Funkie - rozmnażanie,dzielenie - dyskusje

Hosty
Scislowska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 maja 2008, o 13:07

Przesadzanie,dzielenie karp

Post »

Jestem miłośniczką HOST ale nie przesadzałam jeszcze host w okresie jesieni. Zostałam zmuszona młode hosty teraz przesadzić aby nie zostały zagłuszone. Niestety miały już żółte liście. Tak się boję, czy się przyjmą. Jestem jeszcze kilka dni na działce więc będę je podlewała systematycznie. Czy ktoś już przesadzał jesienią i z jakim rezultatem. Proszę o odpowiedź. :cry:
Tekila
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Nic im nie będzie, nie martw się :) z tym podlewaniem to już jesienią bez przesady, raz lub dwa im wystarczy. Można sadzić póki ziemię da się rozkopać .... chociaż są i tacy, co siekierą potraktowali zmarzlinę i tysz posadzili :)
Beata
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Cóż, dostałam tej jesieni wykopane z gruntu piękności i liczę, że się przyjmą :D . Wyjdzie na wiosnę :wink:
phelix
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 8 kwie 2009, o 18:32
Lokalizacja: Łódż

Post »

przez kilkanascie lat dzielę hosty szpadlem/specjalnie go ostrzę/. czynie to kiedy widzę nowe pędy 2cm. jeszcze sie nie zdarzyło, aby odcieta nie przyjęła sie. w pierwszym roku wydaje sie byc "niemrawa", ale w następnym juz pędzi za "koleżankami'. :lol:
Uważaj, słyszą Cię uszy wroga!
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Witaj phelix :) tak, hosty bardzo łatwo się mnoży i łatwo się przyjmują.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Post »

Hmmm, będę właściwie zmuszony do przesadzenia host nie wcześniej niż w ostatnim tygodniui października. Nie zamierzam ich dzielić tylko przesadzić z jednego miejsca ogrodu w inne.

Niby powyższe odpowiedzi sugerują, że nie powininem się o nie bać i raczej mogę przesadzić (z tym rozrąbywaniem zmarzliny to chyba lekka przesada :-)) ale wiecie zawsze trochę watpliwości i obaw jest i dlatego chciałbym jeszcze raz od kogoś usłyszeć czy nie ryzkuję za dużo przesadzając je w ostatnim tygodniu października?
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nic nie ryzykujesz :D A jeżeli przesadzisz je z w miarę dużą bryłką ziemi, to już w ogóle nic nie ryzykujesz :P A jeżeli wyściółkujesz je po posadzeniu korą lub innym materiałem organicznym, to hosty będą Ci bardzo wdzięczne...
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

W tym rąbaniu zmarzliny nie ma aż tak dużej przesady.W zeszłym roku moja ostatnia dostawa zakupów była w pierwszym tygodniu grudnia.Hosty żyją i mają się nieźle. :)
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przesadzanie

Post »

z powyższych postów wynika, że hosty przesadza się i dzieli na wiosnę, to prawda? Ja zawsze robiłam to jesienią późną i właśnie martwiłam się, że w tym roku hosty nie zakwitną u mnie bo w zeszłym roku nie udało mi się ich rozsadzic i planuję zrobic to dopiero na wiosnę. Czy będą one kwitły w tym roku jeśli je rozsadzę wiosną?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Przesadzanie

Post »

Termin jesienny i wiosenny dla rozsadzania host jest preferowany przez różnych ogrodników w takim samym stopniu. Ja preferuję wiosenne rozsadzanie ze względu na większą łatwość ocenienia miejsca podziału i według mnie łatwiejsze "gojenie" się powstałych ran (rośliny dopiero budzą się do życia, a nie z "ranami" szykują się do zimowego odpoczynku).
Myślę, że termin podziału ( rozsadzania) nie ma wpływu na kwitnienie rośliny, a jedynie jej wiek i wielkość "rozdrobnienia" jej po podziale.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
lamia68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 3 lis 2011, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dzielenie host jesienią

Post »

Mam sporą kolekcję host. Niestety zostały one w tym roku stratowane przez moje szczeniaki.
Są już teraz połamane. Chciałabym część przenieść, porozsadzać na inne miejsca - podzielić przy tej okazji.
Czy mogę to robić teraz ? Czy mam przed tym ściąć resztkę liści ?
Awatar użytkownika
baasik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 29 sie 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań i nie tylko :)

Re: dzielenie host jesienią

Post »

Tak, można to zrobić już teraz (chyba że jest bardzo sucho i ciepło) i dobrze jest ściąć liście.
hectorix
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 cze 2014, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Funkie - rozmnażanie

Post »

Czy takie funkie można teraz podzielić, np. na 3-4 mniejsze, czy też muszę czekać do wiosny.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”