Stanowisko do oprawiania karpia

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

toldi pisze:A ja nie mogę patrzeć jak przed każdymi świętami ludzie znęcają się nad karpiami, to jest barbarzyństwo aż odechciało mi się jeść.
Co konkretnie uznajesz za znęcanie się?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

onectica gdzie choćby odrobina empatii dla tych niewinnych zwierząt masowo wyławianych , transportowanych i przetrzymywanych w ciasnych niedotlenionych pojemnikach a potem często transportowanych w torbach foliowych gdzie zdychają dusząc się. Mordowane często na oczach dzieci przez sprzedawcę. Czy Wy tego nie widzicie :cry: Współczujecie roślinom a co z innymi...
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

Nie współczuję roślinom. Nie jadam mięsa i ryb. Wybiórczo piję mleko i jem nabiał. Ale i nie popadam w absolutną skrajność.

Dzieciom najpierw by należało bajki, filmy i gry komputerowe ocenzurować, a potem martwić się o to, że obcują z zabitym karpiem.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

Odnośnie cenzury bajek to się ostatnio się uśmiałam oglądając Bolka i Lolka. Wiewiórka zrzuciła Bolkowi śnieg na głowę a on za strzelbę i heja pifpaf do wiewiórki ;:306
Ale karpia też bym nie zabiła, boję się ryb :lol:
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

My kupujemy już zabite.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

Duże gazety, grubość stosu co najmniej centymetr zostały zastąpione przez nowsze rozwiązanie.
Jako że z domu zniknęły gazety i miałem ich niewiele zmieniłem sposób ochrony stołu kuchennego oraz podkład pod oprawianego karpie.
Na stół położyłem na zakładkę trzy jednokartkowe, firmowe duże kalendarze ścienne. Grube z foliowaną treścią. Papierem na stół, folią do góry. Na to poszły ręczniki papierowe, podwinięte na końcach pod kalendarze i umocowane tam spinaczami biurowymi.. Na to taki sam kalendarz. Na niego drugi. A na sam wierzch folia bąbelkowa wyrwana z bardzo dużej koperty pocztowej. Karp mieścił się na niej z dużym zapasem. Do blatu stołu nie dostała się ani jedna kropla wody, krwi, śluzu.
Na głowach ugotowałem zupę.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

A tu tylko b. ostre noże i metalowy blat - full obsługa, sprzedaż bezpośrednia https://www.youtube.com/watch?v=ehYeLbN4O08
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

Ja zostawiam karpia ze skórą. Oczyszczam ją tylko kilkakrotnie ze śluzu. Identycznie usuwam skrzela gdy z głów karpia robię zupę.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

Do poznaniaków - pierwszy raz w życiu i ostatni zresztą kupiłam filety z karpia w Selgrosie. Tak niesmacznych jak zyje jeszcze nie jadłam! Mam duże wątpliwosci, czy były to polskie karpie , jak mnie zapewniono z woj. lubulskiego. Przestrzegam przed zakupem płatów karpia w Selgrosie, bo moja wigilia była zwyczajnie niesmaczna i gdyby nie dorsz i inne potrawy pozostałby niesmak!
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

ewka36jj tyle jest gospodarstw rybackich, które prowadzą porządne hodowle..poszukaj sobie na przyszłość.
dziadek22 rybę można sparzyć wrzątkiem żeby pozbyć się śluzu i łusek, rybacy nam to powiedzieli i tak robimy, podobnie jak tu - szybciej pokazać niż wytłumaczyć https://www.youtube.com/watch?v=y3VpGXPLqF4

Mam też super patent na sprawianie całych śledzi, bez deski i brudzenie kuchni, tylko para rąk, ostry nóż i woreczek na odpady (też od rybaków), jak znajdę filmik to pokażę.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

ewka36jj pisze:Do poznaniaków - pierwszy raz w życiu i ostatni zresztą kupiłam filety z karpia w Selgrosie. Tak niesmacznych jak zyje jeszcze nie jadłam! !
Ja dzień przed konsumpcją obkładam dzwonki, czy też filety plasterkami cebuli.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

dziadek22 karpie potrafią być niejadalne, ohydne w smaku. Obkładanie cebulę czy inne zabiegi to już kwestia smaku. Najważniejsze jest
dziadek22 pisze:Ja kupuję tylko karpia hodowanego w Miliczu.
Przed odłowieniem karp jest przez kilka tygodni przetrzymywany w czystej bieżącej wodzie. Traci w niej zapach i posmak mułu. ...
Najlepiej jak w wodzie przepływowej i ryby nie są już karmione. A jeśli kupuje się całą nieżywą rybę niewiadomego pochodzenia to warto ją chociaż sparzyć przed sprawieniem, to najprostszy sposób na pozbycie się chociaż częściowo posmaku mułu. Taka ryba, żyje w mulistym środowisku, zawsze będzie miała posmaczek mułu, jak ktoś nie gustuje to nie powinien jej kupować.
Filety z ryby może i bym kupił, ale musiałaby być przy mnie sprawiana.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7319
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Stanowisko do oprawiania karpia

Post »

Raz zrobiłam pod namową koleżanki, że obłożyłam karpia cebulą. I był to ostatni raz.
Nie moje smaki. ;:185

Tylko i wyłącznie cytryna i jakieś przyprawy wg uznania. Na cytrynę trzeba uważać, żeby nie wleciała pestka
bo są gorzkie.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”