Baryczkowe Doniczkowce

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Aha to te cebulkowe :-) to w przyszlym roku muszę się skusić :-)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
Kasia.N
1000p
1000p
Posty: 1214
Od: 10 cze 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Post »

Pokazujesz nam piękne rośliny! Bluszcz jest cudny :) Fiołkowe przedszkole b. sympatyczne, ależ będzie kolorowo :)
Ale begonie macie po prostu przepiękne! Zwisające są cudne, ja na razie dorobiłam się jednej ;) Kolory przepiękne. Natomiast ta pelargonia wielokwiatowa powaliła mnie na kolana ;:97 I ten kolor .... Cudna!

Kot przesłodki :) I ja osobiście dziękuję za zdjęcie Pazia królowej - jak ja dawno go nie widziałam :(
Pozdrawiam, Kasia
Moje domowe
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Asiu -przekażę Mamie Twoje pochwały. Begonie są wieloletnie, tylko trzeba je umieć przechować. My zawsze pozwalamy im się zasuszyć późną jesienią, obcinamy suche łodygi i wynosimy do suchej piwnicy, często obsypując trocinami lub piaskiem. Wiosną mama je zaczyna lekko podlewać, a one wyrastają. Niestety nie wszystkie przeżywają zimę, dlatego dokupujemy co roku nowe rośliny.
Magdo- na wiosnę kup ze dwie begońki na korytko i masz takie jak my :) Marzenia czasem tak łatwo jest spełnić! Imię kota to robota mojego brata, jest w tym naprawdę dobry.
Andziu- a ja ozdobnej z liście nie mam wcale. Za to mam wiele kwitnących, bo oprócz tych z fotek, są u nas jeszcze miniaturki i rabatowe pełne, podobne do mojej czerwonej lecz w wielu innych kolorkach. Kotka nie taka słodziutka jak wygląda, bo jest to prawdziwy wiejski kot zagryzający ptaszki i myszy na naszej, o zgrozo!, wycieraczce!
Kasiu- dziękuję. Paź królowej, był u nas w tym roku pierwszy raz, dlatego szybko go sfotografowałam. Mam też mnóstwo fotek innych motyli np. rusałki pawie oczko, r. pokrzywnika. r. admirała i dostojki.

Moja duma, Epiphyllum, kwitło na wiosnę. Pierwszy raz miało aż 17 pąków.
Obrazek

Echinopsis kwitło po raz pierwszy, fotka sprzed dwóch tygodni. Niestety nie było mi dane podziwiać go osobiście.
Obrazek

Lobiwia pierwsze moje kwiaty u niej, Fotki autorstwa mojej Mamy.
Obrazek

Tutaj Mamina duma- paprotka, jest tak wielka, że zajmuje pół pokoju.
Obrazek

I amarylisy, również należące do Mamy, uwielbia je,posiada wiele cebul, które co rok zakwitają coraz piękniej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:shock: Spadłam z wrażenia i zębami sobie usta przyciełam :shock: .
Kamilo begonie mam ale okazało się że pani w sklepie jest nie zorientowana co sprzedaje i zamiast pełnych ( takie jak twoje ) mam zwykłe :? , nie mówię nic o kolorach bo też się nie zgadzają :twisted: .
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Kamilo moje kociaki też zagryzają ale najbardziej to myszy, nornice i krety i przynoszą mi pod drzwi żeby tylko się pochwalić co to one upolowały :wink: Jaka ta paprotka gęsta i duża :shock: Chylę czoła bo Ty razem z mamą macie przepiękne kwiaty godne pozazdroszczenia :lol::lol::lol:
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Madziu- przepraszam, nie chciałabym u forumowiczów wywołać uszczerbki na zdrowiu. To niestety nie wszystkie nasze rośliny. Kurcze, boje się co będzie dalej...

A begonie najczęściej kupujemy z pąkami, wtedy wiadomo jakie powinny być. Mamy takie szczęście, że mó wujek prowadzi sprzedaż roślin z własnej szklarni, możemy więc kupować z pierwszej ręki, a czasem dostajemy takie niesprzedane niedobitki, które oczywiście moja Mama wyprowadza na piękne okazy :)

Aniu- niestety nie wszystkie są takie piękne, ale owszem lubimy je i dbamy o nie jak najlepiej. Jak widać miłość do roślin wyssałam z mlekiem Matki, do tego Tato jest z mgr inż. rolnictwa, więc inną drogą pójść po prostu nie mogłam.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Baryczka pisze: A begonie najczęściej kupujemy z pąkami, wtedy wiadomo jakie powinny być. Mamy takie szczęście, że mó wujek prowadzi sprzedaż roślin z własnej szklarni, możemy więc kupować z pierwszej ręki, a czasem dostajemy takie niesprzedane niedobitki, które oczywiście moja Mama wyprowadza na piękne okazy :)
No to zazdroszczę że możecie sobie takie z pierwszej ręki sprawić :P .
Przyznam że dla mnie cena za kwitnącą begonię ( ok 25-40 zł ) jest zabójcza, dlatego tylko sobie na nie w ogrodniczym patrzę :roll: . Cebulka natomiast kosztuje ok 3 zł :? , różnica znacząca ale też można tak jak ja kupić kota w worku :evil: .
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Post »

Ślicznie tu u Ciebie :roll:
Czekam na kolejne zdjęcia :)
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
Awatar użytkownika
Kasia.N
1000p
1000p
Posty: 1214
Od: 10 cze 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Post »

Epiphyllum pięknie kwitło :) Kwiat Echinopsisa cudny. Mój w tym roku nie rozwinął się do końca :( Oziębiło się nagle, deszcze padały całymi dniami i być może to było przyczyną. Lobiwia kwitnie równie pięknie.
Paproć Mamy robi wrażenie :shock: Amarylisy również, śliczne kolorki mają :)
Pozdrawiam, Kasia
Moje domowe
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Madziu- u nas na prowincji mamy o wiele niższe ceny. Begonie kwitnące, choć nie wielkie kupujemy do 6zł, a te mała miniaturki, Mama na nie mówi "lodziki", bo są takie słodkie kosztują 1-2zł. Oczywiście z pąkami lub kwitnące.
Ogrodniczko- dziś limit się wyczerpał, ale obiecuję dorzucić coś więcej za kilka dni.
Kasiu- jeszcze raz dziękuję! Mój echino trafił w pogodę, lobiwka również, więc przy dużej ilości słonka pięknie zakwitły. Niestety w czerwcu, gdy było tak deszczowo nie otwarły pąków gymnokalicjum, notokaktus i frithia. A tak na nie czekałam...


Oto jeden z moich storczyków, Phalaenopsis hybryda. Kupiony przekwitnięty z przeceny za piątaka, wiosną wypuścił dwa pędy, a dziś wygląda tak:
Obrazek


Więcej moich orchidei tutaj
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:shock: To jak za darmo te begonie :shock: :( .
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Kolczaki niesamowicie cudowne - oczywiście :D

Paprotka i storczyk bardzo mi się podobają - paproć, bo jest bardzo okazała a storczyk ze względu na niedługą nóżkę. W ogóle bardzo podobają mi się kwiaty stroczyka, ale gdy kwiat jest blisko zielonego podoba mi się jeszcze bardziej :)
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Kamilo ja Ci powiem że M zaraziłam roślinkami i co mi się nie podoba albo zmarnuje to On zabiera i próbuje odratować i takim sposobem ma już dwie roślinki :wink:
A storczyk ile ma kwiatów :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”