Zupa na śniadanie

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Zupa na śniadanie

Post »

Posypało w nocy śniegiem czyli śniadanko na ciepło ryż na mleku z dodatkiem cynamonu.
Beata
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zupa na śniadanie

Post »

:wit

Rzadko jadam zupy na śniadanie, jeśli już to owsianka i tylko na wodzie. Mleko używam najczęściej roślinne- np ryżowe lub kokosowe- do kawy. Lubię do owsianki dodatek jabłka, suszonych śliwek lub mojego dżemu- z dyni, cukinii, musu jabłkowego, orzechów.
Moja mama robiła pyszne zacierki i jeśli już miałabym jeść coś na mleku, to właśnie takie, posolone zacierki. :)
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Zupa na śniadanie

Post »

Shire pisze::wit

Moja mama robiła pyszne zacierki i jeśli już miałabym jeść coś na mleku, to właśnie takie, posolone zacierki. :)
U mnie też były zacierki.Kiedyś próbowałam zrobić ale mi nie wyszły.Też wspominam te od Mamy.Takich smaków chyba dziś się już nie uzyska bo to i mleko inne i mąka nie ta....

A ja jadam najczęściej owsiankę na wodzie z dodatkami przeróżnymi ; owocami , orzechami , co jest pod ręką.
Ale jak zostanie z poprzedniego dnia przysłowiowa łyżka klusek , kaszy czy ryżu to spokojnie z gorącym mlekiem zjadam.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Zupa na śniadanie

Post »

Też próbowałam owsiankę na wodzie z przeróżnymi dodatkami. Ale za każdym razem bolał mnie przez kilka godzin po niej brzuch i już myślałam, że jestem na owies uczulona, aż do momentu jak dokładnie to samo zrobiłam na mleku i okazuje się że na mleku wszystko OK. Nie boli mnie żołądek, czyżby mleko w jakiś sposób wiązało coś co płatki owsiane wydzielają?
Lubię rano zjeść zupę mleczną z ryżem albo płatkami czy kaszkę na mleku, do obiadu spokojnie trzyma i nie czuję się głodna.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Zupa na śniadanie

Post »

Po prostu lubisz mleko i Twój żołądek wkurzyła zmiana diety ;:306
Pozdrawiam Eugenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”