Jak poczuć się dobrze

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jak poczuć się dobrze

Post »

Ruszać się regularnie na świeżym powietrzu, kto może niech biega. Ja od lat trenuję, startuję w zawodach ultra. Zazwyczaj po takim 100 kilometrowym biegi jeszcze ze dwa tygodnie dobry humor, żeby nie powiedzieć głupawka mnie nie opuszcza. A że pracować trzeba, to trenuję wieczorami zamiast zdrowie psuć przed telewizorem.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak poczuć się dobrze

Post »

Pracuję 6godzin , z przerwą 5 minutową na jedzenie , a tak to cały czas w biegu i nogi nie bolą i nie czuje zmęczenia , do domu jak wracam to dopiero wszystko z człowieka opada i się nic nie chce :wink:
Ale zdrowszy człowiek jest od bycia w ciągłym ruchu .
Bożena
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jak poczuć się dobrze

Post »

Nieraz też mi się nie chce.
Jednak w takich momentach nie myślę o tym, czego mi się nie chce, ale o tym, jaki był plan.
Następnie robię swoje i okazuje się, że zmęczenie znika, przynajmniej na pewien czas.
Jednak zdarza się, że na dobre, tj. na kilka następnych godzin.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
superBartek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 16 gru 2016, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak poczuć się dobrze

Post »

Ja również miałem spore problemy z własnymi emocjami, zmęczeniem i stresem ze względu na pracę. Co gorsze zaczęło się to odbijać na bliskich, a to akurat jest już nie do wybaczenia. Dopiero żona zaczęła bardziej interesować się moim problemem i tym jak go rozwiązać zmoderowane, mod
Fajnie sprawdziła się yerba mate i spisanie wszystkiego na kartce. Polecam, może i wy znajdziecie coś dla siebie.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak poczuć się dobrze

Post »

Czarka / szklanka/filiżanka dobrze zaparzonej herbaty poprawia samopoczucie i pomaga zdrowiu
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Jak poczuć się dobrze

Post »

Czarna herbata nie jest zdrowa. Aby lepiej się poczuć należy zbadać poziom wit. D3 w organiźmie, zacząć dobrze nawadniać organizm oraz odrzucić cukier w każdej postaci.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak poczuć się dobrze

Post »

Czarna herbata zawiera fitochemikalia i flawonoidy, które mają silne właściwości przeciwzapalne, przeciwrakowe, przeciwutleniające i neuroochronne. Związki te chronią przed chorobami układu krwionośnego, nowotworami i cukrzycą ? Wspomniane substancje mogą również chronić przed jaskrą, której rozwój jest prawdopodobnie po części związany ze stresem oksydacyjnym i procesami neurodegeneracji.

W walce z kolejnymi zabobonami i szerzeniem ciemnoty (jak powyzej : "Czarna herbata nie jest zdrowa ") .
cyt z Onetu:
"Dowiedz się, dlaczego warto pić czarną herbatę.
Czarna herbata, choć jest niezwykle popularna, nie cieszy się dobrą opinią. Wszyscy po nią sięgamy, ale nie sądzimy, by miała jakieś prozdrowotne właściwości. Co innego zielona, biała czy czerwona herbata ? te wybieramy częściej, kierując się troską o swój organizm. Można więc śmiało powiedzieć, że zwykła, czarna herbata jest niedoceniana, a szkoda, ponieważ jej właściwości są niesamowite.
Czarna herbata ? właściwości prozdrowotne
Czarna herbata jest jednym z najstarszych napojów na świecie. Jedni piją ją jako zamiennik kawy, inni sięgają po nią z przyzwyczajenia. Jedni i drudzy każdego dnia korzystają z prozdrowotnych właściwości kawy. Oto one:
1. Jest to szczególnie skuteczny napój przeciwutleniający, w szczególności dzięki polifenolom zawartym w herbacie. Przeciwutleniacze hamują wytwarzanie wolnych rodników, spowalniają proces starzenia i zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.
2. Czarna herbata zawiera także flawonoidy, które opóźniają procesy starzenia poprzez neutralizację wolnych rodników. Ponadto wzmacniają naczynia krwionośne.
3. Katechiny obniżają poziom złego cholesterolu i mogą chronić przed miażdżycą.
4. Czarna herbata ma także właściwości odkażające, dlatego warto pić ją w czasie leczenia zatrucia pokarmowego
5. Czarna herbata pobudza organizm niemal tak dobrze jak kawa. Skutecznie przeciwdziała zmęczeniu, orzeźwia i wprowadza w dobry nastrój.
6. Zimą doskonale rozgrzewa, a latem pomaga nawodnić organizm "
Hooth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 10 sty 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak poczuć się dobrze

Post »

Relaks z dobrą książką czy ulubionym filmem to moje sposoby na relaks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”