Ogórek kolczasty - kiwano

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bogdan Sz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 313
Od: 25 wrz 2008, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Ogórek Kiwano

Post »

Posiałem z ciekawości, smaczny ;:8 kolczasty ;:111 ,ma ktoś doświadczenie z tym ogórkiem? Obrazek
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja też posiałam na wiosnę i bardzo słabo rosło to moje kiwano. Teraz wzięło się za siebie i rośnie jak szalone ale zawiązków jeszcze nie widać. Napisz po jakim czasie u Ciebie od zakwitnięcia zawiązały się owoce.
Pozdrawiam!
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Uprawiałem w namiocie.Wytwarza ogromną ilość zielska,owoców niewiele.
Dużą ilość zaczyna zawiązywać,kiedy już jest za późno,aby dorosły.Można
jeść owoce jak ogórki,niedojrzałe,albo dojrzałe,czerwono pomarańczowe,
wybierajac miąższ łyżeczką.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

A mimo wspanialych opisów smaku- jest także i pod tym względem jak dojrzały ogórek, żółty kanar. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ght=kiwano
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Bogdan Sz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 313
Od: 25 wrz 2008, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Ogorek

Post »

Witaj Magda,ja siałem w kwietniu w doniczkach w szklarni[malutkiej] do gruntu wsadziłem pod koniec maja,tak jak pisze adamol zielska wytważa chyba ze trzy razy tyle co nasz ogorek,zawiązywać zaczoł dopiero w lipcu,zawiązków jest od groma i trochę ale chyba nie urosną,wydaje mi się że ten rok był i jest wyjątkowo zimny d;a tego ogórka Mnie ciekawi czy można z niego robić jakieś przetwory i jak,w reklamie wyczytałem że można przechowywać go przez 6 miesięcy,tyle wiem na ten temat pozdrawiam Bogdan :D
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Mi z 7 sadzonek przetrwała tylko jedna pod folią, te w gruncie padły w wyniku zalania. Zielska tam mnóstwo, jakieś przypadkowe kwiaty też ale zawiązków nie widać. W przyszłym roku chyba sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

U mnie kupa zielska a kwiatów zero... w przyszłym roku odpuszczam definitywnie.
Awatar użytkownika
marcel18_1988
50p
50p
Posty: 62
Od: 21 mar 2009, o 23:28
Lokalizacja: okolice warszawy

Post »

Witam
u mnie kiwano wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

siane były z nasion z owocu :) bardzo smaczne i ogromna ilość pestek :)
nasiona kupione wzeszły bardzo słabo i przetrwały tylko 3 sadzonki... brak na nich jakichkolwiek owoców....
pozdrawiam
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Jak tam wasze kiwano? U mnie z 7 sadzonek przetrwała 1 i całe szczęście, że reszta padła. Kupa zielska, niewiele owoców. A smak? Jak dla mnie raczej bez smaku. Ja tam nie czułam ani banana ani kiwi (opis na opakowaniu tak podawał). W przyszłym roku rezygnuję. Jak to trafnie określił mój mąż: wykiwano nas. Porozdzielałam po rodzinie i znajomych, ale nie trafił się nikt komu by to smakowało.
Awatar użytkownika
marcel18_1988
50p
50p
Posty: 62
Od: 21 mar 2009, o 23:28
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

mila1003 pisze:Jak tam wasze kiwano? U mnie z 7 sadzonek przetrwała 1 i całe szczęście, że reszta padła. Kupa zielska, niewiele owoców. A smak? Jak dla mnie raczej bez smaku. Ja tam nie czułam ani banana ani kiwi (opis na opakowaniu tak podawał). W przyszłym roku rezygnuję. Jak to trafnie określił mój mąż: wykiwano nas. Porozdzielałam po rodzinie i znajomych, ale nie trafił się nikt komu by to smakowało.
Z nasion kupnych wyszły u mnie strasznie słabe sadzonki i większość padła, a sam siałem z nasion z owocu bardzo dużego kupnego, owoc trochę przypominał smak kiwi, ale bardzo ciekawe i nawet smaczny był :) i właśnie z tych nasion z owocu miałem lepsze sadzonki, zielska jest dużo to prawda ale fajnie obrosło mi ścianę w szklarni :) Owoce mam podobne do tego w Twoim wątku, jednak moje nadal stoją jako ozdoba i się dojrzewa :) Owoce te nawet 6miesięcy mogą stać, oby tylko ich nie skaleczyć :) a relacje zdam jak zjem kiwano jakie wyszło to moje :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Czy możecie już zdać relacje ze smaku waszych ogórków afrykańskich ? Jestem ciekawa, bo i na mnie trafiło..zakupiłam opakowanie kiwano z firmy Legutko (3zł). Jeszcze nie wiem ile tam nasionek, bo nie otwierałam opakowania, ale pod palcami wyczuwam jakieś 5 szt.
Chciałam popróbować takiego dziwnego owoco-warzywa. Z tego co już wyczytałam, to nie jest powalająca roślina, ale jak u was ze smakiem ????? warto sadzić ??????
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

ja już nie sadzę, kupa zielska smak mdły, i gdyby nie fakt że był w tunelu to nie dojrzałby ani jeden owoc
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

No i masz babo problem :? A na opakowaniu tak pięknie wygląda . To może sobie zostawię opakowanie do podziwiania i zaoszczędzę czasu i pracy jak owoc w smaku ....taki nieatrakcyjny :cry:
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”