Działka na Kaszubach - amba 19 cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Dziewczyny! No faktycznie się naprawiło samo :shock:
Wczoraj wyłączyłam kompa po napisaniu tego nieszczęsnego posta i poszłam spać ;:41
A dzisiaj po włączeniu - jak ręką odjął :shock:
Grażynko - Pani od mleka i jajek nazywa się Urbanowicz, jak chcesz to poszukam telefonu do niej. Mnie ten weekend nie będzie. Przyjeżdża córka z wnuczkami - ;:26
gorzta76 - Witaj na Kaszubach :lol: Dzięki za wizytę i życzliwą podpowiedź - ale samo się naprawiło ;:111 ku mojemu zdziwieniu.
Ewo i Halinko dzięki za pochwały mojego mieczyka. A klawiatura naprawiła się sama zupełnie tak jak pisałyście. Ale się strachu najadłam. W ubiegłą sobotę zepsuł mi się aparat fot. i wystraszyłam się że i komp pada. Już myślałam, że jakaś czarna seria awarii mnie nawiedziła i zastanawiałam się co się zepsuje w następnej kolejności.

A z przyjemniejszych informacji - to przyszła dzisiaj paczka z roślinkami z allegro. Na razie mam tylko awizo - ale zaraz rano lecę na pocztę, żeby się biedactwa nie męczyły w tym pudle. Strasznie jestem ciekawa jakie duże to będą sadzonki i w jakiej kondycji dotarły. Zamówione są trzy liliowce i trzy irysy :lol:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

MARYSIU znowu szalejesz z zakupami . U nas na razie w sklepach jeszcze nic nie ma dopiero po 15 . Ciekawe co za "rarytasy" tam będą . Jakos do zakupów w necie nie umiem się przestawić .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Ja wiele nie poszalałam z zakupami,ale 16 cebulek tulipanów kupiłam po 0,80 ;:113
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Marysiu-radziłam bo mnie samej się tak kilka razy już zrobiło.Przy okazji zakupu owoców na placu byłam w budce ogrodniczej i mam goryczkę alpejską.Poza tym 8 cebulek tulipanów pewnie je znasz: Carneval de Nicea,Black Hero i Queen of Night i jeszcze jedna której nazwy nie zapisałam.Kiedy i jak głęboko wkopać?Goryczka nie wkopana, bo pojawili się panowie od remontu elewacji(tylnej czyli podwórkowej i bocznej czyli od ogrodu).
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Ewo tulipany zawsze sadzę od końca września do końca października. Głębokość sadzenia to 2xwysokość cebulki.
Jeśli masz lekką i luźną glebę to możesz posadzić nieco głębiej. Jeśli gleba jest ciężka i zwięzła to nieco płyciej.
Halinko a gdzie takie tanie cebulki można kupić :shock:
Jadziu ja z kolei po sklepach nie mam kiedy buszować. Późno kończę pracę i wracam zmęczona w tygodniu, w weekendy wyjeżdżam na działkę - a internet wieczorami na wyciągnięcie reki i kolorowe zdjęcia kuszą :lol: No i jak tu się nie skusić :lol:
Obrazek Jeżówka
ObrazekPrzypołudniki
ObrazekMoja druga parafia(i druga diecezja) - Kościół w Garczynie
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Ambo-bardzo dziękuję, czyli jeszcze jest czas i można cebule gromadzić.U nas były w cenie około 1zł do 2.50,dlatego kupiłam.Jeśli chcesz jakieś konkretne to mogę poszukać,pretekstem jest wyjście po owoce, naprawdę tam są świeże i lepsze niż w sklepie.
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Mario ja kupiłam cebulki tulipanów w hurtowni ogrodniczej,tam gdzie kupuje ziemię i jakieś nawozy,biohumusy i przypadkiem dzisiaj na cebulki wpadłam ,no i jak tu nie kupić,jak były kolory i gatunki inne niż mam,a to dopiero początek sezonu cebulowego,gdzie ja to posadzę,skoro w piwnicy jest już tyle wykopanych z ogrodu :roll: :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

No właśnie gdzie to wsadzić :lol:
Ja chyba w tym roku posadzę tylko te które wykopałam z własnych grządek......
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Podczytałam na forum,że dobrze jest między hosty posadzić,bo one późno wychodzą,więc gdy tulipanów będzie koniec kwitnięcia ,to nie będzie pustych miejsc,gdy hosty zaczną je wypełniać i jeszcze przy iglakach posadzę,a mam ich bardzo dużo :wink: :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Halinko ja też czytałam o sadzeniu tulipanów między hostami.
Ja mam jednak opory,aby tak zrobić,przerażają mnie sterczące "badyle" po przekwitniętych tulipanach między hostami.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Anuś to je obciacham,trochę i już nie będą sterczały,spróbuję ,może nie będzie tak źle :roll: :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Ja miałam w tym roku kilka tulipanów między hostami. Obcięłam łodygi po przekwitnięciu a liście po prostu przecierpiałam - to tylko do czerwca :lol:
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Odebrałam przesyłkę z allegro.
Jak na razie - to jestem zadowolona. Sadzonki są dość duże i całkiem rześkie jak na pięć dni spędzonych w pudle ;:112

Teraz muszę je tymczasowo umieścić w donicach, bo na działkę jadę za tydzień a może nawet za dwa tygodnie

Obrazek Kot Fidel przeprowadza kontrolę jakości przesyłki
Obrazek Iryski
Obrazek liliowce - trzy zamówione a czwarty pakiecik to dwie sadzonki NN dołączone gratis :lol: :lol: :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”