Treissi na zielono cz.4

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:oops: :oops: Może mu miejsce odpowiada....sam jestem w szoku bo kupiłem 2 sagowce w tym samym czasie.
1 jest u mamy drugi u mnie.U mamy wypuścił 2 liście a u mnie stoi w miejscu :roll:
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Mirku czasami tak jest. U mnie podobnie było z banankami od Ciebie. Jeden został u mnie, a drugiego dałam teściowej. U niej rośnie szybciej. Ostatnio niestety oba zaatakował przędziorek i marnie wyglądają. Nie mogę pozbyć się tego dziadostwa :cry:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

U mnie też pojawił się przędziorek i to na tym największym bananie :? Też nieciekawie wygląda.
Pryskałem Magusem,Actellickiem i dziś jeszcze muszę poprawić Magusem.
Może pozbędę się tego.Przędziorek jest ze zbyt niskiej wilgotności.Niby go zraszałem,ale i tak go dopadło to dziadostwo.
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Mirku wygląda na to, że przędziorek lubi bananki :( Ale nie dokońca wydaje mi się, że jego powodem jest tylko niska wilgotność. Zastanawiam się czy przędziorek nie pojawia się kiedy kwiaty mają, że tak powiem, ciasno. U mnie pojawił się na parapecie, gdzie stało dużo kwiatów. A teraz nie mogę go wytępić z banana, krotona i draceny goldsefiana. Dwa ostatnie kwiaty jakoś sobie radzą i ich wygląd się nie pogarsza, ale bananek jest w opłakanym stanie. Przeszło mi już nawet przez myśl, żeby obciąć go po ziemi... Ale nie wiem czy to coś pomoże :(
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
ewelina8005
1000p
1000p
Posty: 2280
Od: 24 lip 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łopuszno/Kielce

Post »

Moniko piękne te begonie :)
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie wiem..może masz rację,że zbyt duża ilość kwiatów też ma wpływ..
Być może ja przyniosłem przędziorka z bluszczem..??
Ja swojemu poobcinałem wszystkie zarażone liście,nowe wypuszcza niby bez szkodników,ale i tak go pryskałem bo kilka innych kwiatków było też zarażone.
Samo przycięcie przy ziemi spowoduje pojawienie się nowych odrostów,które też mogą być z tym dziadostwem.
Przemek i Andres74 radzili żeby przynajmniej 1 w tygodniu przemywać liście od spodu wodą..
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ewelinko dziękuję :)

Mojemu biedakowi zostały jedynie 3 listki :( Jeden jeszcze dobrze nie rozwinięty, ale już żółknie na brzegach :( na razie jeszcze powalczę - zobaczymy co z tego wyjdzie...

Skrętnikowa rodzinka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
katarzyneczka
1000p
1000p
Posty: 1787
Od: 1 mar 2009, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce (mazowieckie)

Post »

;:111 ;:111 ;:111 ;:111 ;:111 Ależ cudne :shock: :shock: :shock: :shock: Dobrze im u Ciebie bo są takie wielkie i obficie kwitną :wink:
Pozdrawiam Katarzyna
Moje wątki Zapraszam;)
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Kasiu te dwa pierwsze teraz już słabo kwitną. Szkoda, że nie zrobiłam im foteczek w lipcu/sierpniu. Miały przynajmniej 2 razy tyle kwiatów. Ten biały jest młodziutki (z wiosennego listka) i właściwie niedawno zaczął kwitnąc, więc może jeszcze bardziej rozkwitnie.

Wszystkie natomiast mają ogromne liście, przez co zajmują bardzo dużo miejsca na parapetach ( co mnie troszkę denerwuje :( ) Ten jasno niebieski z powodu tych liści zaliczył ostatnio upadek z parapetu. Przeważyły go na jedną stronę i spadł, łamiąc kilka liści.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
katarzyneczka
1000p
1000p
Posty: 1787
Od: 1 mar 2009, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce (mazowieckie)

Post »

To musiał być przepiękny widok jak tak obficie kwitły :wink: Listki mają rzeczywiście dość spore, moje stoją na półeczce i listki im swobodnie zwisają. Jednak kiepsko rosną :( A z listka niestety jeszcze żadnego nie udało mi się rozmnożyć :evil:
Pozdrawiam Katarzyna
Moje wątki Zapraszam;)
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Madziu :)

Kasiu może mają za mało światełka... Moje stoją na zachodnim parapecie. Oprócz białego, który stoi na wschodnim parapecie.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

;:111 ;:111 ;:111 ;:111 ;:111 ;:111 ;:111
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”