Kogel-mogel

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Bożenko , muszę Cię rozczarować gdyż pączków nie smażę . jakoś nie ma na nie popytu w rodzinie .W tłusty czwartek zjadamy każdy po jednym dla tradycji i już . Wolimy dobry, delikatny serniczek .
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Aaaa ...Elu,trzymasz linie! :D
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Elu ,zjadłabym coś smacznego,co niczym nie poczęstujesz? ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Bożenko , ja też bo faworki jakoś nóg dostały i gdzieś powędrowały ,tak że muszę usmażyć nową porcję w sobotę , a tak miałam chęć na serniczek . Obiecuję jednak że za niedługo upiekę delikatne , pyszne ciacho .Będę więc częstować , musisz jakoś wytrzymać , a ja z tobą ;:306 .
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Nie obiecuję!Elu ,ale chyba już tu nie wytrzymam,ruszyła wyobraźnia i kubki smakowe i nie tylko!
Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Nie mogąc się doczekać ,aż mi Ela coś zaserwuje to sama upiekłam. Ela Twoje rogaliki i serniczek.

Obrazek
Obrazek- Z nadzieniem gruszki w syropie z goździkiem mojego przepisu.
Obrazek- sernik jeszcze w piecu.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Bożenko ,Jesteś Kochana , miałam ogromną chęć na serniczek , więc się częstuję , jest pyszny . Całe dwa dni miałam gości dlatego brak mnie było na forum . Wieczorem usiądę i nadrobię . Teraz będę szła na kijki , potem obiad ,obowiązki domowe i dopiero wolny czas . Pa , do wieczora ;:167
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Elu to miałaś dwa dni hugle w domu to teraz się relaksuj i częstuj ,bo nie wiele już zostało! ;:196
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Kogel-mogel

Post »

Przepis na pączki pani Monatowej
Do ćwierć litra słodkiej śmietanki lekko zagrzanej, ale nie przegotowanej (może być dobre mleko) wbić 12 żółtek, włożyć 5 łyżek sklarowanego masła, 6 łyżek miałkiego cukru, 4 dkg drożdży, posolić i wszystko doskonale razem ubić na pianę, potem wsypać 40 dkg suchej, dobrej mąki, wlać kieliszek alkoholu i wybijać łyżką na misce, uważając, aby ciasto było tak wolne jak na kładzione kluski. Gdy dostanie pęcherzyków, pozostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia na całą godzinę, a potem wyrzucić na stolnicę posypaną mąką, rozwałkować lekko (na grubość palca) i wycinać szklanką małe placuszki. W środek placuszków kłaść powidła, albo konfiturę z wiśni lub róży, przykrywać drugim placuszkiem. Zlepić lekko brzegi i zostawić jeszcze w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Potem wrzucać do rozpalonego smalcu, tak żeby swobodnie pływały. Smażyć na wolnym ogniu na rumiany kolor. Dobrze jest dodać do smalcu przed stopieniem łyżkę wody, a pączki nie przypalą cię.
Przepis drugi (tańszy) wiedeński
Pół kilograma mąki, 50 g drożdży, 50 g cukru, 30 g stopionego masła, jajo, 3 żółtka, 3/4 szklanki mleka, łyżka rumu, szczypta soli, nadzienie z marmolady morelowej (mogą być powidła), smalec do smażenia, cukier puder do posypania.
Z drożdży, 10 dkg mąki, z 1 łyżki cukru i mleka ciepłego należy przygotować rozczyn (przez delikatne zmieszanie składników). Jajo i żółtka utrzeć na parze, dodać wyrośnięty rozczyn, przesianą mąkę, rum i sól. Całość należy wyrabiać ręką tak długo aż będzie gładkie i lśniące, a na powierzchni ukażą się pęcherzyki. Wówczas trzeba wlać stopione masło i jeszcze wyrabiać (uwaga wyrabianie ciasta pączkowego jest szalenie ważne i decyduje o powodzeniu całego przedsięwzięcia). Wyrośnięte ciasto należy odstawić do podrośnięcia i dalej postępować wg. przepisu Monatowej.
Przepisy ze starego numeru Filipinki, wg. Monatowej robiłam jeden raz, ten drugi częściej. Z tego tańszego przepisu robię też buchty czyli kluski na parze.

-- Cz, 9 lutego 2017, 10:49 --

W ramach Karnawału jeszcze jeden sprawdzony przepis, również z Filipinki.
Chrust
2 szklanki mąki
1 łyżka masła
2 kopiaste łyżki cukru
1 jajo
2 żółtka
1 łyżka octu
1 łyżka gęstej śmietany
Z tych produktów należy zagnieść ciasto i rozwałkować cienko. Potem pokroić w paski długie i cienkie - radełkiem. Paski przewinąć i smażyć w głębokim tłuszczu. Osączyć i posypać cukrem pudrem.
Beata
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kogel-mogel

Post »

Oj ślinka mi poleciała, a mam ze słodyczami szlaban zupełny, no i jak żyć, jak żyć ;:223
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Świetnie aciu ,ja w przeciwieństwie do Peli ,lubię pączki ;:108
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Smażę racuchy drożdżowe! :tan
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Bożenko , ja właśnie też dopiero wyszłam z kuchni i po całym dniu nareszcie usiadłam . Do południa sprzątałam i prałam bo syn nawiózł ciuchy z pracy , potem miałam chwilę na kawę , no a następnie obiad i po południu smażyłam znowu faworki a po nich jeszcze piekłam bułeczki na jutrzejsze śniadanie .Całą sobotę spędziłam pracowicie , za to jutro siedzę do południa przy robótce i kawce a po obiadku idę na spacer 4 kilometry . Racuszki drożdżowe uwielbiam same albo z jabłuszkiem , mniam , mniam , pycha ! W przyszłą sobotę upiekę pyszne ciasto , dam przepis i zdjęcia .

PS. zostaw jednego racuszka ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”