Wysoki cholesterol

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
jjdj

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Wysokiego cholesterolu tylko pogratulować i pozazdrościć. Rak ma wtedy marne szanse i firmy farmaceutyczne tracą klienta, o ile klient jest rozsądny i nie wierzy w bajki szerzone o cholesterolu obecnie, właśnie przez owe koncerny.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Jdj,
A kto to klient ? Lekarz czy pacjent ?
Wygląda że każdy lekarz to niezły klient.Spotkalam tylko jednego lekarza nie zapisującego leków na cholesterol.Jest nim alergolog mojej córki .Wyśmial problem.
Wszyscy pozostali rodzinni czy kardiolodzy nie wypuszczą bez recepty na lek antycholesterolowy.Straszą zawałem nieuchronnym.Nielatwo ?kontestować? problem.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
jjdj

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Klient to pacjent. Lekarz to przedstawiciel handlowy.
Ten, który wyjaśnił, że cholesterol ma dobroczynny wpływ na zdrowie został uciszony.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Sprawa leków na cholesterol dotyczy mnie również. Ja jednak nie stresuję się nią zbytnio. Lekarz wypisuje receptę, na której zawsze figuruje lek na cholesterol. Ja idę z receptą do apteki i zaznaczam, że proszę wszystko, oprócz tego właśnie leku.
Moja lekarz rodzinny była do tego stopnia bezczelna, że rozpoczęła mi wypisywanie leków na cholesterol bez jakichkolwiek badań w tym kierunku.
jjdj

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Im więcej recept wypisze, tym bardziej egzotyczne wakacje koncern lekarzowi wykupi.
Kiedyś był u mnie lekarz co na grypę zamiast leków kazał zioła pić, bo jak stwierdził, te leki są g... warte i tylko szkodzą.
Ale są lekarze z powołania i lekarze dla pieniędzy.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Pacjent wyleczony to pacjent stracony !
Trzeba tak leczyć,żeby leczyć, leczyć i leczyć ( a pacjent niech płaci !)
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Do lekarza należy chodzić po zwolnienia lekarskie, a leczyć należy się samemu. Nadciśnienie, cholesterol, trójglicerydy, otyłość można wyleczyć dietą, przeziębienie, grypę należy wyleżeć pod pierzyną - .obecnie odchodzi się od zbijania gorączki.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Wysoki ponad normę poziom cholesterolu może mieć różne przyczyny.
Najczęściej jest to niezdrowy tryb życia, czyli niewłaściwa dieta (zbyt kaloryczne posiłki, za dużo tłuszczy i za dużo węglowodanów) połączona z brakiem ruchu i innymi nałogami dodatkowo obciążającymi pracę serca i wątroby, czyli palenie i nadużywanie alkoholu. Im organizm starszy, tym bardziej czynniki te będą przekładały sie na nieprawidłowości w profilu tłuszczowym krwi. I nie ma co się łudzić, że pomogą nam wtedy leki albo samo picie ziółek czy przyjmowanie suplementów. Trzeba się wziąć za siebie i zacząć dbać, o to co ląduje na naszym talerzu, w jakich ilościach, no i ruszać się. Aktywność fizyczna jest niezbędnym warunkiem profilaktyki antycholesterolowej jeśli cierpimy na nadwagę. A zioła stosujemy jako terapię wspomagającą, a nie jako substytut braku ruchu i niewłaściwej diety.
Inaczej sprawa wygląda, jeśli wysoki poziom cholesterolu wynika z innego schorzenia. Są ludzie, którzy odżywiają się racjonalnie, są aktywni fizycznie, a pomimo to, nadal cierpią na wysoki poziom cholesterolu. Wtedy należy sięgnąć po leki. Problem polega na tym, że w takich przypadkach zamiast zacząć od zdiagnozowania przyczyny podwyższonego cholesterolu i zastosowania terapii leczącej dolegliwość, która leży u podstaw hipercholesterolemii, lekarze bardzo często idą na łatwiznę i przypisują od razu lek na obniżenie cholesterolu. Jest to leczenie objawów, a nie przyczyny. Moja rada - jeśli macie wysoki cholesterol, wymuście na swoim lekarzu zdiagnozowanie jego przyczyny. Niech skieruje was na dalsze badania, a jeśli zajdzie taka potrzeba, niech skieruje was do innych specjalistów.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

dziadek22 pisze:
dziadek22 pisze: Teraz co pół roku kontroluję mój cholesterol, Oto wyniki kilku ostatnich badań cholesterolu całkowitego:
170 grudzień 2016
166 czerwiec 2016
161 grudzień 2015
185 maj 2015
161 październik 2014
Zakres referencyjny to 115-190 mg na dl.

Kilka miesięcy po wdrożeniu diety otrębowo owsianej cholesterol zaczął być pośrodku zakresu referencyjnego.
Rośnie gdy przybieram na wadze, maleje gdy zrzucam wagę.
Wyniki kolejnych badań:
159 grudzień 2017
162 czerwiec 2017
Awatar użytkownika
Gieniaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 maja 2018, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

A co myślicie o ziołach HepaVitale? Ja je piję od jakiegś czasu i mam wrażenie, że czuję się znacznie lepiej. Działają przede wszystkim dobrze na wątrobę
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Taa, tanie zioła w ładnym opakowaniu za grubą kasę? Dziękuję, postoję!

Ja kupuję ostropest plamisty (zaleciła mi moja lekarz rodzinna - nie pojedzie na egzotyczne wczasy? ;:14 ), mielę go w młynku do kawy i robię sobie kapsułki do łykania, za pomocą kapsułkarki. Wątroba docenia, portfel też!
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Gieniaa pisze:A co myślicie o ziołach HepaVitale? Ja je piję od jakiegś czasu i mam wrażenie, że czuję się znacznie lepiej. Działają przede wszystkim dobrze na wątrobę
Zioła wchodzące w skład HepaVitale kupuję oddzielnie w sklepie zielarskim zapewne taniej niż w tym ładnym opakowaniu. Stosuję je w zimie jako źródło błonnika.
Te trzy rośliny zawierają składniki, które mają zdolność do regeneracji komórek wątroby.
Aby nie trzeba było regenerować komórek wątroby nasza dieta nie powinna zawierać substancji szkodliwych dla wątroby. Zioła wchodzące w skład HepaVitale niewiele nam pomogą jeżeli codziennie przez niewłaściwą dietę będziemy zatruwać wątrobę.
Aby kontrolować stan wątroby należy raz na rok zrobić USG jamy brzusznej. Aby USG było czytelne dla radiologa przez trzy dnie przed USG należy nie spożywać produktów wzdymających, ograniczyć ilość spożywanych pokarmów, zażywać Esputicon (jest to lek krajowy, produkowany w Polsce w firmie Synteza ułatwiający usuwanie gazów z przewodu pokarmowego). Należy nim zastąpić droższy i importowany Espumisan.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

PAP opublikował poniższy artykuł:
https://zdrowie.pap.pl/byc-zdrowym/hdl- ... sze-pomaga#
Uważam że warto go uważnie przeczytać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”