Mój ogród - kamilneo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Mój ogród - kamilneo

Post »

Dodaję zdjęcia mojego ogrodu. Co prawda nie posiadam jeszcze aparatu cyfrowego, ale zakup lepszej komórki pozwolił mi na uzyskanie zdjęć przyzwoitej jakości.
Jeszcze tego nie wyjaśniałem na forum, ale w gruncie rzeczy mam dwa ogrody. Jeden jest w mieście - Świdniku (tutaj mieszkam :)). Drugi jest na wsi w gospodarstwie po dziadkach. Ogród w mieście ma to do siebie, że jest skutecznie i długookresowo podniszczany przez mojego psa :evil: , ale mam do niego dostęp na co dzień. Z kolei ogródek na wsi widuję rzadziej, ale nic mu nie zagraża :).
W albumie na Fotosiku przedstawiam zdjęcia ze wsi - jak już wspomniałem przepraszam za jakość zdjęć z komórki oraz za pewne zaniedbanie ogródka wynikające z jak na razie małej ilości czasu spędzanej na wsi.
http://kamilneo.fotosik.pl/albumy/222605.html
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Jestem pierwsza,bo miałam blisko.Masz piękne kwiaty tylko szkoda,że nie opisujesz.Co to jest na drugim i szóstym zdjęciu?
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

A ja druga, bo trochę dalej :lol: To ze zdjęcia nr 6 pamiętam z dzieciństwa :P
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Kamilu, przejrzałam Twój album dwa razy - możesz mi wskazać, w którym miejscu jest on zaniedbany? Za licho nie mogę znależć :lol:
Co do 6 zdjęcia, też się przy nim zatrzymałam na dłużej. To nie jest czasem jakaś odmiana floksa? Kolor jest intrygujący.
A tak ogólnie wszyscy, którzy mają w swojej kolekcji malwy poza kolejką są wpisywani na listę moich ulubionych. Kocham te kwiaty, ale bez wzajemności. Choć tu mogę popatrzeć, jakie są piękne...
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Post »

Nie wszystkie kwiaty mogę opisać, ponieważ sam nie znam dokładnie ich nazw - jestem raczej początkującym ogrodnikiem :wink: . Ogród tutaj starałem się uchwycić tak, żeby nie było widać zaniedbań :D . Trawa miejscami jest tak wysoka, że bardziej przypomina dżunglę niż ogród - dlatego muszę w końcu nabyć kosę spalinową. Niedługo postaram się dodać więcej zdjęć. Ponadto planuję rozbudowę skalniaka (na zdjęciach to ten z kwitnącą funkią). Malw tak się składa, że mam dużo i to w różnych kolorach, u mnie na wsi rozrastają się bardzo.
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ale masz dorodne pomidory Kamilu :shock:
a różą na tle ziolego muru jest ekstra no i te malwy,różne malwy... :D
Piękne są .....
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Post »

Pomidory ze zdjęć to Rumba Ożarowska - rozsada mojej produkcji :wink: . Nie wiem dlaczego zdjęcia z nimi wyszły takie rozmazane. Poza tym mam jeszcze Bawole Serca, ale na razie są mniejsze.
Róża to odmiana pnąca kupiona w tym roku w Kauflandzie, właśnie muszę rozejrzeć się za czymś po czym mogłaby się wspinać, nie wiem jak nazywa się konkretnie ta odmiana.
Malwami mogę się dzielić :D, bo mam całą gamę kolorów i chętnie u mnie rosną.
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kamilu witaj !

Ogród z takim klimatem, bardzo lubię. Malwy są tak charakterystyczne dla polskich
ogrodów , że grzechem byłoby nie mieć ich na wsi. Są piękne, dostojne. Lubię na nie
patrzeć i marzę :P o ponownym zrobieniu kątka w swoim ogródku .
Już kiedyś miałam prawie czarną - wyginęła :( -u mnie a rosła .....sama przez 5 lat.
Pełna radocha w oczach ;:108 .

Gratuluję zdjęć, powiem...że masz dobrą ocenę kadru ;:95 .
Nie jestem profesjonalistą aby oceniać , ale ciut artyzmu dostrzegam :oops: .
Pomidorki --- przepięknie uchwycone z lekką mgiełką..... o jakości samych pomidorków nie mówię , lilie piękne pokazane.

Gratuluję,
Pracy ???pewnie wiele będziesz miał , ale na siłę nie zmieniaj charakteru ogrodu.

Nie wszystkie muszą być takie ułożone, nie wszystkie wzorce będą pasowały dla wiejskiego otoczenia.Mozna wiele z tego klimatu popsuć!!!.

Ale to tylko moje zdanie , niekoniecznie trzeba je podzielać ;:95



pozdrawiam Jovanka ;:100
Grzegorz B

Post »

Witaj Kamil :D

Ogród bardzo mi się podoba. Naprawdę czuć wiejski klimat. Wiem coś o tym bo jak na razie jeszcze mieszkam na wsi, więc mam rozeznanie.
Masz i skalniaczek i warzywka i kwiaty i do tego jak różnorode. Oczywiście nie mogło obyć się bez malw. Nieodłączny element wiejskich ogrodów. Tylko zastanawiam się dlaczego takiego nie ma u mnie. Jednak wkrótce się to zmieni. Poza tym ta rozrośnięta funkia, lilie, pozostałe kwiaty których nie znam i drzewa. Naprawdę podziwiać. Miejsce wymarzone na letni wypoczynek. Gratuluję ;:63 ;:63 ;:63 i czekam na kolejne fotki.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Właśnie odkryłam Twój wiejski ogródek :D Zgadzam się z przedmówcami, nie wygląda na zaniedbany, wprost przeciwnie. Wydaje mi się, ze masz tam jeszcze sporo miejsca do wykorzystania. Ciekawa jestem, jak będziesz je zagospodarowywał. Sądząć po tym, co juz jest, zapowiada się bardzo obiecująco ;)
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Witaj Kamilu :D
Odnalazłam Twój ogród .Pospacerowalam ,poooooddychałam świeżym powietrzem .Jest u Ciebie cuuudowna atmosfera. Czekam na kolejne zdjęcia.
Nastepnym razem zabiorę koc pod te drzewka :wink: :D
Jeśli pozwolisz.
Pozdrawiam
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Post »

Właśnie ogródek na tle niektórych wyglądał mi na zaniedbany z powodu wiejskiego klimatu. Postaram się dodać zdjęcia z miasta - tam uszkodzenia powoduje Forrest (piesek Husky).
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mój ogród - kamilneo

Post »

te malwy jak malowane, piękne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”