Makrofotografia - cz.2

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

:-) piękny pasikonik i osa :-) a trzmiel mi się szczególnie spodobał, bo uwielbiam te owady, a on jeszcze do tego oblepiony pyłkiem.. ;)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Robisz wrażenie na nas wszystkich swoimi fotkami . Bardzo fajnie , że umieszczasz je... Niesamowite powiększenie Krzysiek .
Świetnie ustawiona głębia ostrości. Ciekawe jaką dałeś przysłonę dla tych 2 "robaczków" ? :wink: :D
Miłego dnia!
Admin.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Próbowałem trochę z makro...Zobaczcie sami:
Nagietek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kattin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 maja 2009, o 16:18

Post »

Co niektórzy np.KaeR świetnie potrafią obsługiwać program Adobe Photoshop.Dzięki obróbce graficznej możemy poprawić jakość naszych zdjęć, bez kupowania drogich obiektywów :D :wink:
Przykład wyostrzenia
http://img2.vpx.pl/up/20090811/wyostrzanie.jpg
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Kattin, to nie jest kwestia tylko samego wyostrzania. Bardzo ciężko wszystko zgrać, by tego typu fotki dobrze wyszły. Mimo iż mam dobry sprzęt i znam nieźle Photoshopa a już dokładnie Lightrooma 2,4 przyznam , że nie jest mi łatwo osiągnąć nawet zbliżone efekty... :wink:


Potrzebne do tej zabawy najlepiej mocne światło by uzyskać i krótki czas i możliwie dużą GO. Przy przysłonach średnich 6,7 -8,0 jest czasami milimetr głębi ostr. z pierścieniami ext tube.
Dlatego podziwiam szczególnie zdjęcia Kaera, Barakudy , bardzo podobają mi się , mam prawo wpadać w zachwyt i robię to jak widać .. :D :D


Tu jest jedno ze zdjęć , które wykonałem z pierścieniem i "lubię je" :D (...zamieszczam w zmniejszonej rozdzielczość by ułatwić Państwu wyświetlanie.)

Obrazek
Miłego dnia!
Admin.
rgb35
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 65
Od: 15 lip 2007, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z gór świętokrzyskich - wschodni kraniec ?/\?
Kontakt:

Post »

Administrator pisze:Robisz wrażenie na nas wszystkich swoimi fotkami . Bardzo fajnie , że umieszczasz je... Niesamowite powiększenie Krzysiek .
Świetnie ustawiona głębia ostrości. Ciekawe jaką dałeś przysłonę dla tych 2 "robaczków" ? :wink: :D
Może ja odpowiem na pytanie Admina, otóż dla tych 2 "robaczków" wartość przysłony wynosi 5,6 :) /chyba mam rację, Krzysztofie, prawda?/ ;)
Podzielam opinię wszystkich, którzy piszą, że fotki Krzysztofa "KaeR" są najlepsze w tym wątku, Barakuda również robi niezłe makrofotki, ale i nasz szanowny Admin także pokazał coś pięknego, szkoda tylko, że tak mało... :cry:
Adminku, poprosimy więcej... :!: :D
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Administrator pisze:Kattin, to nie jest kwestia tylko samego wyostrzania. Bardzo ciężko wszystko zgrać, by tego typu fotki dobrze wyszły. Mimo iż mam dobry sprzęt i znam nieźle Photoshopa a już dokładnie Lightrooma 2,4 przyznam , że nie jest mi łatwo osiągnąć nawet zbliżone efekty... :wink:


Tu jest jedno ze zdjęć , które wykonałem z pierścieniem i "lubię je" :D (...zamieszczam w zmniejszonej rozdzielczość by ułatwić Państwu wyświetlanie.)

Obrazek
Adminie masz racje ,ale racja też jest u Kattin . KaeR świetnie sobie radzi w obsłudze programu Adobe Photoshop.:D Chciałabym aby aparat FZ8 robił takie fotki bez pomocy fotoszopa.
A oto przykład.Jest różnica?niewielka ale jest . Obrazek
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Barakudo pięknie :D
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Tak jest ! Właśnie o to chodzi. By nasze pasje sprawiały nam radość... bo czemuż, to co lubimy tak robić, nazywamy swoimi pasjami..... ?
Jeszcze jedno "na dobranoc" :D


Obrazek


.
Miłego dnia!
Admin.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Troszkę dziś próbowałem z makro ale mi coś nie wyszło :roll: Zobaczcie:
Obrazek

Obrazek
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hym, lepiej udają mi się takie zwykłe fotki...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Ja sobie odpoczywam a tutaj zrobił się wątek dyskusyjny.
Na początek dziękuję wszystkim, za dobre słowo to nagroda za ciężką pracę ;:180

Tych którzy uważają, że bardzo dobry (drogi) sprzęt to gwarancja udanych zdjęć zapewniam, że bardzo się mylą.
Nawet najlepszy aparat z najdroższym obiektywem sam nie zrobi zdjęcia a fotograf jedynie ma dużą szansę na
poprawne technicznie zajęcie, a to tylko jeden z warunków zdjęcia które się podoba większości.

Co do programów do obróbki zdjęć to barakuda ma 100% racji, złego zdjęcia nie naprawi się żadnym programem.

Teraz przepraszam panie, ale niektórym nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki nie pomogą poprawić urody,
te piękne potrzebują niewiele zabiegów żeby być jeszcze piękniejsze.
I ciekawostka najładniejszy makijaż to taki którego prawie nie widać. ;:105

Dokładnie tak samo jest ze zdjęciami, te najładniejsze przeważnie mają tylko kosmetyczne poprawki, np. poprawiony kadr.

Adminie, rozumiem dlaczego pytasz o wartość przesłony, dla mnie to również najważniejszy parametr.
Aparat mam przeważnie nastawiony na " Priorytet przesłony" i właśnie ją głównie nastawiam ręcznie.

Fotka pasikonika to:
Wartość przysłony: f/5.6
Czas migawki: 1/400
Czułość ISO: 100
Ogniskowa: 6 mm

Fotka trzmiela to:
Wartość przysłony: f/5.6
Czas migawki: 1/30
Czułość ISO: 100
Ogniskowa: 44.7 mm


Na początku napisałem, że fotografowanie a szczególnie makrofotografia to ciężka praca.
Aparat którym dziś robię zdjęcia kupiłem w październiku 2007 r. dziś na liczniku mam 120600 zdjęć.
Policzcie średnią zdjęć dziennie


Ps. Proszę nie komentować podanych przeze mnie przykładów o paniach, wiem że są wyjątki ale każdy
wyjątek tylko potwierdza regułę



Pozdrawiam, i życzę samych udanych zdjęć, Krzysztof.
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

KaeR i barakuda macie w zupełności racje .
Kto robi zdjęcia ten wie ,że tak właśnie jest.
Nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf
i nawet profesjonalni fotograficy używają programów
do poprawek .Kiepskie zdjęcia idą po prostu do kosza .
KaeR mam taki sam aparat jak Ty.
Nie jest to żadna rewelacja ale ja jestem zadowolona
+fotoszop i lustrzanki nie trzeba :wink:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”