Żółknący,usychający trawnik, placki

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

fiolek mam wrażenie, że mam identyczny problem, który poruszyłam na poniższym forum http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
Awatar użytkownika
fiolek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 sty 2009, o 08:20
Lokalizacja: radom

Post »

O widzisz, mam to samo dokladnie , zorbilas te zabiegi? znaczy sie w miejsca zolte dosypalas nawozu? cos sie zmienilo?

Pozdroffka
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kochani

a czym sypaliście nawóz????
Awatar użytkownika
fiolek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 sty 2009, o 08:20
Lokalizacja: radom

Post »

Ja łapkami :?

i co? i co?, pewnie średnio mi to wyszło?
wartek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 wrz 2008, o 10:10

Post »

siewnik wcale nie jest duzo lepszy :)
moze zalezy jeszcze od nawozu, ja sypie florowit i ma on dosc male granulki a nawet jest czasem sproszkowany i czasem zapycha mi siewnik :)
sypie sypie, pozniej polowa sypie, pozniej znowu caly itd
ale moze mam kiepski siewnik, jak rok temu sypalem azofoske to bylo raczej ok.
najlepszy jest sposob Tadeusza, wysypac troche mniej niz sie powinno, poczekac tydzien i dosypac w jasne miejsca juz dokladnie :)
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

fiolek pisze:O widzisz, mam to samo dokladnie , zorbilas te zabiegi? znaczy sie w miejsca zolte dosypalas nawozu? cos sie zmienilo?

Pozdroffka
posypałam nawozem i widze poprawę, zrobiłam to ręcznie i tym razem. Moi sąsiedzi namiętnie siewnikiem siali trawę potem nawozy sypali i wcale nie mają lepszych rezultatów ode mnie :).
Jednak to prawda, że trawniki są bardzo żarłoczne a jeśli nie masz do tego zbyt dobrej gleby to wydawałoby się, że ciągle trzeba je nawozic żeby wyglądały tak jakbyśmy tego sobie życzyli.
dstasiu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 sie 2009, o 18:40

Co sie stalo z moim trawniczkiem - prosze o pomoc

Post »

Witam prosze o pomoc co stalo sie z moim trawnikiem ma jakby zółte lub suche placyki żdzbła trawy
Prosze rózwniez o porade jakich nawozów i kiedy uzywac. Załączam zdjęcie '
Dziekuje za odpowiedz
Obrazek

Zapomniałem dodac ze teren gliniasty nawiezione 15 cm torfu z czarną ziemią pH 5,5. Ziemia jak ja rozwoziłem taczką zawierala nieraz larwy pędraków ale jak zauważyłem to je wyrzuciłem.
Oprócz tego mam coraz wiecej łysych placków gdzie trawa jest sucha i mozna ja łatwo wyrwac a ziemia lekka.
kiedy w paru takich suchych miejscach wbiłem szpadel nie zauważyłem zadnych jaj i larw.
Czy to moze być pedrak jeśli tak to czym go zwalczyc zeby trawka nie ucierpiała.
Pozdrawiam
i dxiekuje
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

A trawnik w ogóle był nawożony? Jeśli tak, to kiedy?
dstasiu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 sie 2009, o 18:40

Post »

nawieziony byl po pierwszym koszeniu tj w czerwcu nawozem SUBSTRAL 100 dni. i to wszystko. Jak zbadac czy sa pedraki w tych suchych miejscach po uniesieniu darni nic nie znalazłem. Dodam tylko ze trawka jest poszarpana po koszeniu.
Pod orzechem to w ogóle coraz wiecej placy i wypadająca trawa
Prosze o pomoc czym go potraktowac zeby odżył i przeżył przez zimę.
Dziekuje
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Jedyną metodą zdiagnozowania, czy to pędraki są sprawcą tych problemów, jest wydłubanie ziemi z tego miejsca (nie wiem dokładnie na jakiej głębokości siedzą, ale pewnie dość blisko powierzchni. Jeśli więc twierdzisz, że larw nie ma, to nie wiem :roll: Nigdy nie borykałam się z tym problemem.

Co do nawożenia - to powiem ci tyle, że mój trawnik w niektórych miejscach musiałam nawozić kilkukrotnie - trawa zółkła i przestawała rosnąć. To jest również młody trawnik, ma z 1,5 mies. Nawoziłam mniejszymi dawkami, ale dziś sypnęłam więcej, bo mnie to wkurza :evil: Być może tam się więcej podlewa (nieumyslnie), i nawóz wypłukiwany jest wgłąb gleby. Ja nawoziłam zwykłym florovitem do trawników (nie długodziałającym).
dstasiu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 sie 2009, o 18:40

Post »

Czyli co sprawdzic jeszcze w jednym miejscu jakims lekko zółtawym i jeśli nie ma robali to posiac nawóz jesienny na wrzesień i dosiac regenaratorem , czy moge juz go ponakłówac czy dopiero w przyszłym roku


Załączam kilka zdjec
Pierwsze ogólne usychajace zdzbła trawy
Drugie placki łyse na trawniku
Trzecie placki pod orzechem


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Stasiu,
- używaj, proszę, polskich znaków, chyba masz je na klawiaturze, prawda?
- użyj naszej wyszukiwarki, jest choćby taki oto wątek:
- Trawnik - spis linków, opisy problemów a w nim podane wątki o pielęgnacji, problemach, czy o nawożeniu trawnika

Z góry dziękuję :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
anetag23
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 12 sie 2009, o 22:24
Lokalizacja: woj. łódzkie

Pomoc w sprawie trawnika

Post »

Mój kłopot tym razem dotyczy trawnika. Założyliśmy go na przełomie lipca i sierpnia. Na pow. około 250 metrów użyliśmy prawie 10 kilo trawy wembley graminexu. Trawka pięknie wzeszła, zachwycała nas soczystą zielenią, ale oczywiście do czasu... Ostatnio zaczęła dziwnie żółknąć tworząc suche placki, w innych miejscach z kolei wciąż jest piękna. Dodam, że około 2 tyg. temu trawnik był dożywiony nawozem jesiennym bodajże firmy pokon (?). I moje pytanie jest takie, czym to może być spowodowane? Czy jest to wynik naszych błędów w pielęgnacji? Koszenie podlewanie itd? Czy też jest to jakaś tajemnicza choroba? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki. Dodaję zdjęcia z komórki. Dwa ostatnie przedstawiają młodziutką dwutygodniową trawkę z tej samej mieszanki nasion dla porównania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”