Trawnik - koszenie trawy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ala
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 mar 2007, o 12:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

KaRo pisze:Dziękuję za rady - właśnie skosiłam :) ,średnio nisko zobaczymy co mnie spotka ...
Będzie dobrze, nie martw się. Ja koszę bez względu na upał i jeszcze mi trawa nie wyschła.
Możesz najwyżej trafic na taki dzień , np. w tym tygodniu poniedziałek, wtorek, że po skoszeniu szybciej odrośnie. W najbliższy poniedziałek i wtorek skoszona będzie odrastac woloniej. Ale to takie drobne uwagi na boku.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D U mnie też koszą/ moje :wink: chłopy/ wtedy kiedy jest potrzeba, ale jak do tej pory nic się nie stało...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Grzegorz B

Post »

Ja również koszę w upały, ale nie za nisko i wszystko jest ok. Krysiu na pewno nic się jej niestanie :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Grzegorz B pisze: ... na pewno nic się jej niestanie :D
Już wiem,że będzie ok .-przeszała kolejna wielka ulewa,zapowiadane są następne i pochmurne dni. :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
pytacz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 lip 2007, o 19:44

Koszenie trawy

Post »

czy ma znaczenie, aby trawe kosic " na przemian". Tzn. jednego koszenia w jedna strone, nastepnym razem w druga. Czy wogole ma to jakiekolwiek znaczenie i jezeli tak to jakie.

Pytam sie, poniewaz tata uparl sie zebym kosil wlasnie trawe na przemian, " bo gdzies tak przeczytal", a ja sie zapytalem po co, to nie wiedzial, wiec potrzebuje jakis argumetnow, albo w ta, albo w druga strone ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj, Twój tata ma rację. Koszenie w kierunku poprzecznym do kierunku koszenia poprzedniego wpływa na bardziej równomierny wzrost trawy i jest dokładniejsze. Takie są zalecenia ogrodników w wielu fachowych wydawnictwach. Możesz to również odszukać w sieci.

Pozdrawiam
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ludzie chyba poważniejszych problemów nie mają :wink: Koszę moje 60 arów tak jak mi pasuje(raz w jednym kierunku, raz w wielu kierunkach) i żadnej różnicy nie widzę od lat.
marcel1980
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 lip 2007, o 15:00
Lokalizacja: Katowice

Trawa na trawnik i jej koszenie

Post »

Witam
Kilka tygodni temu posiałem trawę (mieszanka wembley) i wszystko ładnie zaczeło wyrastać ale partiami tzn. w niektórych miejscach jest ładnie zielona i ma okolo 5 cm a w niektórych ledwo co rośnie albo wcale. Czy ktoś tez miał może takie problemy i czy te wolne pola się zapełnią na wiosnę przyszłego roku bo ja już sie zastanawiam nad sianiem trawy jeszcze raz a jeżeli będę musiał to zrobić to jaką trawę (około 700 m2 ogórdka)
Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi
Marcin
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj, przyczyną może być rozdzielenie się nasion poszczególnych traw wchodzących w skład mieszanki. Jeżeli wiosną wystąpi ten problem, to możesz zastosować mieszankę regeneracyjną.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
śmieszek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 13 wrz 2007, o 10:27
Lokalizacja: Kielce

Post »

Mam również pytanie co do pielęgnowania trawnika.
Mój mąż kosi trawę regularnie, ale nie używa pojemnika na skoszoną trawę tylko kosiarkaa szatkuje trawę i ją pozostawia.
Niestety, jak dla mnie 1) - nie wyglada to estetycznie gdy te resztki wyschną; 2) - duża część ogniata się w trawie i gnije, przez co mam wrażenie, że szkodzi to trawnikowi.
Co o tym myślicie? Faktycznie szkodzi czy to tylko ja tak sobie ubzdurałam? :roll:
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

śmieszek pisze:Mam również pytanie co do pielęgnowania trawnika.
Mój mąż kosi trawę regularnie, ale nie używa pojemnika na skoszoną trawę tylko kosiarkaa szatkuje trawę i ją pozostawia.
Niestety, jak dla mnie 1) - nie wyglada to estetycznie gdy te resztki wyschną; 2) - duża część ogniata się w trawie i gnije, przez co mam wrażenie, że szkodzi to trawnikowi.
Co o tym myślicie? Faktycznie szkodzi czy to tylko ja tak sobie ubzdurałam? :roll:
Trudno powiedzieć, mamy prawie pół hektara trawnika do koszenia i tez robimy jak Twój M, ale ani to trawnikowi nie szkodzi a poszatkowanej trawy nie widać.
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Z tego co słyszałam, to dobrze jest zostawić na trawniku tylko niewielką częśc skoszonej trawy, ale gdy jest jej za dużo, to powstaje właśnie taki filcowaty "dywan", który blokuje dostęp wody i powietrza i szkodzi trawnikowi.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Z tego co wiem, bardzo dobrze robi trawnikowi pozostawianie "poszatkowanej" drobno trawy ponieważ jest to jakby naturalny nawóz. Jednak trzeba wtedy kosić bardzo regularnie i często, żeby koszona trawa nie była wysoka. W przeciwnym razie, lepiej usuwać trawę, bo trawnik się "dusi".
Pozdrawiam,
Fleur 78
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”