, ma jeszcze suche plamy na innych, ale tylko częściowo sa obeschnięte, więc je zostawiłam w spokoju.
Obrazek Obrazek

I kaktusy:
Obrazek

Te dwa na końcu (biały i mały) nie wiem jak przetrwały. Kiedyś w tej doniczce były właśnie te dwa i inne. Zaczęły marnieć. Powiedziano mi, że mam wełnowce, coś tam było w korzeniach. Wyniosłam doniczkę do innego pomieszczenia, myłam je, podlewałam jakąś chemią, a na koniec wkładałam jakieś pałeczki, ale dalej marniały i stopniowo wyrzucałam kaktusy z tej doniczki, zostały te dwa, w końcu o nich zapomniałam. Przypomniało mi się po ponad roku, kiedy szukałam doniczki. I co zobaczyłam, mały wyglądał jak sama skórka, biały jako tako, ale czubek mu sie ususzył, na korzeniach nic nie było. Może one przez ten czas, nie podlewane, nabrały w końcu tej trucizny i robale się potruły. :) Dałam im świeżą ziemię, mały okazało się nie był ususzony, nabrał objętości i nawet troche podrósł, a biały ma teraz dwa maluszki. :D
Obrazek Obrazek

I to na razie wszystkie roślinki. :)

socurek u nas to męczyli te anturium dobry miesiąc zanim odpuścili, w sumie to z dużego stołu kwiatów, to takich niezbyt mocno poszkodowanych nie było za wiele. Reszta częściowo uschnięta, albo połamana albo pożółkłe liście. Koło tego marketu przejeżdżam codziennie, to udało sie coś utrafić :)
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Witaj Pingu!
Masz bardzo ładne kwiatki i ciekawie opisujesz ich historie. :D
Spodobało mi się epi prowadzone na paliku. Wygląda naprawdę ślicznie. :)
Nie mogłam nie zauważyc kordylinek i dracenek, bo to moje ukochane kwiatuszki. ;:97
Za dracenki trzymam mocno ;:215 , ale na pewno uda Ci się je odratowac, bo to bardzo waleczne roślinki. :wink:
Kalanchoe ładniutkie. Ja je podziwiam tylko u innych, bo u mnie to jakoś ładnie wyglądają tylko przez chwilę. :?
Potem dziczeją. :twisted: :lol:
No i gratuluję wszystkich maluszków z nasionek. Słodziutkie są.
Pozdrawiam!
Ela
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
ewelina8005
1000p
1000p
Posty: 2280
Od: 24 lip 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łopuszno/Kielce

Post »

piękne dracenki
kakusiki są super,takie zadbane,ładnie posadzone,
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Nie mam pojęcia czemu mi nie wzeszły, być może coś źle zrobiłam dlatego teraz nie sieję żadnych nasion :oops:
Ale uroczy kwiatuszek ma kalanchoe i draceny jakie piękniutkie :wink:
Jakoś za kaktusami nie przepadam ale powiem że fajnie wyglądają w tej doniczce podłużnej :P
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”