Trudne początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Dziękuję Pyziu za pomoc, dzisiaj wybieram się do Zamościa, do szkółki po nowe roślinki.
Mam zamiar kupić thuje: Yellow Ribon, Aurescens, Sunkist, Aurea Nana, Golden Globe, kilka berberysów żółtych i czerwonych, dereń Elegantisima i trzmielinę. Mam nadzieję, że te iglaki rozjaśnią mi moją kompozycję ogrodową. Pozdrawiam wszystkich.
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Obrazek

Pierwsze zdjęcie - udało się !!!!!

Teren zagospodarowany tymczasowo, na wiosnę muszę coś z tym zrobić.
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Ten kawałek mojej działki jest już częściowo obsadzony, miałam ciężki orzech do zgryzienia - ogromne kamienie i gliniasta ziemia. Zdjęcie z roślinkami zamieszczę jak zrobię.

Obrazek

Proszę nie zwracać uwagi na te chwasty za płotem, czekam cierpliwie na nowego sąsiada, który zrobi z tym porządek.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Post »

Witaj Anula i dawaj dalej - jest dużo lepiej niż się spodziewałam :wink: .
Jeśli możesz to daj ciutkę większe zdjęcia pls!
Awatar użytkownika
Magda-Meg
100p
100p
Posty: 163
Od: 1 lut 2009, o 12:41
Lokalizacja: Chodzież WIELKOPOLSKA

Post »

:D witaj Anulka :D na początku każdy ma trudności ale to minie...potem będziesz wprowadzała wszystkie pomysły do realizacji i na pewno pojawi sie wiele wiecej pomysłów,zobaczysz....ja tez nie dawno zaczynałam a teraz już wprowadzam w czyn swoje pomysły...pozdrawiam
słoneczko dla wszystkich :)

Ogród 2009
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Witajcie Magdo i Pyziu, dziękuję za odwiedziny. Postaram się, żeby było u mnie bardziej kolorowo, bo jak na razie to te zdjęcia są trochę smutne.

Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
500p
500p
Posty: 521
Od: 31 sie 2009, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jeziorany

Post »

Anulo - Twoje zdjęcia nie są smutne - pokazują ooogrooomne perspektywy i chęc do tworzenia pięknęgo ogrodu. początek udany - szpaler tujek już rośnie, trawniczek ładnie skoszony, pelargonie w donicach - każdy od czegoś musi zacząc - nie od razu Kraków zbudowano. Ja w zasadzie też zaczynam, i uwierz mi - przede mną dużo wiecej pracy, niż przed Tobą, i to wcale nie z racji sporo większej powierzchni - takie chwasty, jakie Ty masz za płotem, to ja mam za oknem ;:112 ;:113 ;:91
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Witaj Agnieszko, dzięki za wizytę, od razu zrobiło mi się lepiej. Właśnie wróciłam ze spaceru - byłam u Ciebie w ogrodzie. Faktycznie masz dużo większą działkę i sporo roboty przed Tobą ale jest już kolorowo. Chwasty to normalna rzecz- szkoda, że nie mam zdjęć zaraz po tym jak kupiliśmy działkę, "było ciekawie", chwasty były takie jak u mnie za płotem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj Anulo. Ja powiem podobnie jak Agnieszka- masz wielkie pole do popisu i wiele możliwości. Na początek sadź wszystko co Ci się podoba. Dopiero za jakiś czas poznasz co Cię interesuje. Ze mną było podobnie, dopiero po 5-6 latach doszłem do wniosku że najbardzie mnie "kręcą" krzewy liściaste.
Dla odłony od sąsiada proponuję krzewuszkę którą można ciąć i użyć jako żywopłot i daje bardzo szybki efekt.
Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Czy ktoś mi pomoże - z moją roślinką coś się dzieje, liście są poskręcane i mają plamki.

Obrazek
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Agniesia pisze:Anulo - Twoje zdjęcia nie są smutne - pokazują ooogrooomne perspektywy i chęc do tworzenia pięknęgo ogrodu. początek udany - szpaler tujek już rośnie, trawniczek ładnie skoszony, pelargonie w donicach - każdy od czegoś musi zacząc - nie od razu Kraków zbudowano. Ja w zasadzie też zaczynam, i uwierz mi - przede mną dużo wiecej pracy, niż przed Tobą, i to wcale nie z racji sporo większej powierzchni - takie chwasty, jakie Ty masz za płotem, to ja mam za oknem ;:112 ;:113 ;:91
Dokładnie tak!!!!! :D

A chwasty mam identyczne - z każdej strony, bo sąsiadów brak, i na działce też są :oops: No ale cóż, trzeba się na coś zdecydować - albo zakładanie trawnika, albo pielenie i wyrywanie chwastów. Liczę, że za rok będzie lepiej :twisted:
Anula1213
200p
200p
Posty: 205
Od: 31 lip 2009, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post »

Witam.
Mam zamiar dzisiaj posiać trawę, jest to już ostatni kawałek (na szczęście). Czy nie jest za późno? Miałam inny plan co do tego kawałka ziemi, ale mam dość już w tym roku porządkowania terenu działki, zaniedbałam trochę dzieciaki, ciągle tylko praca i ogród, zawsze brakuje nam czasu, żeby z dziećmi gdzieś się wybrać. Postanowiłam z M, że na razie będzie tam trawa a wiosną zastanowię się co dalej. Zawsze przecież można trawy się pozbyć.
Pozdrawiam.
goryczka143
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6531
Od: 21 sie 2009, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Twojego ogrodu

Post »

Pracuj, planuj przez cala zime. Pamietaj na bledach czlowiek sie uczy.

Pozdrawiam: goryczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”