Wysoki cholesterol

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
palat
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 24 cze 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Ludzie, co Wy za farmazony wypisujecie??? Bo na Yuotubie pan znachor z wykształceniem technicznym wam zrobił pranie mózgu? Jeszcze Was ktoś posłucha i zacznie tak postępować...jaki prezes World Heart Federation? Może od razu Intergalactic Heart Federation???
adziosz12
50p
50p
Posty: 51
Od: 20 lut 2012, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Wysoki cholesterol

Post »

Dla mnie dzisiaj lekarz przypisał EZEN twierdzi ze to nie jest statyna.Nigdzie nie mogę znależć opinii pacjentów tylko opisy aptekarskie,może ktoś coś wie?
Pozdrawiam Adrian
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wysoki cholesterol

Post »

Co drugi Polak ma zbyt wysoki poziom cholesterolu.
Dla wielu zamiast brania leków wystarczy zmiana diety i zwiększenie aktywności fizycznej.
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... erolu.html
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Wysoki cholesterol

Post »

Jak by co drugi Polak przestał bez przerwy myśleć o cholesterolu jak o epidemii cholery, to od razu by się co niektórym zdrowie poprawiło. Jeszcze sto lat temu nikt o tym cholesterolu nie słyszał i ludzie żyli zdrowsi i szczęśliwsi.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Wysoki cholesterol

Post »

A jeszcze wcześniej nikt nie słyszał o grawitacji. Nie było i był spokój...
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wysoki cholesterol

Post »

toldi pisze:Jak by co drugi Polak przestał bez przerwy myśleć o cholesterolu jak o epidemii cholery, to od razu by się co niektórym zdrowie poprawiło. Jeszcze sto lat temu nikt o tym cholesterolu nie słyszał i ludzie żyli zdrowsi i szczęśliwsi.
W pełni się z Tobą zgadzam.
Informacja od lekarza, że mamy podwyższony cholesterol to sygnał, że musimy zmienić dietę, tryb życia, przestać palić, pić alkohol ...
Ja tak za przykładem kolegi zrobiłem. Otręby owsiane!
Jak byłem dzieckiem w domu gotowała śp. Babcia. Dieta była oparta na warzywach, ziemniakach, mące z pełnego przemiału. Mięso było raz w niedzielę - rosół z kury dla pięciu osób. Ryba czyli polski dorsz lub płotki w piątek. Warzywa sezonowe były w lecie i na jesieni, a zakopcowane warzywa, kiszona kapusta i ogórki w zimie.
śp. Babcia nauczyła się gotować i prowadzić dom w czteroletniej przyklasztornej szkółce dla dziewcząt.
Moich córek tego nie nauczono w szkole podstawowej i średniej. Umiała wszystko począwszy od wybrania dobrej jakości produktów w sklepie czy na targu, a skończywszy na wyleczeniu śp. Ojca z zapalenia płuc gorącym barszczem z kiszonych buraków.

O niskokaloryczną dietę zadbali najpierw Rosjanie, a potem Niemcy. Zaraz po wojnie też się nie przelewało.
Moi śp. Rodzice byli zdrowsi ode mnie i dożyli bardzo późnej starości. śp. Mama żyła ponad 90 lat, a śp. Tata prawie 90 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”