Nasz ogród.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Pięknie, pięknie, pięknie!!!
Cieszę się, że dzielicie się z nami tymi widokami. Będzie na pewno z czego zaczerpnąć inspiracji, bo ogród duży i różnorodny.
I te rośliny na zdjęciach, to tak jak Mariolu mówiłaś, są w dużej części przez Was wyhodowane z sadzonek? To musi być fantastycznie uczucie... Prawie jak z rosnącymi dziećmi. Ja nawet z moich adoptowanych wrzosów jestem dumna, a co dopiero z takich zupełnie własnych ;)
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Niezwykle urodziwy i bardzo duży ogród :shock: :shock: :shock:
Roślinki pięknie rozrośnięte i widać ,że zadbane .
Chociaż ogród już wiekowy i pewnie wszystko w nim jest ,to pracy w nim chyba nigdy nie zabraknie .Zawsze można coś posadzić ,przesadzić i udoskonalić . :wink:
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przepiękny ogród...Pozdrawiam i Zapraszam do Siebie
Awatar użytkownika
Mariola i Ryszard
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 sie 2009, o 09:20
Lokalizacja: Olsztyn(Brąswałd)

Post »

Dziękujemy za miłe opinie. Całośc ogrodu wynosi 1ha i składa się z dwóch części, tzn. starej i nowej. Stara częśc ogrodu jak juz wcześniej wspomnieliśmy ma już 20 lat. jego powierzchnia wynosi ok 20 arów. Tu powstawały pierwsze pomysły i nasadzenia pojedyńczych egzemplarzy kwiatów i krzewów. Wyglądało to niezbyt ciekawie. Doszliśmy do wniosku , że dobrym sposobem na zagęszczenie ogrodu będzie wychodowanie własnych sadzonek. Początki były też mierne, ale pomału zaczęliśmy odnosic sukcesy. z czasem wychodowaliśmy taką ilośc sadzonek, że ogród stał się za mały by to wszystko pomieścic. Postanowiliśmy wiec zagospodarowac pozostałą częśc działki, czyli nowy ogród. Przy takiej powierzchni działki pracy jest co niemiara (przez okrągły rok). Czas pracy w ogrodzie jest nenormowany, wiadomo, jest wiele innych zajęc.
Przeważającą częścią ogrodu tworzą krzewy i drzewa iglaste i liściaste, z tego względu, iż są łatwe w utrzymaniu. Bylin jest zdecydowanie mniej, ale to nadrabiamy i zaczynamy poszukiwania sadzonek.
Aktualne zdjęcia ogrodu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariola i Ryszard
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 sie 2009, o 09:20
Lokalizacja: Olsztyn(Brąswałd)

Post »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariola i Ryszard
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 sie 2009, o 09:20
Lokalizacja: Olsztyn(Brąswałd)

Post »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariola i Ryszard
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 sie 2009, o 09:20
Lokalizacja: Olsztyn(Brąswałd)

Post »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Mimo Waszego krótkiego stażu na FO, odwiedzam Was drugi raz i znów mam te same odczucia.Pięknie i z głową wszystko nasadzone ....
Awatar użytkownika
Mariola i Ryszard
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 sie 2009, o 09:20
Lokalizacja: Olsztyn(Brąswałd)

Post »

e-genia pisze:Witajcie cieszę się że postanowiliście okazać nam swój piękny duży ogród .
Jesteście pierwszymi forumowiczami których poznałam szybciej niż założyliście swój wątek.
Będę z zainteresowaniem śledzić Wasz ogród , mój na tle Waszego musi wydawać się Wam maleńki i nieciekawy .
Genia
Droga Gieniu jesteś zbyt skromna bo i tak mimo powierzchni naszego ogrodu nigdy nie dorównamy Ci ilościoą i różnorodnością gatunków pięknych kwiatów.
Pozdrowienia dla Ciebie i męża :D
Awatar użytkownika
Mariola i Ryszard
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 sie 2009, o 09:20
Lokalizacja: Olsztyn(Brąswałd)

Post »

iga23 pisze:Witam znajomych, pięknie u Was, mam nadzieję,że i aktualne zdjęcia się znajdą. :lol:
Przeglądając Twoje początkowe zdjęcia dodane na FO stwierdziliśmy, że w dośc krótkim czasie dokonałaś niesamowitych zmian. Twój ogród jest naprawdę piękny.
PS dziękujemy bardzo za miłe ugoszczenie, serdecznie zapraszamy w nasze strony.
Gorące pozdrowienia :D
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Ależ piękne rośliny. Rozrośnięte, bujne, zdrowe. Bardzo ciekawie wygląda to formowane drzewo - czy to modrzew?

Widzę, że ciekawych bylin też u Was nie brakuje. Fantastycznie musi się odpoczywać w takim ogrodzie. Tylko pewnie nie ma na to czasu ;) My kupiliśmy sobie w ubiegłym roku wreszcie wymarzoną od dawna huśtawkę ogrodową, a nie ma na niej kiedy posiedzieć, nie mówiąc już o poobiedniej drzemce. W tym sezonie jedynie goście i dzieci z niej korzystali :(
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Horecki Grzegorz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 gru 2008, o 20:42
Lokalizacja: BIŁGORAJ

Post »

Miałem przyjemność pospacerować po już dorosłym ,dużym i pięknym ogrodzie.
Awatar użytkownika
roslynn
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 15 lut 2008, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Wspaniale się ogląda:)
Sabina

Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”