W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

We wtorek przyjedzie syn to poproszę go żeby napisał kilka słów o aksie i jak będzie miał jakieś zdjęcia to zamieści. Ja wiem tyle że jest to niesamowite zwierzątko pochodzące z Meksyku z umiejętnością regeneracji ( nawet serce mu odrasta ) prowadzone są badania w jaki sposób to się dzieje. Więcej we wtorek.
Pozdrawiam :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

A oto moje zwierzątko - dodatek do psa i rybek. Mam go dwa lata, ma na imię Fiodor i jest około 6 letnim żółwiem stepowym Obrazek
Obrazek
Obrazek
to są zdjęcia ze spacerku w ogrodzie botanicznym w Myślęcinku koło Bydgoszczy, a te z terrarium Fiodora
Obrazek Obrazek
Obrazek
i jeszcze Fiodor taternik
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Fajny FIODOREK ,też miałam kiedyś 2 szt,czerwonolice[tak sie chyba nazywają ],mięsożerne ,wodno ladowe Niestety wydałam je, bo oprócz mnie nikt sie nimi nie chciał zajmować--tak to z dziećmi bywa .Ale fajne były jadły z ręki i śmiesznie sie wygrzewały na kamieniach pod lampą Ale przy sprzątaniu było kupa roboty bo akwarium ogromne .więc nie miałam wyjścia :cry:
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ja mam łatwiej, sprzątam tylko czasem, przeważnie Fiodor załatwia się do miski z wodą podczas kąpieli, a w terrarium ma czysto :D
Awatar użytkownika
tetawu
100p
100p
Posty: 183
Od: 27 mar 2007, o 10:24
Lokalizacja: Mazury

Post »

Mój żółw skończył piętnaście lat i przez cały ten czas jest z nami. Nie ma swego terrarium,bo całe moje mieszkanie jest jego.Chodzi sobie gdzie mu się podoba. Odkąd uszkodził sobie dziób, nie radzi sobie sam z jedzeniem - trzeba go karmić. Najlepiej smakuje mu gotowany makaron i ryż - żadne tam robaczki itp.. Trochę dziwne upodobania jak na żółwia. :DObrazek
Być kobietą, być kobietą....
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ja mam zółwia tylko dwa lata, ale przy jego hodowli korzystam z porad fachowców i hodowców - dlatego mój Fiodor mieszka w terrarium , je tylko zielsko, ma żarówke, a na spacery chodzi tylko po trawce i piaseczku, a nie po mieszkaniu. Oczywiście to Twoja sprawa jak żyje Twój żółwik, ale w razie czego polecam żółwiowe strony:
http://testudo.draknet.sytes.net/
oraz fora żółwiarzy:
http://www.terrarium.com.pl/forum/viewforum.php?f=60
http://www.terrarystyka.pl/index.php?op ... board=81.0
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

A ja mam w domu kanarka (pomarańczowy samiec). Teraz nie wyobrażam sobie sytuacji w której mogło by go nie być - za bardzo się do niego przywiązałem. To już ponad 7 latek.
Awatar użytkownika
tetawu
100p
100p
Posty: 183
Od: 27 mar 2007, o 10:24
Lokalizacja: Mazury

Post »

DankaWS pisze:mój Fiodor mieszka w terrarium , je tylko zielsko, ma żarówke, a na spacery chodzi tylko po trawce i piaseczku, a nie po mieszkaniu. Oczywiście to Twoja sprawa jak żyje Twój żółwik, ale w razie czego polecam żółwiowe strony:
Książki o żółwiach przerabiałam 15 lat temu, jak go kupiłam córce na urodziny. Książka- książką, a życie - życiem. Mój żółw jest wędrowniczkiem. Kocha wolność i swobodę i dlatego nie mieszka w terrarium, tylko chodzi po całym mieszkaniu. Je to co lubi ,rośnie, jest zdrowy i nie słyszałam,żeby narzekał. Na "zielsko " nie chce nawet patrzeć. No i żyje w wielkiej przyjaźni z moim psem.
Być kobietą, być kobietą....
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ja nie twierdze, że źle dbasz o żółwia. Pisze, tylko, że ja wziełam go dwa lata temu i hoduję według zaleceń hodowców. To wszystko. Linki Ci podałam, tylko gdybyś była zainteresowana - np. obejrzeniem zdjęć innych żółwików.
A swoją drogą to mój Fiodor również zaprzyjaźnił się z psem Rockym - na zdjęciu są razem na spacerze w Ogrodzie Botanicznym w Myślęcinku - Rocky zachowuje się jak jego niańka, wciąz go pilnuje i nie odstepuje na krok Obrazek
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Mój Kanarek wygląda tak:
Obrazek
Ostatnio zajadał się mleczem i roślinkami wysianymi z jego nasion, ale teraz zaczął się pierzyć więc musiałem go przestawić na marchewkę i paprykę :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Priam pisze:Mój Kanarek wygląda tak:
Obrazek
Ostatnio zajadał się mleczem i roślinkami wysianymi z jego nasion, ale teraz zaczął się pierzyć więc musiałem go przestawić na marchewkę i paprykę :)
Bardzo ładny Agat. :D
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Dziękuję:) Tak bardzo się do niego przyzwyczaiłem :D
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Śliczy kanarek taki inny
Obrazek
Moje linki
KATARZYNA
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”