Bananowiec (Musa)Bananowce w Polsce - temat ogólny

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
warsawyak
200p
200p
Posty: 299
Od: 4 wrz 2006, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

dianek pisze:jak widać bananowce tych panów nie zamierają ponieważ mrozy u nich nie przekraczają -5 stopni (a zazwyczaj temperatura nie spada poniżej zera,a mrozy są krótkotrwale), a okres wegetacyjny jest znacznie dłuższy niż w Polsce
W tym roku mieli jednak srogą zimę - pan Norbert, którego bananowce można zobaczyć wyżej, zanotował w styczniu -12,5°C (podobne minima wystąpiły w tym roku w Szczecinie i okolicach). Jego bananowce przezimowały (okryte tradycyjnie wysoką startą liści) gorzej niż w latach poprzednich, ale żyją (kiedy pochwali się zdjęciem, dam odnośnik).

Chodziło mi głównie o sprostowanie nieprawdziwego poglądu, jakoby Musa basjoo musiał "zachować liście", żeby zakwitnąć.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

z tego co zauważyłam to zachowuje łodygę która w przypadku bananowca jest praktycznie częścią liscia

czy Niemcy ścinają je do samej ziemi ? (na fotkach widoczne są łodygi)
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
marcel18_1988
50p
50p
Posty: 62
Od: 21 mar 2009, o 23:28
Lokalizacja: okolice warszawy

Post »

Witam
A ja jednak się skusiłem na zakup tego bananowca :) jak człowiek nie spróbuje to się nie dowie czy się uda :P
Do tej pory bananowiec wypuścił nowe 2 liście i 2 od dołu małe stracił.... Kilka dni po posadzeniu pojawiły się mocne wiatry i była obawa że połamie liście jednak przetrwał bez problemu :)

pozdrawiam
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Post »

Juz sie chwalilam ale rowniez zakupilam bananowca,5 sztuk-odmiane: chinski zolty.
Na dzien dzisiejszy wyrosly mi 3 sztuki :D ,trzymam je w oranzerii na razie ale pozniej ida na zewnatrz.
Odwazylam sie i powiedzialam A teraz musze dopowiedziec kolejne literki :D .
Pozdrawiam wszystkich bananowych pasjonatow.
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
Awatar użytkownika
Netzach
100p
100p
Posty: 117
Od: 11 maja 2007, o 17:30
Lokalizacja: Zaklików-Wrocław

Post »

Ale na zewnątrz chyba na przyszły rok dopiero? Bo jak rozumiem to z nasionek są?
Luki1006
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 28 sie 2009, o 16:49

Post »

Ja posiadam 11 bananów w domy rosną sobie bardzo ładnie i wypuszczają ciągle małe. Jesłi chodzi o dwór to najlepsza odmiana będzie basajoo o ile się nie myle tak sie nazywa wytrzymuje do około - 25 stopni ale na zimę i tak trzeba przykryć. Nie ma się co martwić tym bo i tak na wiosne wypuści nowe :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Netzach
100p
100p
Posty: 117
Od: 11 maja 2007, o 17:30
Lokalizacja: Zaklików-Wrocław

Post »

To nie jest chyba takie proste. Bo jednak łatwo gniją przykryte. Bananowce nie są przystosowane przecież do przerwy w rozwoju na tak długo i magazynują dużo wody. Jak prawidłowo zabezpieczyć bananowca moża sporo poczytać w kilku wątkach jakie przytaczano w tej dyskusji ;)
Awatar użytkownika
figaszaste
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 kwie 2010, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

bananowce

Post »

Moje banany karłowe lato spędzają w ogrodzie pod krzewami bzu,ochrona przed wiatrem ze względu na ich duże i delikatne liście oraz ostrym słońcem.Dokarmiam je nawozami naturalnymi lecz one i tak słabo rosną na wysokość choć jednocześnie wydają mnóstwo młodych odrostów.Co robię nie tak w ich uprawie?

jola
pamiętajcie o ogrodach,przecież z tamtąd przyszliście.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Bananowiec w ogrodzie

Post »

Przeczytaj cały wątek od pierwsze strony :)

A potem jeszcze tu:
- Bananowiec - BAZA
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
figaszaste
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 kwie 2010, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Bananowiec w ogrodzie

Post »

Dziękuje za wskazówki,nie potrafię jeszcze poruszać się skutecznie po forum ale już przeczytałam o bananie i wiem o wiele więcej jeszcze raz dziękuje.

jola
pamiętajcie o ogrodach,przecież z tamtąd przyszliście.
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Bananowiec 'Ensete Ventricosum Maurelli' --> Ogólnie .

Post »

Jeden z maurelli w wypas altanie . Jeszcze nie ma mrozów to może tam stać

Obrazek

;:138
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Bananowce w Polsce - temat ogólny

Post »

Jak w temacie . Zadajemy pytania dotyczące uprawy , podlewania zimowania itd .
Obrazek
Obrazek
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
figaszaste
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 kwie 2010, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Bananowce w Polsce - temat ogólny

Post »

Witam! Moje bananowce sprawiają mi tylko jeden kłopot,są ciągłe niewysokie,marzy mi się dosyć wysoki egzemplarz,te które mam u siebie ,ładnie rosną ,wydają zdrowe liście,mnóstwo sadzonek,lecz wzrost tylko 40cm.Czy nazwę karłowy brać dosłownie? :wink: Pozdrawiam

jola
pamiętajcie o ogrodach,przecież z tamtąd przyszliście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”